Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Moldava – Organizátoři tradičního lyžařského závodu Krušnohorská 30 ohlásili ve čtvrtek 10. ledna zrušení akce, která se měla konat o víkendu 12. a 13. ledna. „Bohužel, je to tak,“ potvrdila nám Silvie Polanská z Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Teplice. „Byli jsme požádáni vedením obce Moldava a pracovníky Horského střediska Bouřňák o zrušení závodů z důvodu sněhové kalamity.“

Už ve středu 9. ledna ve 22 hodin vyhlásil starosta Moldavy Marcel Münzberger kalamitní stav. Tamní komunikace jsou neprůjezdné, v obci nastal dopravní kolaps a Moldava je téměř odříznutá od okolí. Neustále zde vydatně sněží a fouká silný vítr. Kalamitní stav byl vyhlášen až do odvolání.

„Pokud by se akce konala, sjelo by se do obce minimálně 250 automobilů, což v dané situaci není možné,“ komentovala rozhodnutí organizátorů Polanská. Dodala, že se do čtvrtečního večera na závody přihlásilo 150 běžců. Další, zejména závodníci z německé strany, se obvykle přihlašují až na samém startu.

V sobotu 12. ledna se měl uskutečnit už 19. ročník Malé Krušnohorské 30, který měří 15 kilometrů a běží se volným stylem. V neděli měl pak odstartovat hlavní závod, 59. ročník Mezinárodní Krušnohorské 30.

„Je nám to velmi líto a doufejme, že se nám podaří závod realizovat v co nejbližším náhradním termínu. Třeba už příští víkend, pokud nám bude počasí přát,“ dodala Polanská. Podle ní jsou závody po všech stránkách připraveny a organizátoři nemají problém je okamžitě spustit.

Kromě příjezdových komunikací je v oblasti Moldavy neprůjezdná také železnice a směrem k nádraží se vytvořily duny vysoké až dva metry. Krizový výbor obce má pohotovost. Problémy jsou s telefonním spojením a obec o situaci informuje občany alespoň prostřednictvím webu a stránek informačního centra.

Stále také trvá zákaz jízdy autem z Mikulova na Nové Město, na Moldavu po komunikaci k hraničnímu přechodu s Neurehefeldem. Řidiči by do této oblasti neměli vůbec jezdit. Minimálně do doby, než bude obnovena dostupnost do obcí, upravená parkoviště a odvolán kalamitní stav. 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací