Čtvrtek 16. červenec 2020
Svátek má Luboš
Archivováno

Most - Most se s podzimní částí DRFG Superligy malého fotbalu rozloučil ve velkém stylu. Na své půdě jednoznačně porazil hosty z Příbrami 10:3 a přes poněkud rozpačitý první poločas se přítomným fanouškům prezentoval skvělou hrou a nádhernými góly.

1411fotbal3

Foto: www.fotbal-most.cz

Byť cestovala Příbram do Mostu v pozici posledního týmu tabulky, nechtěli domácí nic podcenit. Proto na hřiště 11. ZŠ Most vyslali sestavu - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "A", Chábera Jakub, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Nobst Dominik, Polák Jakub "C", Režný Tomáš a Šlégr Patrik.

Oproti tomu Příbram přicestovala v početně výrazně subtilnějším složení - Branžovský Marek - brankář, Mezera Jan, Trefný Josef, Ďuriš Vladislav, Dražan Michal, Kunc Luboš, Macek Michal "C" a Mezera Petr.

Přestože Příbram neměla příliš možností na střídání, byla to právě ona, kdo šel do vedení. Hned ve druhé minutě se po střele z hranice brankoviště prosadil příbramský Michal Dražan. Naštěstí mostečtí s vyrovnáním příliš dlouho neotáleli a hned o dvě minuty později dokázal vyrovnat Jakub Chábera po nahrávce Martina Bočka. Ačkoliv první poločas začal takto divoce, celý jeho zbytek se naopak nesl v duchu ofenzivního trápení obou družstev a přes občasné šance se již žádný ze střelců neprosadil a týmy šly do poločasové přestávky za stavu 1:1.

Most byl sice lepším týmem, ale cestu do soupeřovi branky nakonec musel jeho střelcům ukázat na začátku druhé půle z pozice gólmana až Václav Šlégr, kterému posunul míč jeho bratr Patrik.

Právě tato branka se ukázala jako zlomová, neboť od této chvíle mostecký tým exceloval a skóre začalo rychle narůstat. Chvíli po mosteckém brankáři navyšoval skóre svým druhým nedělním gólem Jakub Chábera po skvělém pasu Daniela Kasala. O sedm minut později se poprvé prosadil také střelec české reprezentace David Macko, asistoval Ladislav Kešner.

O dvě minuty později začal své střelecké představení mostecký Martin Boček. Ten dokázal během jediného dvouminutového střídání vstřelit čistý hattrick a posunout skóre ze stavu 4:1 na 7:1 pro Most. Nahrávali mu Ladislav Kešner a dvakrát Patrik Šlégr. O další dvě minuty později se Kešner prezentoval i jako střelec a po přistrčení Davida Macka zvyšoval na 8:1.

Poté mostečtí poněkud polevili v koncentraci směrem do obrany a dvakrát tak mířil přesně nejlepší příbramský hráč, Michal Macek. Přesto to nakonec byly zelené barvy Mostu, kdo vstřelil poslední góly zápasu. Devátý a svůj druhý nedělní vstřelil David Macko po vybídnutí Tomáše Režného a kulatý desátý mostecký gól zaznamenal Jakub Polák po třetí nedělní asistenci Ladislava Kešnera.

Most tak zakončuje podzimní část ligy se třinácti body a očekává zúročení příhodného jarního losu. O zhodnocení zápasu i podzimního účinkování Mostu v lize jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„První půle dnešního zápasu rozhodně nebyla ideální. O to větší absolutorium patří klukům za půli druhou, v které na hřišti jednoznačně dominovali. Příbramští byli nepříjemným soupeřem, ale po našem vedoucím gólu již nedokázali čelit našim kombinacím a zaplatili krutou daň za málo početnou sestavu“ zahájil Benda svou odpověď.

„Jinak jsem moc rád, že jsme si z posledních dvou zápasů připsali šest bodů a stále si tak udržujeme na dostřel čelo ligové tabulky. Nyní před sebou máme zimní přestávku a na jaře, doufám, začneme zúročovat příznivější los a stoupat tabulkou vzhůru. Všichni naši největší rivalové z čela tabulky totiž budou cestovat k nám a my před sebou naopak máme pouze tři výjezdy k týmům, které jsou aktuálně na posledních třech místech ligového pelotonu. Proto hledíme k jaru s velkým optimismem a doufáme, že opět dosáhneme na některou z medailových pozic. Kluci i mostečtí příznivci si to totiž jednoznačně zaslouží“ ukončil svou odpověď Benda.

Liga má tedy před sebou nyní zimní přestávku. Do jarní části Most vstoupí domácím zápasem proti Brnu.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací