Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja

Most - Mostecký autodrom navazuje na loňskou premiéru projektu OC Race. Disponuje šestnácti okruhovými speciály Škoda Octavia RS III Cup, které si může vyzkoušet každý. Projekt je tak lákavý i pro fanoušky motoristického sportu z řad amatérských řidičů, jejichž snem je svézt se po dráze za volantem závodního auta. Adrenalinový zážitek nabízí ale i možnost svěřit se do rukou profesionálního pilota na sedadle spolujezdce při takzvané taxijízdě.

Nejbližším termínem, kdy budou závodní speciály k dispozici, je sobota 21. března při volných jízdách po okruhu pro veřejnost. Cena pronájmu závodního speciálu pro zážitkovou jízdu zahrnuje pohonné hmoty, běžné opotřebení pneumatik a dalšího materiálu a také zapůjčení helmy a kombinézy. Zájemci mohou posílat přihlášky na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se objednat na telefonním čísle +420 702 143 247.

Další termíny autodrom zveřejní na svých webových a facebookových stránkách. Účastník volné jízdy absolvuje v závodním speciálu dvě kola po dráze, tedy trasu dlouhou zhruba 8,5 kilometru. Stejnou vzdálenost urazí i ten, kdo zvolí taxijízdu v pozici spolujezdce.

Projekt OC Race nabízí vedle zážitkové jízdy a taxijízdy další dva koncepty, a to uspořádání soukromého či veřejného klubového závodu a zapůjčení vozu pro profesionální účely. „Už na 28. března je na autodromu vypsaný klubový závod OCR Trophy s vozy Škoda Octavia RS III Cup jako součást nezávislého seriálu závodů do vrchu Edda Cup. OCR Trophy bude i vloženým závodem mezinárodní závodní série Carbonia Cup, rovněž na velkém okruhu. A to hned ve třech termínech, 5. dubna, 11. června a 11. října. V tomto případě půjde o mini pohár, jezdci si to mezi sebou rozdají o celkového vítěze,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Projekt OC Race je podle něj vhodný i pro začínající jezdce, nabízí všem shodné podmínky. „Díky své kompaktní struktuře je ideální kombinací mezi časem stráveným na závodní trati a vynaloženými náklady,“ doplnil Krafek.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací