Středa 18. červenec 2018
Svátek má Drahomíra

Litvínov - Bivojové z Litvínova odehráli pět přípravných zápasů, které všechny prohráli s celkovým skóre 10:22. O to větší překvapení je přesvědčivé vítězství v prvním prvoligovém kole. Bivojové navíc nebyli vůbec kompletní a vypomoci si museli nejenom mladými juniory.

Poprvé v dresu litvínovského áčka se tak objevili sedmnáctiletí Fišer s Kratochvílem a dokonce i šestnáctiletý Vodička. Do zápasu musel nastoupit i trenér Skořepa, který naposledy do ostrého zápasu nastoupil v památném posledním zápase sezóny 2014/15, když bivojové v rozhodujícím pátém finálovém zápase přehráli pražský Start 13:1 a poprvé a (zatím) naposledy postoupili do florbalové Superligy. Do zápasu tak v litvínovském dresu zasáhli do hry hned dva hrající trenéři a na střídačce tak musel vedle asistenta Hejkala vypomáhat i juniorský brankář Vybíral.

1309bivoj

Foto: SK Bivoj Litvínov

Vzhledem k výše zmíněným okolnostem však litvínovští hráči vypadali na hřišti velice dobře, od začátku zápasu v podstatě soupeři nepůjčovali balónek, natož aby ho pouštěli na svoji polovinu nebo alespoň na dostřel. První třetina skončila 2:0 pro domácí Litvínov, ale v polovině zápasu to již bylo 4:0. Domácí potom lehce polevili, přestali se koncentrovat na hru a Havířov přeci jenom opticky srovnal krok.

1309bivoj2

Foto: SK Bivoj Litvínov

Litvínov však měl ve svém středu nejlepšího hráče zápasu Lukáše Pudila, jehož čtyři branky v prvních dvou třetinách hlavně rozhodly o průběžném stavu 6:1. I díky němu tak poté mohl slavit mladý Matěj Vodička svojí první branku nejenom ve svém prvním zápasu za mužské áčko, ale zároveň i ve svém prvním střídání v tomto zápase. I oba další junioři se předvedli hezkým a nadějným výkonem. Svým prvním hattrickem v životě se ještě blýskl domácí hráč Mandelbaum, který vsítil poslední tři branky svého týmu.

Bivoj Litvínov – Slovan Havířov 11:3 (2:0, 4:1, 5:2)

Branky (asistence): 00:16 Lukáš Pudil (Daniel Hulič), 16:24 Daniel Hulič (Viktor Hocelík), 27:59 Lukáš Pudil (David Procházka), 28:18 Martin Strejček (Michal Skuhrovec), 37:47 Lukáš Pudil (Milan Stránský), 39:05 Lukáš Pudil (Viktor Hocelík), 46:26 Matěj Vodička (Daniel Hulič), 46:50 David Procházka (Tomáš Kratochvíl), 48:15 Marek Mandelbaum (Tomáš Kratochvíl), 54:29 Marek Mandelbaum (David Procházka), 58:00 Marek Mandelbaum (Daniel Hulič)

Vyjádření trenéra:
„Po ne zcela povedených zápasech na turnaji v Praze jsme pár týdnů nevylezli z naší haly a věnovali se hlavně naší hře a tomu co bysme chtěli hrát a jak se prezentovat v další prvoligové sezoně. Částečně se nám to možná podařilo, ale v dalších zápasech nás určitě čekají těžší soupeři než Havířov. Jednoduše stále na čem pracovat je. A bude.“

Sestava:
B: Stránský, Beránek
O: Skuhrovec, Tichý, Fišer, Pecháček, Pitek
Ú: Skořepa, Hocelík, Skalitz, Procházka, Vitvar, Mandelbaum, Hulič, Strejček, Kratochvíl, Vodička

SK Bivoj Litvínov se v dalším zápase představí v neděli 17.září od 18h. na hřiště zajímavě posílených Karlových Varů. V domácí hale u Koldomu se pak bivojové v rámci třetího prvoligového kola střetnou s favorizovaným Hattrickem Brno, v sobotu 23. září v 17 hodin.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací