Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Čtvrtek 27. duben 2017
Svátek má Jaroslav
Archivováno

Most - V Mostě se dnes odpoledne jedou první letošní dostihy. Do své již 16. dostihové sezóny vstoupí moderní severočeské závodiště v Mostě již tradičně hlavním dostihem Cenou první dámy ČR - Jarní cenou města Mostu, známou též jako Memoriál V. Smolíka.

Záštitu nad tímto významným dostihem v minulosti šestkrát převzala manželka prezidenta České republiky paní Livia Klausová, která si prohlédla areál mosteckého hipodromu spolu s manželem poprvé na podzim roku 2006, a oběma se tu velmi líbilo. Letos již má Česká republika novou první dámu, paní Ivanu Zemanovou, a ta přislíbila v této tradiční záležitosti pokračovat a v sobotu se poprvé zúčastní dostihového odpoledne v Mostě.

Na startu hlavního dostihu je deset koní a nechybí mezi nimi ani obhájce loňského prvenství Omnibus. Zajímavostí startovního pole je také účast dvou vítězek Oaks, tedy loňské vítězky Merlyp a předloňské Orphan, které doprovodí na start i tréninková kolegyně Orphan, loni čtvrtá v Oaks, Nurbela. Jedním z favoritů dostihu bude určitě i loňský derbysta My Afantou, který loni dokázal vyhrát na zdejším hipodromu Cenu Jockey Clubu ČR. Poprvé se na české dráze představí Dangerous Gleam. Tento svěřenec trenéra Luky běhal dosud ve Francii. Nováčkem v českém tréninku je osmiletý Sky Pilot, který ještě na podzim běhal v Anglii, a má i zkušenosti z překážkových dostihů. A jen do počtu určitě nebudou chtít být ani A Gentleman, ještě loni běhající ve Francii, ruský Selim nebo Brutal Rocco.

Další vrchol dostihového odpoledne patří nadějným tříletým

Druhým vrcholem odpoledne bude Memoriál Dr. Frankenbergera určený tříletým koním. Význam tohoto dostihu neustále vzrůstá, protože právě vítězstvím v něm odstartovalo již několik koní (třeba jako v roce 2004 Darsalam a v sezóně 2007 Laureat) svoji hvězdnou kariéru, která vyvrcholila o 6 týdnů později triumfem v Českém derby. Letos změří síly v dostihu 11 koní.

Letos není na startu žádný kůň z loňska se zkušenostmi z jedničkových dostihů, ale řada z koní se letos již představila ve velmi dobrém světle v Praze. K favoritům určitě budou patřit vítězové Bathyrhon, který je přihlášený do Irského derby, a Rabbit Arafa, pro kterého by mělo být cílem Rakouské derby. Ve výborné formě se v dubnu představili i Miragton, King´s Look a Absolyut. Dvakrát loni zvítězila jediná klisna v poli Filadelfia, která ale oproti všem svým soupeřům má nevýhodu prvního startu v sezóně.

Celkem se v Mostě koná osm velmi dobře obsazených dostihů, z toho jsou dva překážkové. Součástí odpoledne je také doprovodný program.


 

Představujeme podrobně účastníky Ceny první dámy České republiky- Jarní ceny města Mostu:

A GENTLEMAN (FR), 4letý hnědák stáje Dr. Charvát, trenér Jaroslav Drlík, žk. Michal Mach

Dosavadní kariéra: 8 startů, 3 vítězství, 3 umístění, 146.500 Kč

A Gentleman debutoval jako dvouletý až na konci sezóny, kdy doběhl v Praze pátý. Na jaře o rok později se prezentoval vítězstvím ve třetí kategorii, ale již v červnu ukázal svůj potenciál těsným třetím místem ve Velké červnové za Pegasem a Betpakem Dalou. V Českém derby jako jeden z okruhu favoritů doběhl až jedenáctý a neprosadil se ani v Saint Legeru. Dostihovou bilanci si ale na konci sezóny vylepšil dvěma triumfy ve druhé kategorii v Praze a v Mostě.

BRUTAL ROCCO (IRE), 4letý hnědák stáje YOKO, trenér Zdeno Koplík, ž. Jaromír Šafář

Dosavadní kariéra: 8 startů, 0 vítězství, 3 umístění, 272.100 Kč

Jako svěřenec ještě trenéra Kotába Brutal Rocco debutoval v dubnu ve třech letech třetím místem v Hoppegartenu. Byl přihlášený do Německého derby a tak koncem dubna absolvoval prověrku v Listed Derby-Trialu, kde ale neuspěl a pokračoval dál v kariéře na českých drahách. Ve Velké červnové skončil pátý. O jedno místo si ještě polepšil v Českém derby, kde na vítězného Kadynyho ztrácel v cíli 4 délky. Do konce sezóny ještě Brutal Rocco absolvoval čtyři starty v nejvyšší společnosti, ale končil v poli poražených. Poslední dva starty v sezóně již absolvoval v tréninku Zdeno Koplíka.

DANGEROUS GLEAM (GER), 4letý ryzák valach stáje DS Maentiva, trenér Ing. Václav Luka ml., ž. Petr Foret

Dosavadní kariéra: 4 starty, 0 vítězství, 2 umístění, 93.600 Kč

Syn vítěze anglického a irského derby Generouse Dangerous Gleam se poprvé představí českému publiku. Jako tříletý měl jen jeden start. V prosinci v Deauville debutoval pátým místem v dostihu na 2400 metrů, když na vítěze ztrácel v cíli okolo tří délek. Letos vycestoval třikrát na francouzská závodiště a nejlepší výsledek zaznamenal 27. února v Lyon la Soie, kde doběhl třetí, 3 délky za vítězem.

MERLYP, 4letá bělka stáje Přikryl s.r.o., trenér Filip Neuberg, ž. Václav Janáček

Dosavadní kariéra: 8 startů, 2 vítězství, 2 umístění, 267.250 Kč

Bělka jako dvouletá startovala jen jednou a dokázala hned napoprvé obsadit třetí místo s nevelkou ztrátou na vítěze, takže nepřekvapilo, že svůj hned první tříletý start ve čtvrté kategorii proměnila ve snadné šestidélkové vítězství na vytrvalecké trati, kam byla směřována i v dalších startech. Pro problémy s dýcháním pak nepodávala v dalších třech dostizích odpovídající výkon, ale červencové Oaks konané na hlubší dráze jí sedlo a klisna se ozdobila klasickým vítězstvím. Na tento úspěch se Merlyp ve Slovenských Oaks a Velké ceně města Pardubic navázat nepodařilo a nakonec klisna prodělala v lednu operaci na německé klinice.

MY AFANTOU (GER), 4letý hnědák stáje Dr. Charvát, trenér Tomáš Šatra, ž. Martin Srnec

Dosavadní kariéra: 12 startů, 2 vítězství, 6 umístění, 548.418 Kč

My Afantou proměnil hned svůj debut koncem srpna ve vítězství. A o dva týdny později se již objevil v nejvyšší společnosti, v Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden, kde ve výborně obsazeném dostihu doběhl pátý, 4 délky za vítězným Mystic Swingem, tedy pozdějším klasickým vítězem. V Gesrchově memoriálu již doběhl druhý za Hyacintem a první výpadek v sezóně si vybral při své posledním startu ve dvou letech, kdy startoval v tradičním rakouském dostihu Graf-Hugo-Henckel Memorial. Jako tříletý sezónní debut vybojoval památný duel se stájovým kolegou Betpakem Dalou, kde za ním zaostal o krátkou hlavu. Ve Velké jarní ceně zůstal osmý, ale výborné výkony poté začal podávat při startech na vytrvaleckých tratích. Po čtvrtém místu ve Velké červnové ceně se blýskl bronzem

v Českém derby, kdy z kvarteta koní JUDr. Charváta podal nejlepší výkon. Ve Slovenském derby pak doběhl sedmý a hned v následujícím dostihu, Ceně Jockey Clubu ČR, získal své první jedničkové vítězství. Letos zahájil sezónu šestým místem ve Velké dubnové ceně.

NURBELA, 4letá hnědka stáje Roman, trenér Jaroslav Votava, ž. Milan Zatloukal

Dosavadní kariéra: 9 startů, 2 vítězství, 3 umístění, 171.600 Kč

Reprezentantka stejného chovu jako vítězka Oaks Orphan, Nurbela zaujala svými výsledky už loni. Po seznamovacím startu předvedla při svém druhé účasti v dostihu bojovnost, když dokázala na karlovarské dráze o krk triumfovat. Zpočátku odvážný následující start v Ceně zimního favorita se nakonec ukázal jako oprávněná důvěra ve schopnosti klisny, když v něm doběhla čtvrtá za Pegasem, Tarantem a Mazhilisem. Loni Nurbela absolvovala sezónní premiéru šestým místem v Jarní ceně klisen a přes páté místo v jedničkové Velké ceně Gaan CZ se propracovala ke čtvrtému umístění v Oaks. Na závěr sezóny pak ještě zvítězila ve dvojkové pražské jízdě. Před měsícem ve Velké dubnové ceně neuspěla.

OMNIBUS (POL), 6letý hnědák stáje Zdeněk Kavka, trenér Josef Bartoš, ž. Jan Rája

Dosavadní kariéra: 28 startů, 2 vítězství, 16 umístění, 609.800 Kč
Zástupce úspěšné polské rodiny jako dvouletý sice nevyhrál, ale vždy potěšil svého majitele honorovaným výsledkem. V pardubickém zimním favoritovi doběhl třetí, i když se ztrátou více než 11 délek na vítězného Sunkara, a v jedničkové Ceně Sherlog, počátkem listopadu sice na druhém místě výrazně podlehl Skarabeovi, ale zanechal za sebou pozdějšího vítěze Memoriálu prof. Michala Rabbit Duke. Tento dostih byl také sezónním debutem pro Omnibuse ve třech letech a doběhl v něm sedmý. V klasické Velké jarní ceně si ještě o dvě místa pohoršil. Pak se ale hnědák jako outsider 30:1 o délku prosadil v jedničkovém Červnovém poháru a následovala logická účast v Českém derby, kde doběhl dvanáctý. V dalších startech klasické sezóny se vždy dostal Omnibus mezi pětici nejlepších. Kromě čtvrtého místa v mostecké Letní ceně se mu dařilo na závěr sezóny na supervytrvaleckých tratích. V pardubickém Saint Legeru a Ceně prezidenta republiky obsadil výborná druhá místa. Předloni potvrdil Omnibus svou příslušnost k nejlepší společnosti na vytrvaleckých tratích. K jeho nejlepším výsledkům patřilo druhé místo z ebreichsdorfského International St. Leger a třetí pozice
ve Středoevropském poháru Classic. Na start Memoriálu V. Smolíka půjde Omnibus jako obhájce loňského prvenství. Kromě toho ještě loni zazářil v rakouském St. Legeru, kde doběhl o délku druhý.

ORPHAN, 5letá ryzka stáje EKOFARMA Rybár, trenér Jaroslav Votava, Ondřej Velek

Dosavadní kariéra: 15 startů, 1 vítězství, 9 umístění, 497.250 Kč

Tři starty absolvovala Orphan jako dvouletá. Jednou se umístila a při výletu mezi jedničkovou společnost v pardubické zimní královně skončila sedmá. Orphan loni zaujala hned v Jarní ceně klisen, kde doběhla pátá, a stejného výsledku docílila v předzkoušce Oaks, Ceně Hřebčína Křenek. Jejím životním dostihem bylo Oaks, kde pod vedením Jana Ráji triumfovala. Výtečný výkon ale podala i v Ceně prezidenta republiky, kde doběhla o půldruhé délky druhá za Greek Wedding. Loňskou sezónu zahájila Orphan pod trenérským vedením Václava Luky pátým místem v Miláně, ale ve svých dalších startech se nedokázala umístit. Poslední start v sezóně ve Velké ceně města Pardubic již absolvovala Orphan znovu pod vedením trenéra Votavy. Doběhla tehdy pátá.

SELIM (RUS), 5letý hnědák stáje Avaz Ismoilov, trenér Arslangirej Šavujev, Bauyrzhan Murzabayev

Dosavadní kariéra: 18 startů, 4 vítězství, 7 umístění, 936.158 Kč

Selim jako dvouletý a tříletý běhal s dobrými výsledky na závodišti Pjatigorsk a Rostov, kde s výjimkou jednoho startu byl vždy na placeném místě. Loni běhal ve Francii. Hned první dostih na 2400 metrů v dubnu v Nantes vyhrál a poté byl druhý. V dostihu Listed neuspěl a v následujících šesti

startech jen jednou doběhl do pátého místa. Při tuzemském debutu ve Velké dubnové ceně zaujal čtvrtým místem.

SKY PILOT (IRE), 8letý tmavý hnědák valach stáje DAR, trenér Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek

Dosavadní kariéra: 20 startů, 2 vítězství, 12 umístění, 34.217 Lstg

Ještě nedávný svěřenec trenérky Joanny Morgan má zkušenosti i z dostihů přes proutěné překážky. Svou dostihovou kariéru začal až v pěti letech třemi starty v dostizích NHF, kdy se vždy umístil. Nejvíce se Sky Pilotovi na dráze dařilo loni, kdy dvakrát vyhrál. Na jaře na dráze v Dundalku v handicapovém dostihu na 2400 metrů a v červnu v dalším handicapu v Limericku na 3200 metrů.


 

Napsal
Oldřich Hájek
Author: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Most - V Mostě se dnes odpoledne jedou první letošní dostihy. Do své již 16. dostihové sezóny vstoupí moderní severočeské závodiště v Mostě již tradičně hlavním dostihem Cenou první dámy ČR - Jarní cenou města Mostu, známou též jako Memoriál V. Smolíka. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Záštitu nad tímto významným dostihem v minulosti šestkrát převzala manželka prezidenta České republiky paní Livia Klausová, která si prohlédla areál mosteckého hipodromu spolu s manželem poprvé na podzim roku 2006, a oběma se tu velmi líbilo. Letos již má Česká republika novou první dámu, paní Ivanu Zemanovou, a ta přislíbila v této tradiční záležitosti pokračovat a v sobotu se poprvé zúčastní dostihového odpoledne v Mostě. Na startu hlavního dostihu je deset koní a nechybí mezi nimi ani obhájce loňského prvenství Omnibus. Zajímavostí startovního pole je také účast dvou vítězek Oaks, tedy loňské vítězky Merlyp a předloňské Orphan, které doprovodí na start i tréninková kolegyně Orphan, loni čtvrtá v Oaks, Nurbela. Jedním z favoritů dostihu bude určitě i loňský derbysta My Afantou, který loni dokázal vyhrát na zdejším hipodromu Cenu Jockey Clubu ČR. Poprvé se na české dráze představí Dangerous Gleam. Tento svěřenec trenéra Luky běhal dosud ve Francii. Nováčkem v českém tréninku je osmiletý Sky Pilot, který ještě na podzim běhal v Anglii, a má i zkušenosti z překážkových dostihů. A jen do počtu určitě nebudou chtít být ani A Gentleman, ještě loni běhající ve Francii, ruský Selim nebo Brutal Rocco. Další vrchol dostihového odpoledne patří nadějným tříletým Druhým vrcholem odpoledne bude Memoriál Dr. Frankenbergera určený tříletým koním. Význam tohoto dostihu neustále vzrůstá, protože právě vítězstvím v něm odstartovalo již několik koní (třeba jako v roce 2004 Darsalam a v sezóně 2007 Laureat) svoji hvězdnou kariéru, která vyvrcholila o 6 týdnů později triumfem v Českém derby. Letos změří síly v dostihu 11 koní. Letos není na startu žádný kůň z loňska se zkušenostmi z jedničkových dostihů, ale řada z koní se letos již představila ve velmi dobrém světle v Praze. K favoritům určitě budou patřit vítězové Bathyrhon, který je přihlášený do Irského derby, a Rabbit Arafa, pro kterého by mělo být cílem Rakouské derby. Ve výborné formě se v dubnu představili i Miragton, King´s Look a Absolyut. Dvakrát loni zvítězila jediná klisna v poli Filadelfia, která ale oproti všem svým soupeřům má nevýhodu prvního startu v sezóně. Celkem se v Mostě koná osm velmi dobře obsazených dostihů, z toho jsou dva překážkové. Součástí odpoledne je také doprovodný program.   Představujeme podrobně účastníky Ceny první dámy České republiky- Jarní ceny města Mostu: A GENTLEMAN (FR), 4letý hnědák stáje Dr. Charvát, trenér Jaroslav Drlík, žk. Michal Mach Dosavadní kariéra: 8 startů, 3 vítězství, 3 umístění, 146.500 Kč A Gentleman debutoval jako dvouletý až na konci sezóny, kdy doběhl v Praze pátý. Na jaře o rok později se prezentoval vítězstvím ve třetí kategorii, ale již v červnu ukázal svůj potenciál těsným třetím místem ve Velké červnové za Pegasem a Betpakem Dalou. V Českém derby jako jeden z okruhu favoritů doběhl až jedenáctý a neprosadil se ani v Saint Legeru. Dostihovou bilanci si ale na konci sezóny vylepšil dvěma triumfy ve druhé kategorii v Praze a v Mostě. BRUTAL ROCCO (IRE), 4letý hnědák stáje YOKO, trenér Zdeno Koplík, ž. Jaromír Šafář Dosavadní kariéra: 8 startů, 0 vítězství, 3 umístění, 272.100 Kč Jako svěřenec ještě trenéra Kotába Brutal Rocco debutoval v dubnu ve třech letech třetím místem v Hoppegartenu. Byl přihlášený do Německého derby a tak koncem dubna absolvoval prověrku v Listed Derby-Trialu, kde ale neuspěl a pokračoval dál v kariéře na českých drahách. Ve Velké červnové skončil pátý. O jedno místo si ještě polepšil v Českém derby, kde na vítězného Kadynyho ztrácel v cíli 4 délky. Do konce sezóny ještě Brutal Rocco absolvoval čtyři starty v nejvyšší společnosti, ale končil v poli poražených. Poslední dva starty v sezóně již absolvoval v tréninku Zdeno Koplíka. DANGEROUS GLEAM (GER), 4letý ryzák valach stáje DS Maentiva, trenér Ing. Václav Luka ml., ž. Petr Foret Dosavadní kariéra: 4 starty, 0 vítězství, 2 umístění, 93.600 Kč Syn vítěze anglického a irského derby Generouse Dangerous Gleam se poprvé představí českému publiku. Jako tříletý měl jen jeden start. V prosinci v Deauville debutoval pátým místem v dostihu na 2400 metrů, když na vítěze ztrácel v cíli okolo tří délek. Letos vycestoval třikrát na francouzská závodiště a nejlepší výsledek zaznamenal 27. února v Lyon la Soie, kde doběhl třetí, 3 délky za vítězem. MERLYP, 4letá bělka stáje Přikryl s.r.o., trenér Filip Neuberg, ž. Václav Janáček Dosavadní kariéra: 8 startů, 2 vítězství, 2 umístění, 267.250 Kč Bělka jako dvouletá startovala jen jednou a dokázala hned napoprvé obsadit třetí místo s nevelkou ztrátou na vítěze, takže nepřekvapilo, že svůj hned první tříletý start ve čtvrté kategorii proměnila ve snadné šestidélkové vítězství na vytrvalecké trati, kam byla směřována i v dalších startech. Pro problémy s dýcháním pak nepodávala v dalších třech dostizích odpovídající výkon, ale červencové Oaks konané na hlubší dráze jí sedlo a klisna se ozdobila klasickým vítězstvím. Na tento úspěch se Merlyp ve Slovenských Oaks a Velké ceně města Pardubic navázat nepodařilo a nakonec klisna prodělala v lednu operaci na německé klinice. MY AFANTOU (GER), 4letý hnědák stáje Dr. Charvát, trenér Tomáš Šatra, ž. Martin Srnec Dosavadní kariéra: 12 startů, 2 vítězství, 6 umístění, 548.418 Kč My Afantou proměnil hned svůj debut koncem srpna ve vítězství. A o dva týdny později se již objevil v nejvyšší společnosti, v Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden, kde ve výborně obsazeném dostihu doběhl pátý, 4 délky za vítězným Mystic Swingem, tedy pozdějším klasickým vítězem. V Gesrchově memoriálu již doběhl druhý za Hyacintem a první výpadek v sezóně si vybral při své posledním startu ve dvou letech, kdy startoval v tradičním rakouském dostihu Graf-Hugo-Henckel Memorial. Jako tříletý sezónní debut vybojoval památný duel se stájovým kolegou Betpakem Dalou, kde za ním zaostal o krátkou hlavu. Ve Velké jarní ceně zůstal osmý, ale výborné výkony poté začal podávat při startech na vytrvaleckých tratích. Po čtvrtém místu ve Velké červnové ceně se blýskl bronzem v Českém derby, kdy z kvarteta koní JUDr. Charváta podal nejlepší výkon. Ve Slovenském derby pak doběhl sedmý a hned v následujícím dostihu, Ceně Jockey Clubu ČR, získal své první jedničkové vítězství. Letos zahájil sezónu šestým místem ve Velké dubnové ceně. NURBELA, 4letá hnědka stáje Roman, trenér Jaroslav Votava, ž. Milan Zatloukal Dosavadní kariéra: 9 startů, 2 vítězství, 3 umístění, 171.600 Kč Reprezentantka stejného chovu jako vítězka Oaks Orphan, Nurbela zaujala svými výsledky už loni. Po seznamovacím startu předvedla při svém druhé účasti v dostihu bojovnost, když dokázala na karlovarské dráze o krk triumfovat. Zpočátku odvážný následující start v Ceně zimního favorita se nakonec ukázal jako oprávněná důvěra ve schopnosti klisny, když v něm doběhla čtvrtá za Pegasem, Tarantem a Mazhilisem. Loni Nurbela absolvovala sezónní premiéru šestým místem v Jarní ceně klisen a přes páté místo v jedničkové Velké ceně Gaan CZ se propracovala ke čtvrtému umístění v Oaks. Na závěr sezóny pak ještě zvítězila ve dvojkové pražské jízdě. Před měsícem ve Velké dubnové ceně neuspěla. OMNIBUS (POL), 6letý hnědák stáje Zdeněk Kavka, trenér Josef Bartoš, ž. Jan Rája Dosavadní kariéra: 28 startů, 2 vítězství, 16 umístění, 609.800 KčZástupce úspěšné polské rodiny jako dvouletý sice nevyhrál, ale vždy potěšil svého majitele honorovaným výsledkem. V pardubickém zimním favoritovi doběhl třetí, i když se ztrátou více než 11 délek na vítězného Sunkara, a v jedničkové Ceně Sherlog, počátkem listopadu sice na druhém místě výrazně podlehl Skarabeovi, ale zanechal za sebou pozdějšího vítěze Memoriálu prof. Michala Rabbit Duke. Tento dostih byl také sezónním debutem pro