Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - Prázdninový klid Mostecké ligy malé kopané je již přes týden minulostí a závěrečné boje před play-off nabírají na obrátkách. Tento víkend, stejně jako ten, který bude následovat, se hrála dvě kola.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

To sobotní zahájilo vítězství FC Kanec nad FC Levels 9:2. Stejně jako ve většině zápasů Kance i zde nese většina vstřelených gólů podpis bratrů Tůmových, František (3+2) a Kamil (5+1). Kuriózním počinem jsou pak hned čtyři asistence brankáře vítězů Václava Šlégra.

Dalším zápasem kola byla demolice týmu FK Mamut v poměru 4:20, o kterou se zasloužili hráči FC Citizens. Z dvaceti možných bodů jich nejlepší hráč Citizens Ladislav Kešner získal hned 16 (11+5). Přestože tento hráč v nedělním kole nenastoupil, stejně mu tento výkon zajistil titul bodujícího víkendu. Z jeho spoluhráčů se pak ještě výrazněji prosadil Josef Hromas (4+6).

Roli otloukánků pomalu začínají odmítat hráči FC Gunners Most, kteří za celý víkend inkasovali pouze 12 gólů, na což jim ze začátku sezóny stačil často pouhý jeden poločas. V sobotu se střetli s týmem FC Boe United a podlehli jim velmi přijatelných 3:5. V řadách Boe vstřelili po dvou gólech Jakub Hošek (2+1) a Damir Zečevič (2+0). Za Gunners dvakrát skóroval Michal Raichl.

V dalším zápase zvítězili tepličtí Nostalgici nad Inseminátors FC 8:3. Hattricky se prezentovali dva hráči vítězů Martin Rudolf (3+2) a Jan Solnar (3+0) a rovněž jediný střelec poražených Jan Pyskatý (3+0).

V předposledním zápase kola si překvapivě snadno poradil tým proOFFICE s týmem Old Bridge v poměru 1:12. Hned o osm zásahů svého týmu se zasloužil Tomáš Beran (5+3). Výrazněji bodovali ještě Petr Svoboda (2+3) a Michal Nguyen (1+3).

Kolo uzavřelo střetnutí dvou z favoritů na zisk titulu, tedy Gamblers Most a Sportbar Delta. Oba týmy se prezentovaly ve značně oslabených sestavách a utkání tak nenabídlo nejvyšší fotbalovou kvalitu. Nakonec zvítězili Gambleři 4:2, když po dvou bodech zaznamenali František Jelínek (2+0) a Jakub Polák (0+2).

Hrálo se i v neděli

Nedělní kolo se neslo ve znamení řady překvapivých výsledků. O ten první se postaral hned první zápas dne, ve kterém po poločase 2:2 nakonec tým Old Bridge porazil tým FC Kanec. Po třech bodech k tomu přispěli Vladimír Michálek (2+1) a Pavel Klárman (1+2). Všechny góly poražených vstřelil František Tůma.

Druhým utkáním dne byla výhra Inseminátors FC nad FC Boe United 8:4. Nejproduktivnějšími hráči v řadách vítězů byli Jiří Pejchar a Zdeněk Kopas (oba 2+2). U Zdeňka Kopase je však třeba tento jeho výkon umocnit informací, že toho dosáhl z pozice brankáře.

Skutečným šokem pak byla výhra předposledního týmu tabulky FC Levels nad oslabenými obhájci titulu Gamblers Most v poměru 7:4, přestože Gambleři ještě v poločase vedli 1:3. O skalp Gamblerů se nejvíce zasloužili Tomáš Gaži a Martin Strasburger (oba 3+1). Za Gamblery hattrickem odpovídal bývalý hráč Levels Patrik Hendrych (3+0). Zde je ještě třeba uvést informaci, že Gambleři podlehli i v následné dohrávce 19. kola týmu FK Mamut. Dvě porážky za sebou Gambleři utržili naposledy v květnu minulého roku.

Kolo pokračovalo vítězstvím FK Mamut nad Nostalgiky 1:7. Po třech bodech zaznamenali Ladislav Friček (2+1) a Lukáš Schut (1+2).

Předposlední zápas dne proti sobě postavil proOFFICE a Sportbar Delta. Sportbar ve velmi silné sestavě zvítězil 1:3. Dvakrát bodoval Stanislav Levý (1+1). Brankář proOFFICE Martin Zuda za celý víkend inkasoval pouze 4 góly, což z něj činí gólmana víkendu.

Nedělní zápasy uzavřelo vítězství FC Citizens nad FC Gunners Most v poměru 7:2 po nerozhodném poločase 2:2. Nejlépe si v řadách vítězů vedl Ladislav Kobylák (2+2).

Jak si týmy stojí?

Kompletní tabulku vede po 24 z 27 kol tým FC Kanec o dva body před Gamblers Most a o 14 před FC Boe United.
Za titulem nejproduktivnějšího hráče ligy uhání František Tůma z FC Kanec, který jako první prorazil magickou hranici 100 kanadských bodů za sezónu, nyní 103 (63+40). Jeho nejvýraznějším pronásledovatelem je Ladislav Kešner z FC Citizens 90 (57+33). Trojici nejlepších uzavírá Adam Koudelka z Gamblers Most 72 (49+23).

Trojice nejlepších gólmanů má nyní složení Ondřej Bíro z Gamblers Most s průměrem 2,00 obdrženého gólu na zápas, Martin Zuda (3,00) z proOFFICE a Ondřej Murcko (3,13) ze Sportbaru Delta.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací