Zprávy ze sportu

Koně poběží okolo Mostu 160 kilometrů

Reklama

Most – Co čeká české vytrvalostní závody na koních v letošním roce? Absolutním vrcholem celé sezony ovšem bude mistrovství Evropy v Mostě. Po tříletém období dvou mezinárodních závodů pořádaných v Mikulově a v Mostě se letos přidává další pořadatel – tentokrát v Praze.

V Mikulově se 15. června pojede první letošní mezinárodní závod na našem území. Na programu jsou soutěže od hobby přes národní závody až po mezinárodní CEI*** na 160 kilometrů, tedy nejvyšší soutěž. Kromě toho se letos pojede v Mikulově mistrovství ČR seniorů ve vytrvalostním ježdění. Tato soutěž bude na 120 km a vzhledem k tomu, že mezi seniory narostla velká konkurence, bude to závod jistě velice zajímavý a dají se očekávat ty nejlepší výkony. „Závody v Mikulově mají ještě jedno velké lákadlo pro soutěžící – jsou jedny z posledních mezinárodních závodů, na kterých je možné splnit kvalifikaci pro mistrovství Evropy seniorů, takže se dá očekávat zajímavá účast s velkou konkurencí,“ upozornil manažer komise vytrvalosti ČJF – Antonín Terber.

Již zmíněnou novinkou budou 7. září mezinárodní závody v Praze. I tato akce bude velice zajímavá, zejména tím, že je pořádána v rámci přehlídky arabských koní. Protože arabští koně jsou převažujícím plemenem využívaným ve vytrvalosti, zažije Praha v pravdě arabský víkend, během něhož se navzájem podpoří skvělé sportovní výkony a krása i ladnost arabských klisen a hřebců. V Praze se pojede opět celé spektrum soutěží – od nejnižších národních až po stomílové mezinárodní.

Jenom týden po závodech v Praze bude v Mostě vrchol české, ale zejména evropské vytrvalosti. V sobotu 14. září 2013 se po sedmi letech vrací vytrvalost ve své nejvyšší podobě. Po mistrovství Evropy juniorů v Zábřehu v roce 2006 se letos pojede na českém území mistrovství Evropy seniorů. Pořádání mezinárodních závodů v Praze uvolnilo ruce pořadateli v Mostě, a ten se letos soustředí jen na závod dlouhý 160 kilometrů, ve kterém by měly startovat nejen evropské špičky, ale i – protože toto mistrovství je pořádáno jako otevřené – dobré konkurence z mimoevropských zemí. Předpokladem je, že se zúčastní 120 až 150 jezdeckých dvojic z celé Evropy, ale i z mimoevropských zemí. Jistá je účast: Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Holandska, Itálie, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Spojených arabských emirátů, Španělska, Švédska a Velké Británie. Velmi pravděpodobně vyšlou své zástupce i následující státy: Bahrajn, Bulharsko, Estonsko, Jihoafrická republika, Litva, Maďarsko, Portugalsko, Švýcarsko či Ukrajina. Kromě toho je možné, že si během této sezony splní kvalifikaci i státy, které zatím nemají žádnou jezdeckou dvojici s kvalifikací, nebo které se nezúčastňují pravidelně, ovšem nějakým způsobem projevily zájem o trať nebo se ptali na podrobnosti závodu. Jsou jimi: Ekvádor, Finsko, Gruzie, Chorvatsko, Malajsie, Nový Zéland, Omán a Řecko.

„V současné době probíhají jednání se sponzory pro tuto velice prestižní soutěž a dá se říct, že těsně před dokončením je dohoda s generálním sponzorem, kterým by měl být Meydan Dubai Equestrian Club ze Spojených arabských emirátů,“ prozradil Antonín Terber. Podrobnosti najdete na www.vytrvalost.com.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.