Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

Olomouc je tradiční baštou malého fotbalu v České republice s několika desítkami týmů a stovkami hráčů. Do své nováčkovské sezóny vkročila výborně, když dokázala zvítězit v Pardubicích, doma porazit Příbram, poté vyhrát na penalty v Brně a teprve ve čtvrtém kole padla doma na penalty s Jihlavou. Jde tedy o tým, který se zatím prezentuje výbornými výkony opřenými o hru několika velezkušených hráčů a Most tak čeká mimořádná výzva. V pátek na sebe narazí družstva v pozici druhého (Olomouc) a čtvrtého (Most), přičemž v tabulce je dělí čtyři body.
Mostečtí absolvují cestu přes celou republiku ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Karaus Tomáš, Macko David, Macháček Michal, Nový Petr, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.

Do složení sestavy promluvila jak zranění tak pracovní povinnosti některých z tradičních hráčů mosteckého výběru. Svou roli určitě sehrál i zvláštní termín (pátek) a mimořádně dlouhé cestování. Přesto Most do Olomouce cestuje v silné sestavě, která bude možná ještě doplněna dalšími oslovenými hráči.

Opět jsme požádali o pár slov k nadcházejícímu střetnutí mosteckého lodivoda Vojtěcha Bendu.

„S Olomoucí si opět oživíme pocity z první sezóny. Tedy když jedete k venkovnímu zápasu a vůbec nevíte, co od něj očekávat. U ostatních účastníků ligy již víme, jaká nás čekají hřiště, známe jejich nejlepší hráče, či styl hry. Na druhou stranu Olomouc bude ve stejné nevýhodě jako my. Do Olomouce s námi sice z různých důvodů necestují někteří z tradičních hráčů našeho výběru, ale přesto tam jedeme určitě v konkurenceschopné sestavě. Opět vezeme některé z českých reprezentantů stejně jako mostecké mladíky, kteří se osvědčili v minulých zápasech“ začal se svou odpovědí Benda.

„Tento výjezd bude speciální v tom, že jsme pro cestu zvolili vlak. To má dva důvody. Jednak chceme kluky na zápas dovézt čerstvé a odpočaté a také jsme jim chtěli cestu nějak ozvláštnit jako poděkování za to, že nám věnují celý jeden svůj volný den. Cesta bude v konečném důsledku i výrazně rychlejší“ zmínil Benda zvláštnost tohoto výjezdu.

„Přestože bude domácí Olomouc v zápase vzhledem ke svému vstupu do sezóny a umístění v tabulce platit za favorita, přesvědčili jsme se v minulých zápasech v Jihlavě a v Praze, že stále máme svou kvalitu a že se nemusíme bát žádného týmu DRFG Superligy malého fotbalu. Proto bychom chtěli v Olomouci bodovat. Podzim pak zakončíme dvěma domácími zápasy proti Pardubicím a Příbrami a v těch bezpodmínečně musíme brát plný počet bodů“ uzavřel své vyjádření mostecký trenér. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací