Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra
Archivováno

Most - Most se s podzimní částí DRFG Superligy malého fotbalu rozloučil ve velkém stylu. Na své půdě jednoznačně porazil hosty z Příbrami 10:3 a přes poněkud rozpačitý první poločas se přítomným fanouškům prezentoval skvělou hrou a nádhernými góly.

1411fotbal3

Byť cestovala Příbram do Mostu v pozici posledního týmu tabulky, nechtěli domácí nic podcenit. Proto na hřiště 11. ZŠ Most vyslali sestavu - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "A", Chábera Jakub, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Nobst Dominik, Polák Jakub "C", Režný Tomáš a Šlégr Patrik.

Oproti tomu Příbram přicestovala v početně výrazně subtilnějším složení - Branžovský Marek - brankář, Mezera Jan, Trefný Josef, Ďuriš Vladislav, Dražan Michal, Kunc Luboš, Macek Michal "C" a Mezera Petr.

Přestože Příbram neměla příliš možností na střídání, byla to právě ona, kdo šel do vedení. Hned ve druhé minutě se po střele z hranice brankoviště prosadil příbramský Michal Dražan. Naštěstí mostečtí s vyrovnáním příliš dlouho neotáleli a hned o dvě minuty později dokázal vyrovnat Jakub Chábera po nahrávce Martina Bočka. Ačkoliv první poločas začal takto divoce, celý jeho zbytek se naopak nesl v duchu ofenzivního trápení obou družstev a přes občasné šance se již žádný ze střelců neprosadil a týmy šly do poločasové přestávky za stavu 1:1.

Most byl sice lepším týmem, ale cestu do soupeřovi branky nakonec musel jeho střelcům ukázat na začátku druhé půle z pozice gólmana až Václav Šlégr, kterému posunul míč jeho bratr Patrik.

Právě tato branka se ukázala jako zlomová, neboť od této chvíle mostecký tým exceloval a skóre začalo rychle narůstat. Chvíli po mosteckém brankáři navyšoval skóre svým druhým nedělním gólem Jakub Chábera po skvělém pasu Daniela Kasala. O sedm minut později se poprvé prosadil také střelec české reprezentace David Macko, asistoval Ladislav Kešner.

O dvě minuty později začal své střelecké představení mostecký Martin Boček. Ten dokázal během jediného dvouminutového střídání vstřelit čistý hattrick a posunout skóre ze stavu 4:1 na 7:1 pro Most. Nahrávali mu Ladislav Kešner a dvakrát Patrik Šlégr. O další dvě minuty později se Kešner prezentoval i jako střelec a po přistrčení Davida Macka zvyšoval na 8:1.

Poté mostečtí poněkud polevili v koncentraci směrem do obrany a dvakrát tak mířil přesně nejlepší příbramský hráč, Michal Macek. Přesto to nakonec byly zelené barvy Mostu, kdo vstřelil poslední góly zápasu. Devátý a svůj druhý nedělní vstřelil David Macko po vybídnutí Tomáše Režného a kulatý desátý mostecký gól zaznamenal Jakub Polák po třetí nedělní asistenci Ladislava Kešnera.

Most tak zakončuje podzimní část ligy se třinácti body a očekává zúročení příhodného jarního losu. O zhodnocení zápasu i podzimního účinkování Mostu v lize jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„První půle dnešního zápasu rozhodně nebyla ideální. O to větší absolutorium patří klukům za půli druhou, v které na hřišti jednoznačně dominovali. Příbramští byli nepříjemným soupeřem, ale po našem vedoucím gólu již nedokázali čelit našim kombinacím a zaplatili krutou daň za málo početnou sestavu“ zahájil Benda svou odpověď.

„Jinak jsem moc rád, že jsme si z posledních dvou zápasů připsali šest bodů a stále si tak udržujeme na dostřel čelo ligové tabulky. Nyní před sebou máme zimní přestávku a na jaře, doufám, začneme zúročovat příznivější los a stoupat tabulkou vzhůru. Všichni naši největší rivalové z čela tabulky totiž budou cestovat k nám a my před sebou naopak máme pouze tři výjezdy k týmům, které jsou aktuálně na posledních třech místech ligového pelotonu. Proto hledíme k jaru s velkým optimismem a doufáme, že opět dosáhneme na některou z medailových pozic. Kluci i mostečtí příznivci si to totiž jednoznačně zaslouží“ ukončil svou odpověď Benda.

Liga má tedy před sebou nyní zimní přestávku. Do jarní části Most vstoupí domácím zápasem proti Brnu.