Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra
Archivováno

Most - Těžební společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem Pavla Tykače, poskytla DHK Baník Most – Černým andělům za postup do letošního finále české ligy bonus v podobě 1,5 miliónu korun. Klub, který se v uplynulých třech letech propracoval mezi českou špičku a sbírá úspěchy i v evropských pohárech, je Vršanská uhelná připravena podporovat i nadále.

Předání odměny. Foto: archiv klubu

Těžaři jsou s klubem spojeni partnerskou smlouvou už od roku 2010. „Pomoc ze strany Vršanské uhelné nám tehdy umožnila stabilizovat hráčský tým a ještě intenzivněji se zaměřit na výchovu mladých hráček. Ty se pak staly základem našich stávajících úspěchů," uvedl Rudolf Jung, manažer DHK Baník Most. Klub v loňském roce zcela ovládl všechny soutěže, kterých se účastnil. Házenkářky se staly mistryněmi republiky, získaly zlato ve společné česko-slovenské Interlize, triumfovaly také v evropském Challenge Cup, vyhrály český pohár. Úspěchy sbírají házenkářky i letos. V Interlize skončily třetí, obhájily také první místo v české lize.

„Házená se stala v Mostě sportovním fenoménem a nemá ve městě konkurenci. Na ligové zápasy chodí v průměru přes 800 diváků, padl už také návštěvnický rekord 1500 fanoušků. Takovou diváckou podporou se České republice nemůže pochlubit téměř žádný ženský kolektivní sport," zhodnotil spolupráci s klubem Vladimír Rouček, generální ředitel společnosti Vršanská uhelná.

Vršanská uhelná, která je spolu s městem Most jedním ze dvou generálních partnerů DHK Baník Most, na klubu nejvíce oceňuje propracovaný systém výchovy vlastních talentů. „Přístup klubu, který je postaven na systematické práci s mládeží, je všeobecně na Mostecku oceňován," připomenul Rouček. Klub například denně sváží do sportovní haly děti z mnoha mosteckých mateřských škol, aby se zde pak pod vedením i samotných hráček z hlavního týmu Černých andělů učily zacházet s míčem.


Co možná nevíte o DHK Baník Most

Házenkářky Mostu, které si říkají Černí andělé, loni sbíraly jeden titul za druhým. Staly se mistryněmi republiky, získaly zlato v Interlize, vyhrály Český pohár, naprostým vrcholem pak byl triumf v evropském Challenge Cup. V letošním roce tým skončil na třetím místě ve společné česko-slovenské Interlize, v evropském poháru se přes silná evropská mužstva dostal až do čtvrtfinále. Ve finále letošní české ligy porazily v pětizápasové sérii házenkářky Slavie Praha. V týmu je pouze jediná profesionální hráčka. Dvě hráčky jsou zaměstnankyně samotného klubu, kde pracují s dětmi. Zbytek týmu pak tvoří poloprofesionálky, které mají jiné zaměstnání nebo studují.


„Základnu, kterou v současné době tvoří více než tři stovky dětí, doplňujeme také mezi žáky základních škol. Výchova vlastních hráček je pro nás prioritou," poznamenal ještě Jung. Až na jednu jedinou výjimku ze Slovenska v mosteckém klubu nenajdete žádnou zahraniční házenkářku. „Nevidíme smysl v tom, abychom stavěli tým na hráčkách z ciziny. To je, myslím, také důvod, proč jsme tak úspěšní. Máme v týmu hráčky, které jsou srostlé s městem i klubem a hrají srdcem," uvádí manažer.

Těžební společnost Vršanská uhelná patří dlouhodobě k firmám, které významným způsobem podporují region, v němž působí. Firma ze skupiny Czech Coal každoročně vynakládá desítky milionů korun na projekty, které v regionu pomáhají například v oblasti sportu, vzdělání či kultury. V roce 2013 takto investovala do regionu téměř 20 milionů korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací