Čtvrtek 19. červenec 2018
Svátek má Čeněk

Most - V neděli se objeví jezdci Carboniacupu na domácí trati v Mostě již potřetí a uzavřou tak letošní sezónu. Vystřídají na technické zatáčkovité trati jezdce FIA ETCC, kteří si zde zazávodili o tomto víkendu. Prozatím startovní pole čítá k 90 jezdcům. Ještě je možné se do některých skupin přihlásit.

Nejnapínavější bitva se chystá ve formulové divizi D, kde v celkové klasifikaci vede zatím Jan Rieger na Glorii C8F, kdy o pět bodů za ním je před posledním závodem další adept na zlato, a to Filip Zelenský s krásnou červenou Dallarou F308. Jan Rieger vede prozatím i celkové pořadí a má reálnou šanci vyhrát hlavní cenu Carboniacupu 2017, sadu závodních pneumatik i titul absolutního vítěze za rok 2017.

Bude to mít rozhodně těžké, protože nejen Filip Zelenský, ale také Petr Morávek se Škodou Octavií ze skupiny A, či Zdeněk Čurda z béčka s BMW si na celkové zlato brousí zuby. Rozhodnutí padne již tuto neděli a vstup do boxů autodromu v Mostě zůstane i při posledním klání zdarma otevřený.

1210carboniacup2

Nejobsáhlejší skupinou bude Áčko pro upravené cestovní vozy, přivítá hned sedm účastníků z nedalekého Německa. V A1 se o body popere Zdeněk Sýkora s Hondou CRX s dvěma Fiestama jezdců Aleše Nocara a Jaroslava Petřáše. Petru Morávkovi se Škodou Octávií DTM budou dělat konkurenci dva němečtí účastníci. První z nich Martin Walther pojede na BMW 318i a jeho krajan Jan Teuser s Hondou CRX. O další českou účast se postará jezdec Octavia Cupu Pavel Pups a Vít Martinovský na Hondě TypeR. Německá plejáda zaplaví skupinu A3, kde pojedou různé evoluce vozů BMW, tedy Walter Förster, Uwe Schäfer a Frank Handschke.

S dalším BMW je doplní Miroslav Látr a z dalších značek by měl dorazit do Mostu Jiří Vavřička s Fiestou R3 Turbo a Jiří Galuška s Audi TT. Do A4 se přihlásili Otto Svoboda ze stáje Šenkýř Motorsport s BMW GTR, Němec Olaf Haeusner na BMW M3 a další Němec Peter Fecht s VW Golf 5. Ve skupině A5 máme již pravidelného účastníka v Milošovi Mertovi se Subaru Impreza Sti. Ve skupině A8 aut s většími úpravami se přihlásily 4 vozy, Milan Valášek s Ginettou G50, Vít Smejkal s Octávií, Jiří Urban s Lotusem Elise a Petr Suchomel s Meganem Trophy. Do skupiny nejsilnějších vozů A9 máme přihlášené Rakušana M.Olivera a Libora Milotu na Porsche 911 GT3, Lukáše Urbana s Ultimou GTR, dvě Lamborghini Gallardo od teamu Mičánek motorsport a Boleslava Waszka s Corvette ZR1.

1210carboniacup4

Skupina B očekává také slibně se plnící startovní pole. V B2 pojede Jiří Zeman s Hondou Civic, Pavel Zeman s Hondou RX8, Pavel Paseka s Fiestou ST150 nebo Miroslav Beer ze Slovenska se Subaru Impreza. Z německých jezdců se představí Christian Arnold na Seatu Ibiza. Jan Olšaník pak pojede s dalším japonským zástupcem Nissanem Almera Gti. Skupina B3 přivítá jezdce Elba Racing na Alfách Romeo s Tomášem Benešem a Lukášem Liebzeitem, Jana Zubatého s Citroenem DS3, či prozatímního vítěze skupiny B Zdeňka Čurdu s BMW. Ve skupině B4 si zazávodí Tomáš Honz s VW Scirocco, Martin Hanzl s Hondou TypeR, nebo Zbyněk Čurda na BMW M3. Tomáš Vlček pak projede Ford Focus ST. V nejsilnějších sériových cestovních vozech pojede Rakušan Georg Karner s Porsche GT3 RS a Stanislav Šedivec s Corvette ZR1.

Skupina C patří speciálům a prototypům. Zatím nejvíce bodů nasbíral Jan Mareček na KTM X-bow. V C1 se s rychlými Performery a Pacemakery představí P. Elkmann, D.Hentschel, G. Hatz a F. Franz. V C2 přijedou Rakušané A. Krammer a W. Maurer s nováčkem Karlem Aschauerem na Caterhamech Megabusa a Hayabusa. O jejich konkurenci se postará Volker Heinke s Radicalem, team Janík Motorsport s Normou M20FC, ale také německý vítěz SCC, který přiveze velmi rychlý prototyp PRC Audi, a to Andreas Fiedler, kterého známe také letošní z BOSS GP. S Caterhamy v C3 se představí J.Kirchner, T.Frank, M.Kořínek, M.Bláha, M.Rejman, O.Hejduk, J.Červenka a Michal Vítek. V C4 s těmi silnějšími pak Křečkové, tedy Martin i Jakub. V C5 pak jeden vůz KTM X-bow z Janík Motorsport a Jan Mareček.

1210carboniacup3

Poslední skupinou, jenž se v Mostě ukáže bude skupina D formulových vozů. Tam vládne Jan Rieger s Glorií, před Filipem Zelenským na Dallara F308. Jan Rieger má konkurenci v M. Dietzemu na Schuebel BMW a hlavně přijede Tomáš Chabr s Van Diemenem. V D2 s automobilovým motorem pojede jeho stájový kolega M. Petkov s Tomisem, P. Langer s Autola 1/04, či P. Benz s MT 77. V čistě německou záležitost se změní skupina D3, kde pojede T.Flemming, S.Steibach, H.Werner a Jeanette Siegert na MT 77, T.Rädlein s Renaultem 1600, a dvě Estonie F.Thalmanna a D.Richtera.

Tim Rädlein dříve startoval v Interserii, která byla Carboniacupu svým konceptem pohárových závodů velmi blízká. V D4 pak pojede pro vítězství Filip Zelenský s Dallarou F308, Václav Laušmann, Günter Weiss a Matthias Stark na formuli Renault 2,0 a s nově pořízeným Renaultem také Pavel Machulda za team HKC Racing. Startovní listina pěkně plní, takže finále bude stát za to.

Autor: Vláďa Rožánek, Carbonia team 2017

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací