Zprávy ze sportu

Mostecké házenkářky předvedly infarktový zápas

Reklama

Most -  Mostecké házenkářky hostily na domácí palubovce celek HK Slovan Duslo Šaľa a šlo doslova o infarktové utkání, přesně řečeno o jeho závěr, kdy mostecké házenkářky měly nakonec více štěstí a v duelu nakonec vyhrály o jednu jedninou branku. Zápas tak skončil 26:25 a oba body zůstávají na severu Čech.

"V prvním utkání druhé poloviny soutěže jsme přivítali souseda z tabulky, celek HK Slovan Duslo Šaľa. Shodný počet bodů i fakt, že oba celky dominují interlize nejlepšími obranami dával tušit, že k vidění bude jistě velmi kvalitní a zajímavá házená," uvádí na internetové stránce DHK Baník Most trenér Dušan Poloz.

"Vzhledem k výše uvedenému jsme si byli vědomi, že nás čeká velmi těžké utkání. Nemalou měrou k tomu přispěl i náš slabý výkon na půdě Partizánského, po němž vyvstalo spousta otazníků a na který přirozeně navazoval týden plný snahy nalezení příčin naší herní nepohody a tendence o jejich eliminaci.

Vstup do utkání a vlastně celý průběh prvního poločasu nasvědčoval tomu, že se tým opravdu opět našel a že nehodlá připustit žádné zaváhání. Počet obdržených branek za prvních 30 minut odrážel dokonale obraz naší předváděné hry a soustředěnost na zápas.Takto výborný poločas jsme předvedli již před časem a sice v euro-pohárovém utkání proti HC Zalau. Poločas 16:7.

Kdo však mohl tušit, že se bude bohužel opakovat také průběh druhé půle ze zmíněného zápasu a to i přes odlišné poločasové pokyny. Naše naivní a nedůsledná obrana 0:6 nás dostala do velkých problémů, které se pak přirozeně promítly také do útočné fáze hry. Není možné abychom obdrželi 3× tolik branek než v první půli bez následků. Vynikající hra soupeře a změna jeho obranného systému nám dělala značné potíže. Projevilo se také jednoznačně polevení koncentrace i slabší nasazení v útočných činnostech. Průběh celého zápasu naznačuje, že náš tým umí a dokáže hrát na vynikající úrovni v případě naprosté soustředěnosti, ale současně jsme se znova přesvědčili, že jakákoli lehkovážnost v našich herních činnostech nás může stát body.

"Nakonec jsem samozřejmě potěšen, že jsme i přes velmi obtížný průběh druhé půle dokázali zápas dotáhnout do úspěšného konce. Děkujeme všem divákům, kteří si našli cestu do sportovní haly a pomohli nám k zisku dalších důležitých bodů," uvádí trenér Poloz.

DHK Baník Most:

1 Bezpalcová Eva
2 Vaňková Edita
4 Matoušková Iveta
5 Dvořáková Kateřina
6 Tomášková Irena
8 Borovská Michaela
10 Beňušková Petra
14 Vítková Petra
16 Vysloužilová Kamila
17 Martinková Hana
18 Šplechtová Marcela
19 Janoušková Michaela
20 Weisenbilderová Martina
31 Müllnerová Dominika
36 Vysloužilová Martina
55 Růčková Petra


HK Slovan Duslo Šaľa:

1 Grandtnerová Adriana
2 Bujnochová Karin
5 Klučková Lívia
6 Bíziková Réka
9 Kováčková Stanislava
10 Pócsíková Katarína
12 Haládiková Zuzana
13 Demajová Sofia
14 Darázsová Klaudia
17 Tulipánová Martina
21 Szarková Simona
22 Súkenníková Lucia
27 Veselková Eva
71 Krebs Olexandra
Rozhodčí: Opava, Válek
Diváci:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.