Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Most - Kdyby se posuzoval úspěch u diváků, na mosteckém autodromu by mezi favority bylo několik jmen: Někdejší vítěz F1 Jacques Villeneuve, pilotka MAXX Formule Veronika Jaksch a další Češi: Martin Doubek usedající do vozu série NASCAR či Adam Lacko v závodním trucku Buggyry.

Před boxem Veroniky Jaksch se tísní dav lidí. Chtějí se fotit a i když do závodu zbývá jen pár minut, ještě než usedá do kokpitu, mladá pilotka vyhoví každému zájemci o selfie. Chvíli předtím fanouškům ve VIP stanu jako host vyprávěla o závodech a svém autě. „Váží jen pět set kilogramů a je to bestie,“ směje se. Na startovním roštu je s ní několik dalších zajímavých tváří. Třeba Karl Heinz Becker. Je mu 78 let a v Mostě už jezdil legendární Interserii. A v Mostě si prožil také několik havárií. Závodní vůz řídil poprvé v roce 1964. Kdo z vás byl v té době už na světě?

edeniky 5

Karl Heinz Becker (vlevo) jezdí na mostecký okruh už desítky let. Foto: Oldřich Hájek

Přesuňme se do jiné závodní kategorie. Pro Čechy stále ještě velmi exotické závody NASCAR. Nabušené vozy s velkými motory bez zbytečné elektroniky. Jeden takový řídí i Čech Martin Doubek. Domácí závodník startoval až v druhém sobotním závodě. A sobota byla plná deště. „Čekal jsem, že bude pršet, takže otázka spíš byla, jestli dát úplně nové nebo opotřebené pneumatiky. Věřili jsme, že tolik vody nespadne, a tak volba padla na opotřebené. Bylo to správné rozhodnutí, ale kvůli vysokým tlakům pak v šestém kole přestaly fungovat a musel jsem je chladit v kalužích. Nakonec z toho bylo třetí místo,“ shrnul Martin Doubek svůj sobotní závod. V něm porazil i slavného pilota Jacquese Villeneuva. Jeho jméno určitě znáte ze světa Formule 1. Také sympatický dnes už padesátník Villeneuve ochotně rozdával rozhovory, a to včetně chvilky před startem, když už seděl nasoukaný do závodního speciálu. Víte, že takové auto nemá dveře a dovnitř se leze oknem?

edeniky 6

Jacques Villeneuve nasedá do svého vozu. Foto: Oldřich Hájek

Velký potlesk diváků si zasloužila trojice závodníků týmu Buggyra Racing. Mezi okruhovými tahači bodoval Adam Lacko, který v sobotním klání dorazil v týmovém trucku do cílové rovinky nejdříve. Ale diváci ocenili i výkon dcery Martina Koloce Aliyyah. Ta v prvním sobotním závodu projela cílem předposlední, potlesk byl ale hlasitý jako u Adama Lacka.

Víkend na mosteckém autodromu se dá shrnout dvěma slovy: ryzí motorsport.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací