Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - Tento víkend byla na hřišti 11. ZŠ odehrána hned dvě kola Mostecké ligy malé kopané a ani tentokrát nebyla o překvapivé výsledky nouze.

Sobotní program otevřela porážka Nostalgiků s FC Kanec v poměru 3:10. Na výhře se podíleli zejména František (4+3) a Kamil (5+1) Tůmové a Petr Vlášek (1+3). Na všech gólech Nostalgiků měl podíl Václav Kerner (2+1).

Poté podlehli hráči FK Mamut týmu Inseminátors FC po přijatelném poločase 1:2 nakonec 2:10. Hattrickem se o to zasloužil Jan Ladomerský (3+1), sekundovali mu Robert Kopas, Jan Pyskatý (oba 2+1), Pavel Jarolím (1+2) a Michal Netolický (0+3). Oba góly Mamuta vstřelil Ladislav Friček.

Třetí zápas přinesl další porážku FC Gunners Most, tentokrát proti týmu Sportbar Delta v poměru 2:9. V podstatě celý zápas vyhráli dva hráči a to Stanislav Levý a Vít Popelka (oba 3+3), ze zbytku týmu vynikl ještě Luděk Dostál (2+1). Oba góly Gunners vstřelil Petr Stehno.

Další korálek na šňůru porážek navlékli FC Levels proti FC Boe United v poměru 1:10. Nejvýraznější výkon podal Tomáš Walter (4+2), doplnili ho Jaroslav Hrvol (3+1) a Damir Zečevič (0+3).

Následovalo vítězství Gamblers Most nad FC Citizens 4:2, byť Citizens drželi ještě v poločase remízu 1:1. Výhru zařídil hattrickem Adam Koudelka (3+0). Oba góly poražených vstřelil Antonín Fišer a na oba mu nahrával Ladislav Lukáš.

Osmé kolo uzavřelo vítězství proOFFICE nad Old Bridge v poměru 2:7. O výhru se nejvíce přičinili Jan Bucha (2+1) a Aleš Janeček (1+2). Na obou gólech poražených se podílel Martin Krupka (1+1).

Nedělní zápasy

Neděli zahájila výhra FC Kanec nad Old Bridge 10:4. Opět čtyřmi góly k tomu přispěl František Tůma (4+2), který se s osmi góly stal střelcem víkendu. Hattrickem mu pomohl Jaroslav Horský (3+0) a dále ještě David Macko (2+1). Za Old Bridge byli aspoň dvoubodoví Robert Babák (1+1) a Pavel Klárman (0+2).

Od desíti hodin se utkali FC Citizens a FK Mamut. Citizens vyhráli 6:2 a to především týmovým výkonem, takže nikdo výrazněji nebodoval, pouze Antonín Fišer (2+0) a Ladislav Kobylák (1+1). Za Mamut se o oba góly zasloužil Lukáš Schut (1+1).

Výsledková bomba vybouchla ve třetím zápase tohoto kola. Gambleři, kteří dosud ztratili body pouze za remízu s Inseminátory, prohráli s týmem proOFFICE 4:3. K tomuto výsledku se proOFFICE dobral i přes prohraný poločas 1:2. Za proOFFICE se nejvíce ukázal Tomáš Beran (1+2). V týmu poražených opět ukázal vysokou kvalitu Adam Koudelka (1+1).

Díky této porážce se na špičku tabulky dotáhli hráči Sportbaru Delta, kteří porazili Nostalgiky výsledkem 8:4. Výborným výkonem se opět prezentoval Stanislav Levý (4+1). Bodově se mu vyrovnal Vladimír Pátek (2+3), dva góly přidal Vít Popelka (2+0). Za Nostalgiky dvakrát skóroval Jan Tót.

Druhou víkendovou výhru zaznamenali Inseminátors FC proti FC Levels v poměru 9:4. Největší podíl na vítězství měl kapitán Inseminátorů Zdeněk Kopas (4+1), a dále Pavel Jarolím (1+2). I přes porážku se husarský kousek povedl hráči Levels Jindřichovi Gruntorádovi, který vstřelil všechny čtyři góly poražených. Na jeho dvorního nahrávače se pasoval Radek Mikeska (0+3).

Víkend uzavřel zápas mezi FC Boe United a FC Gunners Most. Ti odehráli zatím zřejmě svůj nejlepší poločas v MLMK, neboť v polovině zápasu bylo skóre 4:4. Bohužel i přes tento náznak, že se začínají adaptovat na podmínky ligy, opět Gunners podlehli 12:4. Nejvíce bodů zaznamenali Jaroslav Hrvol (3+4), Tomáš Walter (3+3), Petr Antonů a Lukáš Pechar (oba 2+2). Za Gunners se o výborný první poločas zasloužil Martin Šmejc (2+1). Brankář Boe Daniel Soldán se stal gólmanem víkendu, neboť za sobotu a neděli obdržel celkem pouze 5 gólů.

Bodování vedou Tůma a Levý

Čelo kanadského bodování nyní ovládají s velkým náskokem dva hráči, a to František Tůma z Kance (27+10) a Stanislav Levý ze Sportbaru Delta (22+15). Ti mají devítibodový náskok před třetím Pavlem Klármanem z Old Bridge (19+9).
Naprosto stejné pořadí je mezi nejlepšími střelci ligy. Tomu František Tůma (27) vévodí sám s náskokem pěti gólů na Stanislava Levého (22), třetí je opět Pavel Klárman (19).

Stanislav Levý zároveň s patnácti asistencemi vede pořadí nejlepších nahrávačů soutěže. To vede se svým spoluhráčem ze Sportbaru Delta Vítem Popelkou (15). Za nimi je pak na třetím místě srovnáno hned pět hráčů s deseti dosaženými asistencemi.

Nejlepšími třemi brankáři ligy jsou po devíti odehraných kolech Ondřej Bíro z Gamblers (průměr 1,86 obdrženého gólu na zápas) před Ondřejem Murckem ze Sportbaru Delta (3,00) a Martinem Zudou z proOFFICE (3,14).