Zprávy ze sportu

Bivoj pokořil Rožnov a pokračuje do semifinále!

Reklama

Litvínov, Rožnov - Minulý víkend hostil Bivoj soupeře z Rožnova. Před začátkem série byl Bivoj favorizován, přičemž obě utkání došly k vyrovnané koncovce a pokaždé vyhrál jiný celek (7:6p, 6:7pn). Tento víkend vyjel Bivoj Rožnovským návštěvu oplatit a výlet to byl vskutku úspěšný. Byť skóre duelů hovoří jasně, hráči Litvínova ze sebe museli vydat to nejlepší aby moravského soka pokořili.

Bivoj se v sobotu i neděli prezentoval výborným týmovým výkonem. Foto: Jiří Škrobák

Celá víkendová konfrontace by se dala rozdělit na dvě poloviny. První polovina končí ve třetí třetině prvního zápasu za skóre 5:5 v padesáté minutě. Potud byly oba celky rovnocennými soupeři a utkání mohl vyhrát i šťastnější celek.


1. FBK Rožnov p/R - SK Bivoj Litvínov 5:9 (3:3, 1:1 a 1:5)
1. FBK Rožnov p/R - SK Bivoj Litvínov 3:8 (1:3, 2:3 0:2)


Součet zbývajícího skóre je ale 12:3 pro Litvínov. Bivoj totiž v 51. minutě prvního zápasu po delší době využívá přesilovou hru donutí soupeře riskovat a svou zarputilostí a zkušeností láme první zápas ve svůj prospěch. Poprvé v sérii vyhrává jeden z celků jednoznačněji zápas a Rožnov se nachází v těžké situaci – musí nutně vyhrát a v nohách má hodně náročný den starý zápas. Zkoncentrovaní borci Bivoje ale již neponechali nic náhodě a celý druhý zápas tahali za delší konec provazu.

Bivoj se v sobotu i neděli prezentoval výborným týmovým výkonem. Nejlepšími hráči byli zvoleni Hocelík, ten za sobotní zápas ve kterém se blískl hattrickem (3+1) a ve druhém zase svůj výkon brankář Kohout.

V semifinále se tak Bivojové mohou těšit na konfrontaci s Brnem, kam tenhle víkend vyjíždí na první dva zápasy semifinále. Třetí a případné čtvrté semifinále odehrají litvínovští opět na své hale, přespříští víkend. Termíny budou brzy zveřejněny.

Statistiky prvního zápasu:

Branky (nahrávky):
04:09 Hocelík (Řeháček) 1:1, 13:53 Krejčí (Pecháček) 2:2, 16:36 Plomer (Mandelbaum) 2:3, 30:12 Hertl (Werner) 4:4, 41:11 Hocelík 4:5, 50:16 Kropáček (Hocelík) 5:6, 51:48 Hocelík 5:7, 57:26 Krejčí (Pecháček) 5:8 a 58:16 Řeháček (Kropáček) 5:9

Zákroky: Obšivač 15 - Kohout 24

Hráči zápasu: Viktořík – Hocelík

Sestava:
B: Kohout (Hruška)
O: Werner, Černý, Skalitz, Skuhrovec M., Pecháček
Ú: Kropáček, Hulič, Hertl, Mandelbaum, Plomer, Řeháček, Vebr, Skořepa a Krejčí

Statistiky druhého zápasu:

Branky (nahrávky):
1:14 Řeháček (Hertl) 0:1, 14:42 Kropáček (Hulič) 0:2, 17:50 Hertl (Řeháček) 1:3, 24:51 Mandelbaum (Hulič) 1:4, 26:48 Hocelík 1:5, 37:29 Skuhrovec (Pecháček) 3:6, 41:34 Skuhrvec (Pecháček) 3:7 a 56:06 Hertl (Hocelík) 3:8

Zákroky: Obšivač 17 – Kohout 20

Hráči zápasu: Kristek - Kohout

Sestava:
B: Kohout (Hruška)
O: Werner, Černý, Skalitz, Skuhrovec M., Pecháček
Ú: Kropáček, Hulič, Hertl, Mandelbaum, Plomer, Řeháček, Vebr, Skořepa a Krejčí

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.