Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Most - Nevíte, jaký program o víkednu vymyslet pro své děti? Jděte do mosteckého Divadla rozmanitostí. Loutková scéna městského divadla připravila premiéru Perníkové chaloupky. Do děje budou zapojeni i diváci. Představení si tak určitě užijete.

Divadlo přichystalo českou klasiku o Mařence a Jeníčkovi. Na snímku Tereza Lišková a Vít Levinský. Foto: L. Šeiner

Předpremiéra se koná v sobotu od 10 hodin, premiéra je poté ten samý den od 17 hodin. Na vstup si připravte sedmdesát a odpoledne osmdesát korun.

Nová inscenace Perníkové chaloupky v dramaturgii divadla naváže na úspěšnou interaktivní inscenaci Otesánek. I v Perníkové chaloupce bude dětské publikum tu více, tu méně zapojeno do děje a nebude tedy „pouze" jeho pozorovatelem, nýbrž integrální součástí. Jednou se divák stane lesem, podruhé větrem atp.

Klasickou pohádku upravila Tereza Lišková a v úpravě použila dvě básně a hádanky z knihy Dětem od Františka Hrubína. Pro inscenaci je typická práce s živou scénickou hudbou. Jednak ve zhudebněné Hrubínově poezii, ale nástroje také animují zvuky lesa, jiných postav apod. K těmto účelům hrají Tereza Lišková – Mařenka na violoncello a Vít Levinský – Jeníček na flétnu.

Diváci se mohou těšit na klasickou pohádku s loutkami Vlastislava Brože i na živé a interaktivní pojetí. V inscenaci si rovněž „zahraje" oceňovaný pardubický perník z rodinné firmy Pavla Janoše, která pro potřeby inscenace laskavě věnovala perník nejen na chaloupku jako takovou, ale perníček bude i součástí divadelního programu a děti si jej také mohou v divadle zakoupit.

Po premiéře navíc bude zahájena prodejní výstava, na níž diváci spatří mistrovské ručně zdobené perníky z dílny Pavla Janoše.


PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

hrají / Tereza Lišková a Vít Levinský

úprava a režie / Tereza Lišková
verše / František Hrubín
dramaturgie / Michal Pětík, Jiří Ondra
hudba / Michal Pětík
scéna / Vlastislav Brož, Tereza Lišková
loutky / Vlastislav Brož
kostýmy/ Jana Vacková

světlo / Vlastislav Brož
jevištní technik / Emil Preisler

Premiéra 1. března 2014

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací