Zprávy ze sportu

Rychlá auta, krásné dívky, erotická myčka. V Mostě se koná Carbonia Cup

Reklama

Most - Na mosteckém autodromu se bude o víkendu rozhodně na co dívat, na své si přijde fanoušek snad každé automobilové značky. Rozmanitá startovní listina, která se stále plní je toho důkazem.

"Zveme všechny příznivce rychlých kol, motorismu a tím spojený adrenalin závodů s vůní benzínu na sobotní i nedělní den na Autodrom v Mostě, kde se bude konat letošní poslední v pořadí již šestý závod automobilů a formulí na okruzích s názvem Carbonia cup, který pořádá domácí Carbonia Racing a Karting Klub," zve za pořadatele Petra Krzáková.

Ve startovním poli se objevují jezdci nejen z Čech a Slovenska ale také Německa a Rakouska.

K vidění např. KTM X-BOW, Radical, rychlé Formule, mnoho sportovních BMW, Lotus, Ultima GTR, upravené Octavie, Melkus, několikero vozů Porsche GT, Corvette ZR1 aj.

Pro diváky tedy určitě perfektní strávení víkendového odpoledne.

Závod je opět vypsán pro kategorie závodních cestovních vozů (A), civilních vozů (B), speciálů (C) a formulí (D). Kdy budou moci jezdci bojovat o své důležité body do celkového umístění seriálu a pojede klasicky typu sprint, kdy bude možno si v tréninku vypsaném na 3x 20min. vyzkoušet a otestovat techniku, kvalifikace vozů určuje startovní pozici do závodu, kvalifikace je vypsána na 1x 25min. a 1x závod na 20min. který se pojede letmým startem.

Bude i tuning show

V rámci závodů sprintů bude po celý den 12.10. v depu probíhat také již známá Carbonia FK Tuning Show IV. pro příznivce krásných a pečlivě upravených automobilů, jež si také přijdou na své.

Budete moci shlédnout závody přímo z depa a přípravy jednotlivých teamů v boxech, různé exhibice např. čtyřkolek, můžete přihlásit svůj vůz do soutěže Show and Shine – srazová soutěž o nejhezčí tuningový vůz o ceny, shlédnete Erotickou myčku krásných slečen, zařazeny budou divácké soutěže o ceny, Simulátor F1, taneční vystoupení, přezouvání kol s pneu na čas o ceny, losování diváku o svezení na dráze závodním vozem aj.

Celý den Vás bude provázet vtipným mluveným slovem moderátor, občerstvení zajištěno stánky, prezentace a prodej modelů vozů, prezentace partnerských firem zaměřených na motorismus, focení s hosteskami aj.

"Ke klasickému závodu sprint, který se jede 12.10. jsme i na druhý den 13.10. zařadili 3hod. závod teamů - vytrvalostní. Zde budete moci shlédnout přípravu teamů, správné načasování a strategii vedoucí k výhře. Odpoledne pak zbyde čas pro meřené volné jízdy pro ostatní zájemce v New Race závodě. Neváhejte vyzkoušet si své jezdecké umění!" dodává Petra Krzáková.


Startovní listina se plní. Zájemci z řad závodníků i diváků se mohou o celém průběhu dnů informovat či přihlásit se do závodu na stránkách www.carboniacup.cz

Vstupné 100kč v sobotu 12.10., v neděli vstup zdarma.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.