Zprávy ze sportu

Šprtec: 15.ZŠ Most hostila turnaj nejvyšší kategorie

Reklama

Most – V Českém poháru 2014 v billiard-hockeyi šprtci se již za listopad, prosinec a první polovinu ledna stihlo odehrát jedenáct turnajů a body si připsalo na dvě stě padesát hráčů a hráček. Teprve tím dvanáctým ale pro většinu zájemců o start na letošním mistrovství ČR doopravdy odstartovala kvalifikace.

 

Na mostecké 15.základní škole se uskutečnil první ze čtyř letošních turnajů nejvyšší kategorie ČP36. Startovní listina čítala 108 hráčů a hráček z různých koutů republiky a po skončení turnaje z nich měl největší radost Pavel Alexandrov (Prague NHL). Tomáš Fleišman z BHC AB STAIN Most obsadil druhé místo, když jediné zaváhání zaznamenal nečekaně s oddílovým spoluhráčem Ondřejem Černým. Ten nakonec obsadil velmi pěkné šesté místo. Bronzový stupínek vybojoval Václav Tůma st. ze Sokola Stochov-Pečky.

V hodnocení kategorií byli mostečtí úspěšní napůl. Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most) vyhrál kategorii juniorů, Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B") byl nejlepším starším žáky. Pohár za vítězství v kategorii žen si odvezla do Žďáru nad Sázavou Petra Zajíčková, kategorii mladších žáků vyhrál Patrik Tirpák z Kohoutovic.

Na hodnocení postupových ambicí je zatím brzy. Turnaje nejvyšší kategorie budou letos ještě tři – v Brně, Ostravě a na závěr v Praze. Kromě nich proběhnou zhruba tři desítky turnajů nižších kategorií.

Aktuální zájem stolních hokejistů se přesune k týmovým soutěžím. Úvodním kolem odstartují první, druhá i třetí liga. V nejvyšší soutěži hostí BHC AB STAIN Most v sobotu 8.února na 18.ZŠ Most mistrovskou Dobrou Vodu a Ždár nad Sázavou. Utkání nižších soutěží se hrají o den později v tělocvičně 15.ZŠ Most.

ČESKÝ POHÁR – billiard-hockey šprtec

Pohár AB STAIN – kategorie ČP36 (hráči z Mostecka do 30.místa): 1. Pavel Alexandrov (Prague NHL), 2. Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), 3. Václav Tůma Sen. (Sokol Stochov-Pečky), ..., 6. Ondřej Černý, 9. Ondřej Müller, 12. Kamil Blažek (všichni BHC AB STAIN Most), 14. Petr Veis (Old Friends Most), 16. Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B"), 18. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), 22. Ondřej Frýba (SHL StarColor Litvínov), 24. Petr Henych (Most / Sokol Stochov-Pečky), 30. Dalibor Frýba (BHC AB STAIN Most)

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.