Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Pardubice, Litvínov - Nejúspěšnějí juniorští závodníci ze všech krajů se utkají ve dnech 28. ledna až 2. února na osmé Zimní olympiádě dětí a mládeže v Pardubickém kraji. V kategorii žačky mladší bude Ústecký kraj reprezentovat závodnice oddílu krasobruslení HC Litvínov Klárka Červenková.

Klárce Červenkové je 11 let, navštěvuje gymnázium a bruslí od svých 4 let. Reprezentuje HC Litvínov - oddíl krasobruslení, sportovní spolek, kde trénuje pod vedením trenérky Aleny Lehké. Doma má Klárka již za svou krasobruslařskou kariéru nespočet pohárů a medailí, ale nejcennější dle jejich slov je 2x účast na Mistrovství České republiky v sezóně 2015/2016 a 2016/2017, kam se probojovala mezi 24 nejlepších závodnic z republiky v dané kategorii (z 250 závodnic) a asi celkem 25 pohárů za první umístění v různých kategoriích od nováčků až po žačky mladší v poháru ČKS A.

V květnu 2017 byla na zámku Valdštejnů oceněna za svoji úspěšnou sportovní činnost vedením města Litvínov. V současné době Klárka závodí v nejvyšší soutěži krasobruslařského svazu v Českém poháru, kde opět bojuje o účast na MČR.

Spolu s trenérkou se Klárka velmi těší na olympijskou atmosféru a na neopakovatelné zážitky. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR v Pardubickém kraji budou zahájeny v pardubické Tipsport areně v neděli 28. ledna 2018 od 15:00 hodin. Webové stránky, kde můžete sledovat krom jiného i výsledky jednotlivých sportovců jsou https://odm.olympic.cz/2018.

Jako maskot letošní olympiády byla vybrána samice klokana rudokrkého, která se narodila jako albínka a nese jméno Bibi Olympia.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací