Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Hřiště 11. ZŠ v Mostě bylo předposlední květnovou neděli jevištěm pro zápasy čtrnáctého kola základní části Mostecké ligy malé kopané. Vzhledem k tomu, že každý z týmů odehraje v základní části celkem 27 zápasů, vstoupila tímto kolem liga do své druhé poloviny.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

Kolo otevřela kuriozita z nejkurióznějších. Tou byl výsledek zápasu mezi týmy Hospoda ULITA a FC Boe United. Tyto týmy se rozešly v malé kopané nevídaným výsledkem 0:0. Díky tomuto výsledku nelze z hlediska statistik utkání konstatovat nic jiného, než že se oba brankáři, tedy Ondřej Murcko z Hospody ULITA a Daniel Soldan z FC Boe United, stali gólmany kola.

Druhým zápasem dne byla divácky vděčnější výhra týmu Bridge City nad týmem FC Kanec v poměru 5:3. Bridge City tak zaznamenali třetí vítězství v řadě a v průběžné tabulce poskočili na aktuálně osmou pozici zajišťující účast v play-off. Na jejich výhře se nejvíce podíleli dvougóloví bratři Ladislav a Ondřej Kobylákovi (oba 2+0). V týmu FC Kanec důrazně oznámil svůj návrat po zranění loňský vítěz kanadského bodování František Tůma, který hned ve svém letošním prvním zápase vstřelil všechny góly svého týmu.

Po této špatné zprávě pro všechny brankáře ligy následoval střet mezi Old Bridge a FC Levels. V něm dokázali Old Bridge zvítězit 6:4 po poločase 2:2. Útok vítězů opět táhl Lukáš Haspra (3+1) doplňovaný tentokrát Zdeňkem Bártou (0+3). Pod většinou gólů Levels byl podepsán Tomáš Mikeska (2+1). Na dva góly pak za Levels ještě nahrával Petr Chobot (0+2).

Předposlední zápas kola proti sobě postavil Gamblers Most a proOFFICE. V posledních zápasech se trápící proOFFICE jistě nešli do utkání s mistry republiky s přehnanými ambicemi, přesto dokázali v prvním poločase statečně vzdorovat jejich setrvalému tlaku a poprvé inkasovali až v poslední minutě první půle. Co se jim dařilo v první části zápasu, to se zcela zhroutilo v části druhé. Gambleři začali přidávat góly a výsledek zápasu se nakonec zastavil na hodnotě 7:1. Ofenzivu vítězů tentokrát táhli čtyřbodoví David Macko (2+2) a Ondřej Mentlík (1+3). Druhé čisté konto v řadě pokazil Ondřejovi Bírovi Jan Berka.

V posledním utkání dne vyzvali minule poprvé bodující FC Gunners Most tým Inseminátors FC. Tentokrát však na body nedosáhli a druhému týmu tabulky podlehli 3:9. Za vítěze si hned čtyři kanadské body připsali Pavel Jarolím a Jan Pyskatý (oba 3+1). Třemi body se pak k nim připojil Michal Netolický (1+2). Dva ze tří gólů poražených vstřelil Petr Zumr (2+0).

Kanadské bodování

Do nedělních zápasů nezasáhl ani jeden ze dvou nejlepších hráčů v průběžném pořadí kanadského bodování ligy. Proto jediné, co se v celkovém pořadí za vedoucími Vítem Popelkou z Hospody ULITA (26+26) a Kamilem Tůmou z FC Kanec (30+14) změnilo, byly čtyři kanadské body třetího Lukáše Haspry (21+11).

Stejná trojice s lehce jiným pořadím je mezi nejlepšími střelci ligy. Prvního Kamila Tůmu (30 gólů), následují Vít Popelka (26) a Lukáš Haspra (21).

Třemi nejlepšími herními režiséry jsou momentálně Vít Popelka (26 asistencí) a o druhé místo se dělí Vladimír Pátek (16) z Hospody ULITA a Vojtěch Benda (16) z proOFFICE.

Všichni tři nejlepší gólmani ligy vylepšovali svá osobní čísla, přičemž Ondřej Murcko z Hospody ULITA svou nulou dokonce poskočil na druhé místo. Ondřej Bíro z Gamblers Most má v současnosti v malé kopané impozantní průměr 1,91 obdrženého gólu na zápas. Druhý Ondřej Murcko z Hospody ULITA 2,92 a trojici uzavírá s průměrem 3,08 Jan Musil z Inseminátors FC.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist