Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - Páteční tréninkový plán softballistů 24. červnového dne byl v areálu na Ovčíně kvůli deštivému počasí zrušen a všichni s obavou vzhlíželi k obloze a sobotě, kdy, podle předpovědi, mělo nebe otevřít stavidla a hodně, hodně kropit. Stalo se tak téměř v celé České republice, kromě Mostecka.

A tak sobotní program mohl proběhnout přesně podle rozpisu. Nejprve muži Painbusters Most přivítali v závěrečném kole základní části extraligy ČR posledního ze soupeřů, odvěkého a vždy silného rivala, Hrochy z Havlíčkova Brodu, odpoledne pak mostecké ženy změřily síly ve 2. lize se softbalistkami pražského Tempa. Zatímco muži tak uzavřeli základní část nejvyšší soutěže, víkendový program na Ovčíně pokračoval v neděli duelem žen s dalším z pražských celků, Čechií.

Duely mužů Mostu s několikanásobnými mistry republiky z Havlíčkova Brodu v sobě mají vždy speciální náboj podobný derby. I tentokrát se bojovalo o každý míč. Soupeř představil novou posilu, mladého nadhazovače z Argentiny Matiase Larraburu, kterému se na začátku zápasu vedlo lépe, než domácímu Adamovi Buchnerovi. Soupeř v první směně odskočil na 3:0 odpalem mimo hřiště, který ale rozhodčí omylem posoudili jako regulérní. Následující přestřelka pálkařů obou týmů skončila po sedmi směnách výsledkem 10:7 pro havlíčkobrodské Hrochy, a protože se hrálo o co nejlepší pořadí v tabulce a výhodu pro nadstavbovou část soutěže, byla výsledková matematika jasná. Most musí ve druhém zápase zvítězit alespoň o čtyři body! Od prvních odpalů se mostečtí Painbusters zakousli do soupeře a bylo zřejmé, že jejich hlad po vítězství je veliký. Obranu chladnokrevně na nadhozu vedl Jan Strolený a po první směně Krotitelé bolesti vedli 5:3. Po druhé svítilo na tabuli již 9:3 a konečných 13:3 pro Most znamenalo jasnou převahu domácích a posun v tabulce právě před rivala z Havlíčkova Brodu. Nejvyšší soutěž mužů bude pokračovat nadstavbovou částí 30. července.

A jak si vedly naše ženy? Víkend hodnotil několika větami trenér týmu Stanislav Štýs: „Ženský tým má za sebou nejúspěšnější hrací víkend v premiérové sezoně ve druhé lize! Na domácím hřišti naše hráčky v sobotu přivítaly mladý tým z pražského Tempa a v neděli velezkušené soupeřky z Čechie. S oběma týmy jsme hrály vyrovnanou hru a víkend jsme skončily vyrovnanou bilancí dvě výhry a dvě prohry. Výborná práce obrany byla podpořená skvělou pálkou a útokem. S klidem lze říct, že lepší softbal ženy Painbusters zatím nehrály.“

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist