Zprávy ze sportu

Amatéři jsou zapálení do hokeje, vytvořili si vlastní ligu

Reklama

lancers litvinov hokejLitvínov – Litvínov je městem hokeje. A nejenom toho profesionálního. Hra uchvátila také partě mladých kluků ve věku kolem sedmadvaceti let, kteří nyní tvoří amatérský tým Litvínov Lancers. Od uplynulého víkendu bojují v Podkrušnohorské amatérské hokejové lize. Tam soupeří s další pěticí týmu složených ze sportovních nadšenců.

Tým Litvínov Lancers byl založen v roce 2006. Od roku 2006 do roku 2012 hráli hokejisté pod názvem AHC Litvínov 2006 a po období, kdy rok neodehráli ani jeden zápas, se přejmenovali na Litvínov Lancers. „Ze začátku jsme hráli jen s jednou partou, než jsme získali odvahu změřit síly také i s jiným týmem z Litvínova, či mimo Litvínov. Díky tomu, že jsme se nebránili si zahrát s kýmkoliv, jsme získávali různá pozvání na turnaje," přibližuje začátku týmu jeho manažer Oldřich Štěpanovský.

V Litvínově například několikrát sehráli přátelský zápas s EHV Dresden Devils, který hraje registrovanou ligu Regionalliga Ost v Německu. Mezi významné úspěchy patří titul na Bílinském Sláča Cupu z roku 2011 a také dvě druhá místa z mezinárodního turnaje z roku 2008 a 2009. Jaký je hokej na amatérské úrovni?

„Organizování amatérského hokeje vypadá u nás tak, že zamluvíme led a pak začneme shánět soupeře a rozhodčí a nebo jen přijmeme pozvánku na přátelské utkání. Zveme týmy i z Karlových Varů a z Kladna, do budoucna určitě i z jiných měst," vysvětluje Oldřich Štěpanovský. Na společné tréninky se zatím nescházejí, i když je to v plánu. Záležet bude na financích. I „malý" svět hokeje ovládají peníze...


Od soupeřů se liší tím, že každý zápas zaznamenávají na kameru. „Z videí děláme sestřihy," dodal Oldřich Štěpanovský. Najdete je na této adrese: " target="_blank">.


Všichni hráči chodí do práce. „Jsme namíchání z hráčů, kteří dřív hráli hokej i z hráčů, kteří hokej nehráli vůbec. Naším cílem je se bavit hokejem a zkusit se co nejlépe umístit a přijímat nové výzvy," vysvětluje amatérský hokejista. Lanceři by letos rádi zkusili změřit síly s někým z registrovaných týmů. „Vyhlédnuté máme registrované týmy HC Slovan Louny a HC Klášterec," uvedl Oldřich Štěpanovský.

Další zápas odehrají Litvínov Lancers v Chomutově 12. října od 20.15 hodin proti týmu AHC Phantoms Chomutov.

Podkrušnohorská liga se bude hrát až do února a bude končit zápasy play off semifinále a finále. Podkrušnohorskou ligu hrají týmy z Klášterce, Chomutova, Mostu, Litvínova a také z Teplic. „Jde o první ročník a mnoho týmů se do ní moc nehrnulo, ale pokud bude liga fungovat bez problémů, tak se můžeme těšit příští rok na větší počet týmů, třeba i z Bíliny, Loun i Kadaně," předestírá Oldřich Štěpanovský.

Na partu, kterou letos tvoří Litvínov Lancers, je nesmírně hrdý. „Zatím si všichni sedneme, a i když narazíme na mnoho silnějšího soupeře, tak dokážeme hrát jako jeden a takové soupeře porážet," vypráví hlava týmu.


Stránky podkrušnohorské ligy jsou zde http://pahl1.webnode.cz/

Stránky Litvínov Lancers jsou zde http://www.litvinov-lancers.cz/

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.