Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most - V rámci víkendové Mostecké slavnosti se mohli návštěvníci výjimečně podívat k jezeru Most. Slunečný den přilákal k vodě na stovku zájemců, kterým členové Yacht Club Baník Most nabídli projížďky na jachtách. Vybudování jachtařského klubu na břehu nového jezera je jedním z cílů mosteckého sportovního klubu.

„Jsme moc rádi, že nám Palivový kombinát umožnil připojit se ke Dni otevřených dveří na jezeru Most a ukázat návštěvníkům slavnosti sportovní i rekreační jachting. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat,“ říká trenér Yacht Clubu Baník Most Martin Záchvěj. Zájemci se na místě mohli dozvědět informace o nabídce klubu a jeho sportovních úspěších. Zážitkem, který přilákat kolem stovky zájemců, však bylo především svezení na vodě – k dispozici byla závodní plachetnice CAFE 24, jednoposádková Laser a loď kategorie Optimist, na které závodí děti od sedmi do patnácti let.

Členové mosteckého yacht clubu věří, že po dokončení jezera Most se klubu i všem Mostečanům otevřou nové sportovní možnosti. Velká vodní plocha v těsném sousedství města je unikátní příležitostí k rozvoji vodních sportů, ať už jde o kanoistiku nebo jachting. „Usilujeme o vybudování zázemí pro tyto sporty na břehu jezera. Chceme přitáhnout k jachtingu opět děti a celé rodiny, jako tomu bylo v počátcích na jezeře Dřínov a později i na Benediktu. Už brzy otevřeme nový zájmový kroužek pro děti,“ dodává Martin Záchvěj.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací