Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - V sobotu a v neděli ukázalo jarní počasí hráčům Mostecké ligy malé kopané snad všechny své tváře od deště až po tropické horko. Za těchto podmínek byla odehrána dvě neúplná kola ligy.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

Sobotní program otevřel velmi kvalitní zápas mezi prvním a druhým týmem tabulky, tedy mezi Gamblers Most a Inseminátors FC. Gambleři pro sebe získali první poločas v poměru 3:0 a směřovali ke snadnému vítězství. Inseminátoři však svou kůži nedali lacino a v druhé půli dokázali vyrovnat na 3:3. Gambleři tedy museli nakonec bojovat až do posledních minut utkání a nakonec zvítězili šťastným gólem těsně 4:3. Třemi body k tomu přispěl nejlepší hráč zápasu, David Macko (2+1). Za Inseminátors vzdorovali stejnou měrou tři hráči a to Pavel Jarolím, Michal Netolický a Jan Pyskatý (všichni 1+1).

Poté následoval střet týmů proOFFICE a Old Bridge. Přestože to byli hráči družstva proOFFICE, kdo otevřel skóre zápasu, ze tří bodů se na konci radoval tým Old Bridge po výhře 3:1. Za Old Bridge si dva kanadské body připsal Libor Polomský (1+1), čestný úspěch poražených zaznamenal Petr Hrach.

Poslední zápas soboty proti sobě postavil FC Gunners Most a Bridge City. Za padesát minut hracího času nedokázali Gunneři překonat obranu Bridge City a nakonec tak podlehli 0:9. Po třech kanadských bodech si v řadách vítězů připsali Ladislav Kobylák a Daniel Rulf (oba 3+0) a Jan Vrba (2+1).

Tento zápas byl posledním sobotním, neboť utkání FC Levels – Hospoda ULITA bylo odloženo a utkání mezi FC Boe United a FC Kanec bylo kontumováno ve prospěch FC Boe United v poměru 5:0 pro nedostavení se soupeře.

Nedělní zápasy

Oproti sobotě byla neděle kompletní a nabídla tedy všech pět zápasů kola. V prvním z nich se Bridge City postavilo mužstvo FC Boe United. Bridge City pro sebe dokázali získat utkání po poločase 0:0 v poměru 2:1. Oba góly vítězů vstřelil Ladislav Kobylák z nahrávek Jana Vrby. Druhou nulu v řadě pokazil Miloslavovi Zajícovi hráč Boe Damir Zečevič. I přes tento jeden obdržený gól se brankář Bridge City, Miloslav Zajíc, stal gólmanem víkendu.

Po sobotní kontumaci se v druhém nedělním utkání postavil FC Kanec týmu FC Levels. Levels v tomto střetnutí zvítězili 7:5. Jejich ofenzivu obstarával zejména Michal Hronek (2+2) doplňovaný Karlem Kraitlem (3+0). V řadách Kance opět úřadoval rozený střelec Kamil Tůma (4+0).

Ve své utrápené sezóně pokračuje proOFFICE, který v poledne podlehl Hospodě ULITA 1:15. Z patnácti vstřelených gólů jich hned devět nese podpis Víta Popelky (2+7). Bodově se k němu připojovali Vladimír Pátek (5+1), Ondřej Hlaváček (1+5) nebo Karel Horák (4+1). Druhý gól proOFFICU v průběhu víkendu vstřelil Petr Svoboda.

Následoval zápas mezi Old Bridge a Inseminátors FC. V něm Old Bridge statečně vzdorovali favorizovaným Inseminátorům. Ještě poločasové skóre mělo hodnotu 3:3, ale nakonec to byli skutečně Inseminátoři, kdo brali tři body za výhru 7:4. V jejich sestavě tentokrát zastínil svého bratra Zdeňka Robert Kopas (3+1). Ofenzivu Old Bridge táhl tradičně Lukáš Haspra (2+1).

Víkendový program zakončila výhra Gamblers Most nad FC Gunners Most 14:3. Gunneři opět nepředvedli špatný výkon, ale měli smůlu, že narazili na Gamblery v jedné z nejsilnějších možných sestav. V útoku mistrů republiky tentokrát nejvíce úřadoval David Macko (5+3). Těchto jeho osm nedělních bodů z něj v součtu s jeho třemi sobotními činí bodujícího víkendu. Ze spoluhráčů mu nejlépe sekundovali Ondřej Mentlík (2+3), Petr Hlaváček (1+4) a Michal Macháček (4:0), který tak přidal další góly ke svému sobotnímu zásahu v dresu Slavoje Vyšehrad v ČFL. Za Gunners všechny tři góly zařídil Filip Kosman (1+2). Dvakrát se k němu připojil Petr Janeček (2+0).

Kanadské bodování

Za výhrou v kanadském bodování MLMK 2015 dál uhání Vít Popelka z Hospody ULITA (28+33). Druhé místo bezpečně kontroluje Kamil Tůma z FC Kanec (34+14). Třetí místo hájí před dotírajícími Vladimírem Pátkem z Hospody ULITA a Davidem Mackem z Gamblers Most stále Lukáš Haspra z Old Bridge (23+12).

Ze svých střeleckých schopností těží v průběžném pořadí nejlepších střelců ligy Kamil Tůma (34 gólů). Za ním jsou Vít Popelka (28) a Lukáš Haspra (23).

Nejlepšími nahrávači ligy jsou aktuálně Vít Popelka (33 asistencí), Vladimír Pátek (17) a Vojtěch Benda z proOFFICE a Petr Vlášek z FC Kanec (oba 16).

Jména tří nejlepších brankářů ligy jsou Ondřej Bíro z Gamblers Most (průměr 2,08 obdrženého gólu na zápas), Ondřej Murcko z Hospody ULITA (2,79) a Jan Musil z Inseminátors FC (3,13).

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist