Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Po víkendu má za sebou Mostecká liga malé kopané další dvojitý víkend. Vzhledem k tomu, že v sobotu byl jeden zápas odložen, nabídla liga v průběhu soboty a neděle celkem devět zápasů. Tvrzení, že o překvapení nebyla nouze, by tentokrát zdaleka nepopisovalo vývoj a zejména výsledky některých zápasů.

O víkendu se hrála dvě kola mostecké malé kopané. Foto: MLMK

V sobotu se v prvním utkání dne postavili posílení FC Gunners Most týmu FC Levels a naznačili, že s nimi především slabší týmy musí začít do budoucna počítat. Přes bojovný výkon ale Gunneři podlehli týmu FC Levels v poměru 2:8. Po třech bodech si v řadách vítězů připsali Michal Hronek (3+0), Martin Strasburger (2+1) a Tomáš Tóth (1+2). Za Gunnery skórovali Martin Fryč a Filip Kosman (oba 1+0).

Hned druhý zápas dne přinesl nemalé překvapení, když FC Boe United bralo v zápase s favorizovanými Gamblers Most remízu 6:6. Zde je ovšem třeba objektivně konstatovat, že sestava Gamblerů v tomto zápase nepatřila k nejsilnějším. Za Gamblery si tři body do kanadského bodování připsali Patrik Hendrych (3+0), Ondřej Mentlík (1+2) a Tomáš Gärtner (0+3). Ofenzivu Boe táhl především čtyřbodový Lukáš Hejtman (1+3) doplňovaný autorem hattricku Damirem Zečevičem (3+0).

Rovněž další střetnutí skončilo velmi překvapivě, když Hospoda ULITA postavila proti Bridge City svou „B" sestavu, čehož soupeř rád využil a hráči Bridge City zvítězili 5:2. Hned čtyři body si připsal Václav Vasovčák (3+1). Dva góly pak přidal Daniel Rulf (2+0). K jednomu vlastnímu gólu Bridge City přidal druhý čestný zásah ULITY David Bečvář.

Posledním zápasem sobotního programu byla výhra Inseminátors FC nad proOFFICE v poměru 9:3. Hned na pět kanadských bodů dosáhl Michal Netolický (1+4). K němu se v ofenzivě připojili především Jan Pyskatý (3+1) a Zdeněk Kopas (2+1).

Nedělní zápasy

Inseminátoři zároveň otevřeli nedělní program Mostecké ligy. Inseminátorům se postavili Bridge City, kteří ke své sobotní výhře přidali tři body za vítězství i tentokrát. Zvítězili 6:1 po poločase 3:0. Hned třikrát bodoval Antonín Fišer ml. (2+1). Po dvou bodech si pak připsali bratři Jan a Lukáš Vrbové (oba 1+1). Čestný úspěch Inseminátorů zazanamenal Ladislav Friček.

Skutečným šokem skončil druhý zápas dne mezi proOFFICE a FC Gunners Most. Tým proOFFICE zaplatil daň za nebývale širokou marodku a s nadšeně bojujícími Gunnery dosáhl pouze na remízu 2:2, když navíc doháněl poločasové manko 0:2. Gunneři tak zaznamenali svůj historicky první bod v Mostecké lize malé kopané. V týmu proOFFICE stříleli Zdeněk Kušnír a Matěj Procházka (oba 1+0), na druhé straně pak Petr Janeček a Jan Zeidl (oba 1+0).

V neděli se již Gamblers Most sešli v plné síle jejich soupeč FC Levels tak pro ně nepředstavovali skutečnou výzvu. Gambleři na hřišti dominovali a zvítězili bez problémů 8:0. Hned pod pěti góly vítězů je jméno Davida Macka (3+2). Útok spolu s ním řídili ještě Martin Tancoš (2+2) a Ondřej Mentlík (1+2). Jedinou nulu víkendu si připsal v dresu Gamblerů Ondřej Bíro.

Od jedné hodiny se utkala mužstva FC Boe United a Old Bridge. Boe navázalo na svůj podařený výkon ze soboty a zvítězilo nad Old Bridge 5:3. Třikrát bodoval Damir Zečevič (2+1) a dvakrát Jaroslav Hrvol (2+0). Na všechny tři góly poražených nahrál David Gábel (0+3). Dvakrát z jeho pasů těžil Lukáš Haspra (2+0).

Víkend uzavřelo dominantní představení Hospody ULITA v zápase s FC Kanec. ULITA ve velmi silné sestavě zvítězila jednoznačně 10:2. Přestože nastoupil pouze v neděli, stal se v týmu vítězů bodujícím víkendu Vít Popelka, který své vedení v kanadském bodování navýšil hned o osm bodů (5+3). K němu se pak připojili tříbodoví Jaroslav Dvořák a Vladimír Pátek (oba 2+1) a Stanislav Levý (1+2). Oba góly poražených zařídil Jaroslav Horský (1+1).

Kanadské bodování

Vzhledem k tomu, že ve vzájemném zápase mezi Hospodou ULITA a FC Kanec nastoupil pouze jeden z vedoucích hráčů kanadského bodování, Vít Popelka, je to právě jím dosažených osm kanadských bodů z tohoto zápasu, o které odskočil druhému Kamilovi Tůmovi. Momentálně tedy vede Vít Popelka (26+26) před Kamilem Tůmou (30+14). Na třetím místě jsou společně Lukáš Haspra (18+10) z Old Bridge a Vladimír Pátek (12+16) z Hospody ULITA.

Kamil Tůma však stále vede mezi nejlepšími střelci ligy (30 gólů). Za ním jsou Vít Popelka (26) a Lukáš Haspra (18).
Trojici nejlepších nahrávačů v současnosti tvoří Vít Popelka (26 asistencí), Vladimír Pátek (16) a Vojtěch Benda (15) z proOFFICE.

Třemi nejlepšími brankáři jsou stále Ondřej Bíro z Gamblers Most, Jan Musil z Inseminátors FC a Ondřej Murcko z Hospody ULITA. Trojici vévodí s úžasným průměrem 2 obdržené góly na zápas Ondřej Bíro. Za ním jsou srovnáni Jan Musil (3,08) a Ondřej Murcko (3,17).

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist