Zprávy ze sportu

Mostecký motocyklový jezdec Tomáš Zajíc zvítězil na domácím okruhu

Reklama

Most - Jezdci Moto Most Clubu se v neděli zúčastnili v nabitém startovním poli agenturních závodů Racetrack na mosteckém autodromu. Do hlavního závodu se kvalifikoval Mostečan Tomáš Zajíc na 8. místě. Probojoval se až do čela a zvítězil.

Tomáš Zajíc zvítězil v závodě série Racetrack na mosteckém autodromu. Foto: Lucie Jíšová

Celý den postupně zrychloval a seznamoval se s novým motocyklem Kawasaki ZX 10 R. V hlavním závodě, který byl vypsán na 8 kol, se Tomášovi podařil start a ihned v první zatáčce se dostal na 4. místo. Zhruba v polovině závodu se probojoval na druhé místo a s vedoucím jezdcem se vzdalovali zbytku startovního pole. Tomáš předvedl jízdu bez chyb a každým kolem byl rychlejší. V posledním kole se mu podařilo dostat před našeho v současnosti nejúspěšnějšího roadracingového jezdce Kamila Holána a závod vyhrát.

"Bohužel do závodu nenastoupil Matti Seidl a Marek Hartl. V zaváděcím kole upadl na nové klouzavé gumě Aleš Nechvátal. S těmito jezdci by byl závod určitě napínavější. Prvních sedm kol jsem jel v rozmezí 0,3 s," uvedl Tomáš Zajíc po závodě.

Moto Most Club na dalších závodech

Dalším podnikem pro Moto Most Club bude Mistrovství České republiky – přírodní okruhy CAMS – Automotodrom Brno 19. - 20. 4. 2014.

"Mostečtí motokrosaři pojedou v sobotu 19. dubna podnik ve Světci u Bíliny, kde bude k vidění náš nejmladší zástupce v kategorii 50ccm, a 20. dubna přebor Čech v Kříši u Břas v kategorii Open C a Open," uvedl Ladislav Havej z Moto Most Clubu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.