Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - V akci byly o víkendu hned dva týmy Painbusters. Žáci do 13 let se představili na svém dalším turnaji Superligy ČR, tentokrát v Praze na hřišti JOUDRS a A tým mužů přivítal v extralize doma v areálu na Ovčíně pražské duo Tempo a Joudrs.

Mladý, tvořící se tým žáků Mostu, s novým trenérem Martinem Vybíralem, jak je jeho zvykem, bojoval ze všech sil a snažil se potrápit své silné a starší soky. Nejkvalitnější a nejcennější zápas odehráli žáci Painbusters v neděli, kdy, přestože oslabeni proti sobotě o pět hráčů ( zranění, úpal …),dokázali vzdorovat tradičně silným Hrochům z Havlíčkova Brodu až do samotného závěru zápasu a těsně podlehli 7:8. Velkým pozitivem do budoucna jsou pak velmi dobré výkony mladých nadhazovačů Vybírala a Smetánky, kteří se dokázali prosadit a vysloužili si obdiv spoluhráčů a pochvalu trenérů.

Muži Painbusters v extralize ČR bojují v základní části soutěže o postavení v nadstavbě. Do konce základní části chyběla 3 kola, a tak se s napětím očekával souboj s týmy na sousedních příčkách tabulky. Tempo Praha, vedené velezkušeným nadhazovačem Jiřím Brabcem, odehrálo velmi kvalitní první utkání a po drobných zaváháních obrany Mostu odskočilo po páté směně na rozdíl 5:1.

Painbusters ale zbraně nesložili a v dohrávce zápasu se jim podařilo skóre srovnat a posunout tak utkání do prodloužení. Pověstný krůček ale nepřišel, a tak soupeř zvítězil 6:5. Druhé klání už bylo plně v režii domácích Krotitelů, kteří si pohlídali celý průběh i konečný výsledek7:4. Na Nadhozu se představili za Most bratři Adam a Vojtěch Buchnerovi a ve trojici je zdatně doplnil Jan Strolený.

V neděli byl scénář podobný. Joudrs Praha s nadhazovačem Pokorným hráli bezchybně v obraně a přes tlak mosteckých pálkařů dokázali udržet čisté konto a výsledek 4:0. Druhé klání bylo mosteckou exhibicí a směnu po směně narůstal náskok ve prospěch domácích. Konečný výsledek 9:3 znamenal víkendový zápasový účet 2:2 a pátou příčku v tabulce před posledním kolem základní části, ve kterém se v Mostě v sobotu 25. 6.2022 představí Hroši z Havlíčkova Brodu.

Příští víkend hostí doma mostečtí junioři v extralize týmy Kunovic a Joudrs Praha. Přijďte odpoledne od 15 hodin fandit a podpořit Painbusters.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist