Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - Tento víkend byla na hřišti 11. ZŠ Most zodpovězena otázka, které čtyři týmy se letos v rámci Mostecké ligy malé kopané utkají o medaile. Sobota i neděle byly ve znamení čtvrtfinálových bojů, z nichž hned tři skončily větším, či menším překvapením.

Čtvrtfinále Mostecké ligy malé kopané na 11. ZŠ v Mostě. Foto: MLMKPrvní čtvrtfinálovou dvojici tvořily týmy Gamblers Most a Old Bridge. A pouze tento čtvrtfinálový souboj skončil dle papírových předpokladů, tedy výhrou favorita a obhájce titulu Gamblers Most. Je třeba ale uvést, že ani Gambleři neměli průběh dvojutkání nikterak usnadněn. V sobotním zápase totiž ve velmi slabé sestavě podlehli překvapivě Old Bridge 5:1. Hned čtyři góly vítězů zaznamenal Pavel Klárman (4+0). Po dvou asistencích si připsali Lukáš Haspra a Martin Krupka (oba 0+2).

Gambleři tak byli nuceni v neděli otočit tento výsledek. K tomuto cíli směřovali hned od první minuty, tentokrát ve velmi silném složení. Již v poločase vedli 3:1 a celý zápas pro sebe nakonec získali v poměru 8:1. V týmu vítězů se nejvíce předvedl Michal Macháček (3+3). Doplňoval ho pak především Petr Hlaváček (3+1). Poslední gól sezóny vstřelil za Old Bridge Lukáš Haspra.

Druhé čtvrtfinále proti sobě postavilo po základní části druhý FC Kanec a FC Citizens. V sobotu se tyto týmy rozešly smírně 4:4 po poločase 2:2. Veškerou ofenzivu Kance zajistili bratranci František a Kamil Tůmovi (oba 2+2). Za Citizens dvakrát bodovali Antonín Fišer a Ondřej Kobylák (oba 2+0) a Ladislav Kešner (0+2).

Nedělní odveta tedy slibovala rozuzlení tohoto vyrovnaného střetnutí. To vyznělo překvapivě jednoznačně pro FC Citizens, kteří zvítězili 5:1 a postoupili tak ve své nováčkovské sezóně hned do semifinále. Útok Citizens tradičně táhl Ladislav Kešner (2+2) doplňovaný zejména Ladislavem Kobylákem (1+2). Za Kanec se gólově rozloučil Kamil Tůma. Toto čtvrtfinále přineslo první překvapení v podobě vypadnutí jednoho z velkých favoritů na titul.

Třetí dvojice měla složení Inseminátors FC a Sportbar Delta, který s ohledem na své zkušenosti z play-off platil za mírného favorita. V sobotu dokázal Sportbar zvítězit v poměru 3:2 a do odvety tak šel s malou výhodou. Dva body zaznamenal v jeho dresu Stanislav Levý (1+1). Za Inseminátory zařídil oba jejich góly Jan Ladomerský (1+1).

V neděli však dokázali Inseminátoři výsledek otočit ve svůj prospěch, když případný penaltový rozstřel za stavu 3:2 pro Inseminátory odmítl svým gólem tři minuty před koncem Zdeněk Kopas (1+1). Tři body si připsal jeho spoluhráč Jan Pyskatý (2+1). Za Sportbar skórovali David Bečvář a Vladimír Pátek (oba 1+0). I v této dvojici zaznamenal postup do semifinále tým, který do souboje nevstupoval jako favorit.

Poslední semifinalista vzešel z utkání mezi FC Boe United a proOFFICE. Zde se vzhledem ke kvalitě širokého kádru dal očekávat spíše postup FC Boe United. Sobotní zápas však skončil pro tohoto favorita doslova šokem, když proOFFICE postavil svou téměř ideální sestavu a favorita deklasoval v poměru 10:2. Galapředstavení v řadách vítězů předvedl Michal Nguyen (4+4), který byl téměř u každého gólu svého týmu. Z jeho spoluhráčů výrazněji bodovali ještě Filip Těšitel (3+0) a Vojtěch Benda (1+2). Góly poražených obstarali Tomáš Walter a Damir Zečevič (oba 1+1).

Tato výhra předznamenala obraz nedělní odvety, kdy proOFFICE ve výrazně slabší sestavě již jen bránil sobotní náskok a Boe se naopak pokoušelo o sportovní zázrak. Toho nakonec nedosáhlo, byť se se sezónou rozloučilo sympatickým výkonem a výhrou 5:1. Mezi vítězi si po dvou bodech připsali Tomáš Walter, Damir Zečevič a Pavel Holub (všichni 1+1). Za poražené snižoval Vladimír Wagner.

Kanadské bodování

V čele kanadského bodování play-off jsou momentálně hned tři hráči týmu proOFFICE. Na prvním místě je díky čtvrtfinálovému představení Michal Nguyen (7+5). Druhý je Vojtěch Benda (3+6) a o třetí místo se dělí Tomáš Beran (2+6) a Lukáš Haspra z Old Bridge (5+3).

Semifinále se tedy příští víkend odehraje ve složení Gamblers Most – Inseminátors FC a proOFFICE – FC Citizens.
Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací