Zprávy ze sportu

VIDEO: Mostecký Baník začal přípravu na jarní část FNL

Reklama
Fotbalisté FK Baník Most zahájili příravu.

Most - Tým FK Baník Most 1909 dnes zahájil přípravu na jarní část Fotbalové národní ligy. Mosteckým trenérům Hofmannovi a Chaloupkovi se v první den přípravy hlásilo 28 hráčů.

Pro letošní sezónu přibylo i pár nových tváří.  S týmem mosteckého Baníku dnes nastoupil na umělý trávník ve Velebudicích i vnuk legendárního slávisty Františka Veselého Daniel. Z juniorky Dukly Praha pak kapitán Václav Milec, o kterého Most stál už v létě a opět klub pátral také v zahraničí. 

 

„Kádr zůstává stejný. Jediný hráč, který opustil náš tým je Martin Šlapák, který se vrátil po půlročním hostování do Příbrami. Jestli ho budeme moci využívat dál, záleží na tom, jak se prosadí v Příbrami. Od Martina mám zprávy, že kdyby se v prvoligové Příbrami neprosadil, tak by měl zájem pokračovat u nás. My o Martina taky zájem máme," řekl sportovní ředitel FK Baník Most Anton Stehlík. 

 

„Půl roku jsme vytipovávali několik hráčů z Chorvatska. Na první trénink dorazili útočník Almir Režič z Radničky Lukavec a Adis Ibrič, obránce z Gradnina Srebotničky. Do přípravy A mužstva se také zapojili dva hráči z kádru U19 a sice Matěj Koudelka a Jan Bohó," doplnil dále Anton Stehlík s tím, že další tři fotbalisté z Chorvatska se k týmu připojí v nejbližších dnech. Jsou to Ivan Jakovljevič z Osieku, Aldin Džafič, útočník z první ligy, a Aladin Šišič, útočník, který působil v estonské lize. „Všechny otestujeme a uvidíme, kdo se prosadí a bude přínosem pro mužstvo. Testy každopádně nebudou trvat více než tři týdny," uzavřel sportovní ředitel Stehlík.

 

Tým bude trénovat v domácích podmínkách a čeká jej přinejmenším devět přípravných zápasů se zajímavými soupeři. 

„Počítáme s tím, že se nám podaří dojednat ještě jedno utkání v rámci soustředění v Mariánských Lázních, tak jich bude celkem deset,“ říká trenér Stanislav Hofmann.

Mužstvo bude na soustředění v Mariánských Lázních v týdnu od 24. do 28. února. V rámci přípravného utkání s Malchower SV 90, účastníkem 5. německé ligy, tým absolvuje krátké víkendové soustředění v Německu.

Sérii zápasů zahájí FK Baník Most 1909 v sobotu 11. ledna v Brozanech, kde se střetne s SK Roudnice nad Labem, a zakončí duel s Vltavínem, který se bude hrát 1. března. Hned třikrát změří Baník síly se soupeři v Německu.

Program přípravných zápasů FK Baník Most 1909:

11. ledna: SK Roudnice – FK Baník Most 1909 (v Brozanech, od 11.00 hodin)
18. ledna: HFC Halle – FK Baník Most 1909 (nejspíš ve městě Grimma, od 13.00 hodin)
25. ledna: FK Baník Most 1909 – FK Varnsdorf (ve Velebudicích, od 11.00 hodin)
1. února: VfL Bochum – FK Baník Most 1909 (v Bochumi, od 13.00 hodin)
9. února: Malchower SV 90 – FK Baník Most 1909 (čas a místo zatím nebyly určeny)
15. února: FC Chomutov – FK Baník Most 1909 (v Chomutově, od 11.00 hodin)
22. února: FK Baník Most 1909 – Baník Sokolov (ve Velebudicích, čas bude upřesněn)
1. března: Loko Vltavín – FK Baník Most 1909 (místa a čas ještě nebyly určeny)

VIDEOREPORTÁŽ Z PŘÍPRAVY FOTBALISTŮ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.