Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - Poslední zářijový víkend bylo hřiště 11. ZŠ v Mostě svědkem osmifinálových bojů Mostecké ligy malé kopané. Ty proti sobě svedly křížem týmy, které se v rámci jednotlivých divizí umístily na čtvrtých a pátých místech.

V sobotu se proti sobě nejprve postavily v roli domácích tým proOFFICE a v roli hostů tým FK Mamut. Přestože šlo o boje v play-off, sešel se Mamut v poměrně slabé sestavě a tým proOFFICE toho dokázal beze zbytku využít. Již poločas dokázali jeho hráči vyhrát 5:0, aby se konečné skóre zastavilo na stavu 8:1. Po třech bodech si v řadách vítězů připsali Vojtěch Benda (1+2) a Tomáš Beran (0+3). Dvakrát pak bodovali Aleš Polata a Vladimír Wagner (oba 2+0) a David Smetánka (0+2). Za Mamut skóroval Ladislav Friček. Vysokou výhrou si proOFFICE vytvořil do odvety velmi silnou pozici, kterou dokázal v neděli obhájit.

Mamut se tentokrát sešel v silnější sestavě vyšperkované jejich nejlepším hráčem Lukášem Schutem a byl proOFFICU zdatnějším protivníkem, než tomu bylo den předtím. Přesto se ani v neděli nevyhnul porážce, tentokrát v přijatelnějším poměru 9:5 po poločase 4:2. Za proOFFICE se hattrickem prezentoval Michal Nguyen (3+0). Čtyřmi body se do čela průběžného pořadí kanadského bodování play-off vyhoupl Tomáš Beran (2+2), celkově (2+5). Třemi body přispěl k výhře svého týmu kapitán proOFFICU Vojtěch Benda (1+2). Rovněž v mužstvu Mamuta se našel střelec hattricku a to Roman Janeček (3+0). Třemi body mu sekundoval Radek Valoušek (1+2).

FK Mamut se tak s letošní sezónou rozloučil celkovým desátým místem.

Druhou osmifinálovou dvojici tvořila družstva Nostalgici a Old Bridge v pozici níže postavených vyzyvatelů. V sobotu Nostalgici zvítězili v roli domácích 6:4 po nerozhodném poločase 2:2. Veškerou ofenzivu vítězů obstarala trojice Martin Rudolf (3+0), Jan Solnar (2+1) a Ferdinand Hope (1+1). Týmu Old Bridge uchovali naději do odvety svými výkony zejména střelci gólů Robert Babák (2+0) a David Gábel a Kamil Mock (oba 1+0).

Tato osmifinálová dvojice svým prvním zápasem slibovala napínavější průběh odvety a tento předpoklad se naplnil. V neděli totiž dokázali hráči Old Bridge zvrátit průběh dvojzápasu na svou stranu a po vítězství 6:3 postoupit. Tento výsledek je pro teplické Nostalgiky o to bolestivější, že ještě v poločase prohrávali pouze 3:2 a drželi tak postupový výsledek. Největší zásluhu na překvapivém postupu Old Bridge má Lukáš Haspra (4+1), který zařídil hned pět ze šesti gólů vítězů. Po dvou kanadských bodech přidali Tomáš Kup (1+1) a Pavel Klárman a Vilém Plechinger (oba 0+2). Za poražené bodovali výrazněji Martin Rudolf (2+0) a Pavel Hromadko (0+2).

Pro Nostalgiky tak skončila jejich první sezóna v MLMK konečným devátým místem.

Výsledky osmifinále dotvořily konečné složení čtvrtfinálových dvojic, které se proti sobě postaví tento víkend. Jednotlivé dvojice mají následující podobu: