Úterý 15. říjen 2019
Svátek má Tereza

Most - Od pátku 9. do neděle 11. srpna se v mostecké sportovní hale koná tradiční mezinárodní Turnaj Českého porcelánu Dubí v házené žen. V něm se kromě domácích Černých andělů představí i tři týmy z ženské evropské házenkářské špičky - německý Thüringer HC, běloruský BNTU-BelAZ Minsk Reg a rumunská Magura Cisnadie.

Thüringer HC do Mostu už několik let jezdí na letní soustředění a s Černými anděly odehrál už dvě přípravná utkání o uplynulém víkendu. Thüringer HC je několikanásobný mistr, aktuálně vicemistr nejvyšší německé ženské házenkářské soutěže, pravidelný účastník Ligy mistrů nebo poháru EHF. V jeho sestavě hraje nejúspěšnější česká házenkářka současnosti Iveta Luzumová, držitelka ocenění pro nejlepší hráčku Bundesligy, stejně jako českého titulu Házenkářka roku 2018.

BNTU-BelAZ Minsk Reg je několikanásobným mistrem Běloruska, rovněž tradiční účastník Poháru EHF. Mostecké hráčky se s tímto družstvem často potkávají v přípravných zápasech, turnajích i v rámci Evropských pohárů.

Magura Cisnadie se řadí ke špičce rumunské házené, v loňském roce tým bojoval v evropském Poháru EHF, ve kterém vyřadil pražskou Slavii a následně postoupil až do skupinové fáze poháru.

Kromě turnajových utkání se mohou fanoušci přijít podívat v sobotu 10. srpna na přípravný zápas mladších dorostenek DHK Baník Most s Thüringerem, který začíná ve 14:00 hodin. Mladší dorostenky Mostu a Thüringeru se spolu utkají ještě jednou v neděli 11. srpna od 10:00 hodin.

Vstupné na Turnaj Českého porcelánu Dubí je dobrovolné, vstup do sportovní haly je bočním vchodem přes informační recepci.

Rozpis turnaje Českého porcelánu Dubí:

Pátek 9. srpna:

17:00 hod. Thüringer HC – Magura Cisnadie
19:00 hod. DHK Baník Most - BNTU-BelAZ Minsk Reg

Sobota 10. srpna:

14:00 hod. přípravné utkání mladších dorostenek DHK Baník Most – Thüringer HC
17:00 hod. DHK Baník Most – Magura Cisnadie
19:00 hod. BNTU-BelAZ Minsk Reg – Thüringer HC

Neděle 11. srpna

10:00 hod. přípravné utkání mladších dorostenek DHK Baník Most – Thüringer HC
12:00 hod. BNTU-BelAZ Minsk Reg – Magura Cisnadie
14:00 hod. DHK Baník Most – Thüringer HC

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací