23. února 2017 Svátek má Svatopluk

lancers litvinov hokejLitvínov – Litvínov je městem hokeje. A nejenom toho profesionálního. Hra uchvátila také partě mladých kluků ve věku kolem sedmadvaceti let, kteří nyní tvoří amatérský tým Litvínov Lancers. Od uplynulého víkendu bojují v Podkrušnohorské amatérské hokejové lize. Tam soupeří s další pěticí týmu složených ze sportovních nadšenců.

Tým Litvínov Lancers byl založen v roce 2006. Od roku 2006 do roku 2012 hráli hokejisté pod názvem AHC Litvínov 2006 a po období, kdy rok neodehráli ani jeden zápas, se přejmenovali na Litvínov Lancers. „Ze začátku jsme hráli jen s jednou partou, než jsme získali odvahu změřit síly také i s jiným týmem z Litvínova, či mimo Litvínov. Díky tomu, že jsme se nebránili si zahrát s kýmkoliv, jsme získávali různá pozvání na turnaje," přibližuje začátku týmu jeho manažer Oldřich Štěpanovský.

V Litvínově například několikrát sehráli přátelský zápas s EHV Dresden Devils, který hraje registrovanou ligu Regionalliga Ost v Německu. Mezi významné úspěchy patří titul na Bílinském Sláča Cupu z roku 2011 a také dvě druhá místa z mezinárodního turnaje z roku 2008 a 2009. Jaký je hokej na amatérské úrovni?

„Organizování amatérského hokeje vypadá u nás tak, že zamluvíme led a pak začneme shánět soupeře a rozhodčí a nebo jen přijmeme pozvánku na přátelské utkání. Zveme týmy i z Karlových Varů a z Kladna, do budoucna určitě i z jiných měst," vysvětluje Oldřich Štěpanovský. Na společné tréninky se zatím nescházejí, i když je to v plánu. Záležet bude na financích. I „malý" svět hokeje ovládají peníze...


Od soupeřů se liší tím, že každý zápas zaznamenávají na kameru. „Z videí děláme sestřihy," dodal Oldřich Štěpanovský. Najdete je na této adrese: http://www.youtube.com/watch?v=NYnfg_HBZCE.


Všichni hráči chodí do práce. „Jsme namíchání z hráčů, kteří dřív hráli hokej i z hráčů, kteří hokej nehráli vůbec. Naším cílem je se bavit hokejem a zkusit se co nejlépe umístit a přijímat nové výzvy," vysvětluje amatérský hokejista. Lanceři by letos rádi zkusili změřit síly s někým z registrovaných týmů. „Vyhlédnuté máme registrované týmy HC Slovan Louny a HC Klášterec," uvedl Oldřich Štěpanovský.

Další zápas odehrají Litvínov Lancers v Chomutově 12. října od 20.15 hodin proti týmu AHC Phantoms Chomutov.

Podkrušnohorská liga se bude hrát až do února a bude končit zápasy play off semifinále a finále. Podkrušnohorskou ligu hrají týmy z Klášterce, Chomutova, Mostu, Litvínova a také z Teplic. „Jde o první ročník a mnoho týmů se do ní moc nehrnulo, ale pokud bude liga fungovat bez problémů, tak se můžeme těšit příští rok na větší počet týmů, třeba i z Bíliny, Loun i Kadaně," předestírá Oldřich Štěpanovský.

Na partu, kterou letos tvoří Litvínov Lancers, je nesmírně hrdý. „Zatím si všichni sedneme, a i když narazíme na mnoho silnějšího soupeře, tak dokážeme hrát jako jeden a takové soupeře porážet," vypráví hlava týmu.


Stránky podkrušnohorské ligy jsou zde http://pahl1.webnode.cz/

Stránky Litvínov Lancers jsou zde http://www.litvinov-lancers.cz/

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.