Zprávy ze sportu

Hlavní kouč A mužstva mosteckého Baníku je Vít Raszyk

Reklama

Most -  Druholigový FK Baník Most 1909 má odedneška nového hlavního kouče A mužstva. Je jím Vít Raszyk a bude mít k ruce oba dosavadní trenéry A mužstva Pavla Chaloupku a Stanislava Hofmanna, kteří tak přecházejí na posty asistentů hlavního kouče. Navíc Chaloupka bude působit jako kouč u nejstaršího týmu dorostenců U19 ve dvojici s trenérem Zdeňkem Müllerem. Informoval o tom dnes klub na svých stránkách.

Zanedlouho osmatřicetiletý Raszyk pochází z Karviné, kde působil i jako hráč na profesionální úrovni. Ve Varšavě studoval FTVS, kde rovněž hrál. Na začátku své trenérské kariéry vedl divizní tým mužů. Dva roky působil jako trenér v Anglii. Později přešel k mládeži, kde absolvoval řadu stáží například v Londýně, Paříži nebo v Madridu. Trénoval dorostence na ligové i extraligové úrovni v Teplicích nebo Ústí nad Labem. Vedl fotbalové výběry mládeže Ústeckého kraje. Do Mostu přichází z FK Ústí nad Labem, kde byl šéftrenérem mládeže. Žije v Teplicích.

„Oba trenéry A mužstva znám a věřím, že se budeme vhodně doplňovat. Chtěl bych, abychom tým správně nasměrovali, a to nejen v této sezoně, ale s výhledem na sezony další. Možná zkusíme změnit systém, styl hry a hráče motivovat do budoucna,“ řekl nový kouč FK Baník Most 1909.

Vedení klubu počítá, že by se Vít Raszyk od léta zároveň stal šéftrenérem mládeže a dohlížel by tak na vývoj fotbalových talentů a jejich možné postupné zařazení také do týmu dospělých.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.