Zprávy ze sportu

Černí andělé se připravují na odvetné finále Challenge Cupu

Reklama

Most - Házenkářky DHK Baník Most čeká v neděli odvetné utkání finále Challenge Cupu na domácí půdě proti chorvatského týmu ZRK Samobor.

V prvním utkání na půdě Samoboru mostecké hráčky sice prohráli 24 : 20, ale do odvetného utkání si přesto vezou nadějný výsledek a navíc je požene zaplněná mostecká hala. Ostatně to po utkání tvrdil i trenér Dušan Poloz

"Jsem přesvědčený, že přesně stejnou výhodu jako dnes Chorvatky budeme mít my příští týden. Výsledek bych před zápasem bral za příjemný. Nedostat víc než 25 branek. Jsem přesvědčený o tom, že naší hrou se to dá příští týden uhrát " řekl trenér.

Odvetné utkání se hraje ve Sportovní hale v Mostě v neděli 12.května od 12.30 hodin a v přímém přenosu jej vysílá Česká televize na stanici ČT Sport. Navíc Magistrát města Mostu připravuje přenos na celoplošné obrazovce na mosteckém náměstí.

 

3 otázky pro hráčku DHK Baník Most Marcelu Šplechtovou

 

Blíží se odvetné finále Challenge Cupu proti chorvatskému Samoboru, jakým způsobem se na zápas připravujete ?

Na odvetné utkání se Samoborem se připravujeme prakticky stejně jako na každý jiný zápas. Video rozbor, technicko-taktický trénink - jedinou změnou je, že máme pár tréninků v čase, kdy se odehraje nedělní zápas, protože to není obvyklý čas.

Co je třeba změnit oproti prvnímu utkání v Chorvatsku, aby jste byli úspěšní?

Samobor má několik hráček, hrajících především na spojkách, které mají opravdu velmi dobrou kličku a jsou v ní hodně rychlé, což nás v Chorvatsku poněkud překvapilo, i přestože jsme na to byly připravovány. Prakticky žadný tým ve WHIL nemá takové spojky a my na to nejsme zvyklé. Teď už ale víme co čekat a myslím, že když se nenecháme znovu překvapit a chytneme se v obraně hned od začátku, tak máme šanci na to smazat naše 4 brankové manko. Když k tomu přidáme úspěšnost ve střelbě, tak to zvládneme. Ačkoliv si všechny uvědomujeme, že to nebude lehký zápas, věříme, že to dotáhneme do vítězného konce, stejně jako s Turkyněmi.

Mostecká hala bude jistě vyprodaná, je to pro vás jistě velká psychická podpora, co by jste fanouškům vzkázala?

Pokud vím, tak zájem o lístky na finále byl obrovský a byly vyprodány jen pár hodin potom co šly do prodeje. Hala bude pravděpodobně praskat ve švech a kdo to nezažil, ten si neumí představit jaké to je. Divácká podpora je pro nás nesmírně důležitá a my jsme opravdu šťastné, že nás chodí tolik lidí povzbuzovat. Co bych vzkázala fanouškům? Že jim všem moc děkujeme za dosavadní podporu a doufám, že i v neděli budou naším dalším hnacím motorem. (dt)

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.