Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - V neděli 31. srpna přeruší Mostecká liga malé kopané své prázdninové mlčení. Opět se rozhoří boje o postup do závěrečného play-off a nakonec o vítězství v celé MLMK.

Jedno z uplynulých kol malé kopané v Mostě. Foto: MLMK

Ze základní části zbývá odehrát posledních šest kol. Na ně naváží postupně osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a 18. října dá finálové utkání na hřišti 11. ZŠ odpověď na otázku, kdo se stane letošním mistrem. Pojďme využít posledních dní klidu a provést malé ohlédnutí za dosud odehranými utkáními a zároveň uvést některé statistické zajímavosti.

Celé prázdniny strávili v čele neúplné (30. 8. se bude dohrávat šest odložených utkání) průběžné tabulky ligy hráči FC Kanec. Tento tým v sezóně 2014 padl zatím pouze třikrát. Jinak pouze vítězí a to zejména díky své drtivé ofenzivní síle, když při 153 vstřelených gólech za dvacet odehraných utkání mají jeho hráči průměr 7,65 vstřelené branky na zápas.

FC Kanec je následován největším favoritem Gamblers Most, kteří jsou druzí pouze o dva body, přičemž mají na FC Kanec jedno utkání k dobru. Tak, jako FC Kanec dominuje současnému ročníku svou ofenzivou, soustřeďují se letošní Gambleři především na výbornou obrannou činnost podpořenou famózními výkony svého brankáře Ondřeje Bíra. Gambleři obdrží v průměru 2,21 gólu za zápas, což je v malé kopané velmi výjimečné. Samotný Ondřej Bíro pak má průměr dokonce neuvěřitelných 1,88 gólu na zápas.

Na třetím místě strávil prázdninovou přestávku tým proOFFICE o bod před Sportbarem Delta.

Individuální statistiky ligy ovládají dlouhodobě čtyři hráči, a to František Tůma (FC Kanec), který k 54 gólům dokázal zaznamenat ještě 28 asistencí. Následován je Adamem Koudelkou (Gamblers Most) 49 + 23, Ladislavem Kešnerem (FC Citizens) 41 + 25 a Stanislavem Levým (Sportbar Delta) 36 + 30. Tito čtyři hráči mají dvacetibodový náskok na zbytek ligy a je tak téměř jisté, že z nich vzejde nejproduktivnější hráč ročníku. Kuriozitou je výkon Ladislava Kešnera, který na svých 66 bodů dosáhl v pouhých 13-ti utkáních, což znamená, že v průměru boduje víc než pětkrát za zápas. Tomuto počinu dokáže konkurovat pouze Jakub Hora (Gamblers Most), který ve 4 zápasech zaznamenal 24 bodů.

Tabulka TOP gólmanů ligy je vcelku vyrovnaná na druhém až pátém místě. Zcela vlastní soutěž však absolvuje vedoucí Ondřej Bíro, který s průměrem 1,88 gólu na zápas vede před druhým Ondřejem Murckem (Sportbar Delta) s průměrem 3,07 o více než jeden gól na zápas. Třetím je pak Martin Zuda (proOFFICE) 3,13. Následují Daniel Soldan z FC Boe United a Václav Šlégr z FC Kanec.

A na závěr ještě pár dalších statistických zajímavostí. V dosavadních zápasech ligy padá v průměru 10,2 gólu na utkání, což je oproti loňsku nárůst téměř o gól na zápas. Nejslušnějším týmem je družstvo FC Kanec, které dosud obdrželo pouze 2 žluté karty. A ani jeden zápas zatím nevynechali pouze čtyři hráči, a to Pavel Klárman (Old Bridge), Václav Kerner (Nostalgici), Martin Strasburger (FC Levels) a Jan Juris (Gamblers Most).

Přijďte se sami podívat na utkání Mostecké ligy malé kopané a přesvědčit se, zda Gambleři dokáží po vítězstvích v letech 2012 a 2013 zkompletovat zlatý hattrick. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací