19. února 2017 Svátek má Patrik

Litvínov - Jen pár hodin po odvolání obou trenérů A-mužstva HC Verva Litvínov přišlo vedení klubu s náhradníky! Novým trenérem extraligových hokejistů v Litvínově se stal Radim Rulík. Jeho asistentem je Miloslav Hořava.

O změnách na postech trenérů dnes informuje vedení HC Verva Litvínov na svých internetových stránkách. S oběma trenéry se klub dohodl na působení do konce této sezóny s možností prodloužení spolupráce na příští ročník.
Noví kouči poprvé povedou tým na dnešním dopoledním tréninku, kdy jej začnou připravovat na páteční utkání s Pardubicemi a další extraligové zápasy.

Zajímavá spojení obou trenérů s Litvínovem:
Miloslav Hořava právě v Litvínově na konci tisíciletí ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Odehrál tu 72 utkání s velmi slušnou bilancí 6+28.
Radim Rulík působil jako asistent trenéra litvínovské ikony Ivana Hlinky v Avangardu Omsk.

Radim Rulík (* 25. června 1965) působil nejvíce v Karlových Varech, naposledy vedl jejich farmu ve druholigovém Sokolově.
S Milošem Hořavou trénoval ve Spartě (2010/11).

Působil u národního týmu do 20 let s hlavním koučem Holíkem, získali zlato na MS v roce 2000. Také u reprezentace mužů (zlato z MS 2005 ve Vídni). Trénoval několik let v Plzni, také ve Znojmě, v Chomutově v 1. HL a znovu v extralize ve Spartě. Před Sokolovem naposledy vedl Lev Poprad v KHL a v minulé sezóně Košice.

Miloslav Hořava (* 14. 8. 1961) je odchovancem kladenského hokeje, bývalým dlouholetým hráčem a reprezentantem.
Kromě Kladna působil na vojně v Dukle Jihlava, zahrál si i v NHL v New York Rangers, ve Švédsku, pokračoval ve Slavii a v Karlových Varech.

Hrál několikrát na MS (mistr světa 1985), jako jeden z mála čtyřikrát na olympijských hrách a také na Kanadském poháru. Celkem v reprezentaci odehrál 237 utkání a vstřelil 28 branek.

Jako trenér vedl Znojmo, Karlovy Vary, Mladou Boleslav, Kladno, Ústí nad Labem, Spartu, českou reprezentaci do 20 let a Modo ve Švédsku. Naposledy působil před časem u kladenské mládeže.

Zdroj: HC Verva Litvínov

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.