Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - V neděli 30. srpna od 15 hodin přivítá na hřišti 11.ZŠ výběr Mostu v rámci prvního kola celostátní Ligy malého fotbalu výběr Příbrami. I u nás tak bude zahájen ambiciózní projekt Asociace malého Fotbalu České republiky, jehož cílem je poměřovat vzájemným utkáváním úroveň malého fotbalu v ČR.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

První sezóny se zúčastní výběry Prahy, Brna, Blanska, Pardubic, Jihlavy, Milovic, Mostu a Příbrami. A bude to právě Příbram, kterou Most přivítá tuto neděli.

Příbramská malá kopaná byla založena v roce 1977 a jde tak o výrazně tradičnější svaz, než jakým je Mostecká liga malé kopané, jejíž historie se datuje od roku 2002. Na jaře 2015 hrálo tuto soutěž celkem 26 týmů rozdělených do dvou lig. Výstavní skříní tohoto svazu je pak tým Union Brdy, dvojnásobný mistr ČR v malém fotbale z let 2008 a 2009.

Výběr Příbrami dorazí v pozici vítěze poslední generálky před zahájením Ligy malého fotbalu, kterou byl turnaj Zelencup 2015, což ho pasuje do role jednoho z favoritů celé LMF.

Na druhou stranu Mostecká liga malé kopané má ve svých řadách úřadující mistry ČR, Gamblers Most, a tak ani naši sílu nelze podceňovat. Rozhodně jsou však tyto skutečnosti příslibem velmi kvalitního zápasu.

Do výběru Mostu byli nominováni – Ondřej Bíro „A" – brankář (Gamblers Most), a v poli David Macko (Gamblers Most), Tomáš Karaus (Gamblers Most), Matěj Koudelka (Gamblers Most), Jakub Polák (Gamblers Most), Zdeněk Kopas (Inseminátors FC), Dominik Onuščák (Inseminátors FC), Miroslav Braum (Inseminátors FC), Václav Šlégr (FC Kanec), Jiří Masopust (FC Levels) a Lukáš Haspra „C" (Old Bridge). Jednoznačnými tahouny tohoto výběru by měli být především hráči Gamblers Most a pak Lukáš Haspra či Zdeněk Kopas.


Více informací na www.fotbal-most.cz.


Kuriozitou je fakt, že v našem výběru nastoupí dva čerství reprezentanti ČR v malém fotbale do 21 let. Oba za sebou mají debut z neděle 23.8.2015, kdy se česká U21 postavila stejně starým hráčům ze Slovenska. V tomto zápase ČR zvítězila 5:2, přičemž skóre otevíral v pozici kapitána právě Lukáš Haspra. První poločas pak odchytal velmi dobře mostecký Václav Šlégr. V mosteckém výběru tak dojde k úsměvné situaci, že reprezentační brankář za Most nastoupí v poli.

Dle názoru Vojtěcha Bendy, který bude zastávat funkci generálního manažera výběru Mostu, se podařilo k prvnímu zápasu nominovat velmi silný tým tvořený jak výraznými hráčskými individualitami, tak bojovníky, kteří do zápasu vloží potřebné nasazení.

Zeptali jsme se pana Bendy na jeho názor, co očekává od účinkování Mostu v Lize malého fotbalu a s jakými ambicemi Most do první sezóny vstupuje. „Je samozřejmě velmi těžké odhadovat dopředu sílu jednotlivých výběrů. Z logiky velikosti toho kterého svazu budou jistě za hlavní favority platit Praha a Brno. Příbram považuji za jednoho z možných černých koní soutěže vzhledem k jejich vystoupení na letošním Zelencupu. No a pokud jde a o naše ambice, tak by jistě nebylo správné vidět se jako outsider a to vzhledem k tomu, že máme ve svém středu mistry republiky, Gamblers Most. Proto si myslím, že je reálné, abychom byli po skončení prvního ročníku v horní polovině tabulky" uvedl Benda. „Každopádně pravda se nejlépe ukáže na hřišti a uvidíme již tuto neděli, na kolik jsou má očekávání správná" dodal Benda.

Rozhodně slibuje první utkání proti Příbrami zajímavé představení a všichni diváci jsou na něj srdečně zváni.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist