Zprávy ze sportu

FLORBAL: Severočeské derby číslo 2 bylo vítězné opět pro Litvínov!

Reklama

Litvínov - Na zápas kola zavítal do Litvínova florbalový celek Ústí. Nováček ligy, pasovaný na černého koně soutěže. Ústí se před zápasem nacházelo na páté pozici, ale na první Litvínov ztrácelo pouze tři body. Tak byla tabulka vyrovnaná. V prvním zápase po přestřelce a krásném zápase vyhrál Litvínov 12:8.

 

 

Foto: David Šindelář http://fotoshindy.wordpress.com/

 

SK Bivoj Litvínov - Florbal Ústí 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Vzhledem k důležitosti zápasu i společné minulosti některých hráčů obou celků bylo tedy jasné, že se bude jednat o vypjatý a divácky atraktivní zápas.

 

Na zápas dorazilo krásných 120 fanoušků florbalu mezi kterými bylo i hodně diváků z Ústí, všichni v hale vytvořili skvělou atmosféru.

 

Utkání započalo ve vysokém tempu a s důraznou hrou obou protagonistů. Oproti minulému zápasu se oba celky soustředily více na hru ze zabezpečené obrany. Do střelecké listiny se jako první v páté minutě zapsal Ladislav Svoboda z Ústí. Litvínov však záhy kontroval brankou zkušeného matadora Skořepy. Od této chvíle již hostující celek ani jednou v zápase nevedl. Další branky Litvínova přidali Řeháček s Hertlem. Oba krásné. V první třetině byl rozdíl mezi hrou obou týmů asi největší a Litvínov mohl (a ve skutečnosti se mu tak i podařilo) dát i více, než v zápise zapsané tři branky.

 

Od druhé třetiny se v utkání malinko přitvrdilo a do hry více začaly promlouvat přesilové hry. Celkově v zápase hrál Litvínov tři a Ústí čtyři přesilové hry. Žádný tým v nich však ani jednou neskóroval. Druhá třetina byla předvedenou hrou vyrovnanější. Ústí bylo nebezpečné hlavně v přesilových hrách, kdy nevyužilo pár gólových příležitostí. V litvínovských barvách skórovali Kropáček a Řeháček. Kropáček se prosadil po parádní kombinaci první lajny Bivoje a druhý jmenovaný tečoval do prázdné střílenou přihrávku Hertla.

 

Třetí třetina nabídla dramatickou podívanou. Brzy po začátku se totiž prosadil téměř z nulového úhlu ústecký Bečvář (asi technicky nejlépe vybavený obránce Ústí) a dotáhl hostující celek na rozdíl jediné branky. Ústecký celek tak byl celou třetinu na dostřel, přičemž litvínovským fanouškům asi nejvíce zatrnulo při dvou vyloučeních domácích. Skóre se ale měnilo až v poslední minutě a to až když Hulič skóroval do prázdné branky Ústí.

 

Branky (nahrávky):


5:13 Skořepa (Skuhrovec) 1:1, 9:40 Řeháček (Hertl) 2:1, 17:03 Hertl (Skořepa) 3:1, 22:30 Kropáček (Hulič) 4:2, Řeháček (Hertl) 5:2, 59:19 Hulič (bez) 6:4

 

Sestava:


B: Kohout (Hruška)
O: Werner, Černý, Skalitz, Skuhrovec, Pecháček, Chládek
Ú: Kropáček, Hocelík, Hulič, Hertl, Mandelbaum, Plomer, Řeháček, Vebr, Skořepa, Krejčí, Kumai a Klemeš

Komentář trenéra Huliče:
"Zápas s pěknou atmosférou i díky ústeckým fanouškům. Jinak hra odpovídá výsledku. Asi. To je všechno."

Komentář trenéra Syryčanského:
"Domácí náš předčili v důrazu na brankovišti. Děkujeme."

http://online.cfbu.cz/20132014/online-81883.htm

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.