Omnibuse ve třech letech a doběhl v něm sedmý. V klasické Velké jarní ceně si ještě o dvě místa pohoršil. Pak se ale hnědák jako outsider 30:1 o délku prosadil v jedničkovém Červnovém poháru a následovala logická účast v Českém derby, kde doběhl dvanáctý. V dalších startech klasické sezóny se vždy dostal Omnibus mezi pětici nejlepších. Kromě čtvrtého místa v mostecké Letní ceně se mu dařilo na závěr sezóny na supervytrvaleckých tratích. V pardubickém Saint Legeru a Ceně prezidenta republiky obsadil výborná druhá místa. Předloni potvrdil Omnibus svou příslušnost k nejlepší společnosti na vytrvaleckých tratích. K jeho nejlepším výsledkům patřilo druhé místo z ebreichsdorfského International St. Leger a třetí poziceve Středoevropském poháru Classic. Na start Memoriálu V. Smolíka půjde Omnibus jako obhájce loňského prvenství. Kromě toho ještě loni zazářil v rakouském St. Legeru, kde doběhl o délku druhý. ORPHAN, 5letá ryzka stáje EKOFARMA Rybár, trenér Jaroslav Votava, Ondřej Velek Dosavadní kariéra: 15 startů, 1 vítězství, 9 umístění, 497.250 Kč Tři starty absolvovala Orphan jako dvouletá. Jednou se umístila a při výletu mezi jedničkovou společnost v pardubické zimní královně skončila sedmá. Orphan loni zaujala hned v Jarní ceně klisen, kde doběhla pátá, a stejného výsledku docílila v předzkoušce Oaks, Ceně Hřebčína Křenek. Jejím životním dostihem bylo Oaks, kde pod vedením Jana Ráji triumfovala. Výtečný výkon ale podala i v Ceně prezidenta republiky, kde doběhla o půldruhé délky druhá za Greek Wedding. Loňskou sezónu zahájila Orphan pod trenérským vedením Václava Luky pátým místem v Miláně, ale ve svých dalších startech se nedokázala umístit. Poslední start v sezóně ve Velké ceně města Pardubic již absolvovala Orphan znovu pod vedením trenéra Votavy. Doběhla tehdy pátá. SELIM (RUS), 5letý hnědák stáje Avaz Ismoilov, trenér Arslangirej Šavujev, Bauyrzhan Murzabayev Dosavadní kariéra: 18 startů, 4 vítězství, 7 umístění, 936.158 Kč Selim jako dvouletý a tříletý běhal s dobrými výsledky na závodišti Pjatigorsk a Rostov, kde s výjimkou jednoho startu byl vždy na placeném místě. Loni běhal ve Francii. Hned první dostih na 2400 metrů v dubnu v Nantes vyhrál a poté byl druhý. V dostihu Listed neuspěl a v následujících šesti startech jen jednou doběhl do pátého místa. Při tuzemském debutu ve Velké dubnové ceně zaujal čtvrtým místem. SKY PILOT (IRE), 8letý tmavý hnědák valach stáje DAR, trenér Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek Dosavadní kariéra: 20 startů, 2 vítězství, 12 umístění, 34.217 Lstg Ještě nedávný svěřenec trenérky Joanny Morgan má zkušenosti i z dostihů přes proutěné překážky. Svou dostihovou kariéru začal až v pěti letech třemi starty v dostizích NHF, kdy se vždy umístil. Nejvíce se Sky Pilotovi na dráze dařilo loni, kdy dvakrát vyhrál. Na jaře na dráze v Dundalku v handicapovém dostihu na 2400 metrů a v červnu v dalším handicapu v Limericku na 3200 metrů.   var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloak64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addy64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146 = oldrich.hajek + @; addy64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146 = addy64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146 + e-mostecko + . + cz; var addy_text64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146 = oldrich.hajek + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloak64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146).innerHTML += +addy_text64b5f72af0987eede8a9bf3fc2fb3146+; Více od autoraNa tohle mohou být nemocnice v Mostě a Ústí hrdé! Nové přístroje za miliony umožní nejkvalitnější péči nedonošeným dětemTřínohá fenka Ťapka má novou parťačku z útulku na canisterapiiOBRAZEM: Tady se začíná stavět obří továrna na pneumatiky. Přinese až 1500 místZámek Stekník otevírá své interiéry, návštěvníci poprvé uvidí i stavební úpravyNeoblečená dívka utekla z domova, skoro nahou ji vyhnala ven matka GSpeech

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×