Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava
Archivováno

Most - Odehráním dvou semifinálových duelů udělala Mostecká liga malé kopané tento víkend předposlední krok na cestě ke svému vyvrcholení.

Prvními dvěma semifinalisty byly týmy Gamblers Most a Inseminátors FC. V této dvojici nebylo těžké hledat favorita. Gambleři, vítězové předchozích dvou ročníků, jasně směřují za vytouženým zlatým hattrickem a ani Inseminátorům se je nepodařilo zastavit. Pro Inseminátory byla zcela zásadní zpráva o zranění jejich nejlepšího hráče Zdeňka Kopase, který tak do semifinále vůbec nezasáhl. Přesto se Gamblerům postavili odvážně a pokusili se o sportovní senzaci. Gambleři je však hned v průběhu prvního sobotního poločasu vykázali do patřičných mezí, když již v přestávce vedli 5:1. Inseminátoři v druhém poločase dokázali svůj výkon zlepšit, ale na víc než na porážku 6:3 to nestačilo. V týmu vítězů zaznamenal hattrick Tomáš Režný (3+1). Z jeho spoluhráčů si pak po dvou bodech připsali Tomáš Gärtner, Jakub Polák a Martin Tancoš (všichni 1+1). V týmu poražených dokázal dvakrát skórovat Jan Pyskatý (2+0).

Ani nedělní odveta nenabídla jiný obraz hry, když Gambleři opět jasně kontrolovali vývoj zápasu. Inseminátorům se tentokrát nepodařilo skórovat ani jednou a nakonec podlehli 3:0 po poločase 1:0. Góly vítězů stříleli Martin Hlaváček, Martin Tancoš a Miroslav Žid (všichni 1+0).

Gambleři tedy jasně dokráčeli do finále a otázkou bylo pouze to, kdo z druhé semifinálové dvojice proOFFICE – FC Citizens je doplní. Toto druhé semifinále nabídlo vyrovnanější průběh. Přes postavení celků po základní části bylo možné za mírné favority považovat FC Citizens a to zejména s ohledem na výkony jejich nejlepšího hráče Ladislava Kešnera. Právě tento hráč však neudržel v odvetě své emoce na uzdě a nechal se zbytečně vyloučit, čímž svůj tým oslabil.

Sobotní první semifinále pro sebe získali hráči proOFFICE v poměru 5:3 po poločase 1:1. Dvakrát mezi vítězi skóroval Zdeněk Kušnír (2+0). Dvěma body se rovněž prezentovali jeho spoluhráči Tomáš Beran (1+1) a Vladimír Wagner (0+2). V týmu poražených svůj zásadní vliv na herní projev svého týmu demonstroval Ladislav Kešner podílem na všech třech gólech (1+2).

Dle jejich nedělní sestavy bylo zřejmé, že FC Citizens ještě nesložili zbraně a pokusí se o obrat. Přestože se v prvním poločase nechal vyloučit právě zmíněný Kešner, dokázali jeho spoluhráči, i přes jím způsobené pětiminutové oslabení, vstřelit v prvním poločase dva góly a za stavu 2:0 pro Citizens v tu chvíli dle pohárové matematiky postupovali. Tým proOFFICE ale reagoval stažením sestavy pouze na kvalitnější hráče a dokázal ve druhém poločase zápas otočit na konečných 3:2 pro proOFFICE. Všechny tři góly vítězů zařídil Michal Nguyen (2+1). Pod oba góly poražených se podepsal Jan Vrba (1+1).

Kanadské bodování

Kanadské bodování play-off momentálně vedou tři hráči proOFFICE a to Michal Nguyen (9+6) před Vojtěchem Bendou (4+6) a Tomášem Beranem (3+7).

Příští sobota tedy proti sobě svede v zápase o třetí místo od 12:00 týmy Inseminátors FC a FC Citizens a po nich od jedné hodiny se Gamblerům postaví do cesty v podobě poslední překážky na cestě k třetímu titulu v řadě tým proOFFICE. Všichni diváci jsou samozřejmě srdečně zváni.