Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - V neděli 30. srpna od 15 hodin se výběr Mostu, složený z hráčů Mostecké ligy malé kopané, postavil výběru Příbrami. Zápas, který se odehrával za velmi slušného diváckého zájmu, nabídl velmi kvalitní hru podloženou vysokou mírou bojovnosti někdy až lehce za hranou. Silný výběr Mostu měl utkání většinu času pod kontrolou a nakonec slavil přesvědčivou výhru 9:4.

Mostecký tým. Foto: MLMK

Příbram, vítěz poslední generálky před Ligou malého fotbalu, Zelencupu 2015, dokázala i přes jisté potíže s nominací postavit konkurenceschopný tým tažený výborně hrajícími bratry Tomášem a Michalem Mackovými. Sestava Příbrami vypadala následovně – Milan Vančat – brankář, a v poli Josef Šperer, Jaroslav Smejkal, Jan Chudý, Filip Káňa, Michal Macek, Tomáš Macek, Martin Čupr a David Sandr.

Most však dokázal plně využít výhody domácího hřiště a připsal si první tři body v rámci Ligy malého fotbalu. K zápasu nakonec nastoupil ve složení Ondřej Bíro „C“ – brankář (Gamblers Most), a v poli David Macko (Gamblers Most), Tomáš Karaus (Gamblers Most), Matěj Koudelka (Gamblers Most), Jakub Polák (Gamblers Most), Tomáš Režný (Gamblers Most), Zdeněk Kopas (Inseminátors FC), Dominik Onuščák (Inseminátors FC), Miroslav Braum (Inseminátors FC), Václav Šlégr (FC Kanec), a Lukáš Haspra „A“ (Old Bridge).

Skóre zápasu otevřel po deseti minutách mostecký Jakub Polák po přihrávce Tomáše Režného. Poté potrestal vyběhnutí příbramského brankáře střelou přes celé hřiště Matěj Koudelka a zvýšil na 2:0. Třetí gól Mostu přidal David Macko po asistenci Tomáše Karause. Na 4:0 z mosteckého podhledu vzápětí zvyšoval David Macko a vypadalo to, že zápas spěje ke klidnému vítězství.

Pak ale příbramský Jaroslav Smejkal snížil na 4:1 a do šaten se tak přeci jen nešlo tak optimisticky.

Po přestávce však mostečtí pokračovali v dobrém výkonu a hned ve třetí minutě druhého poločasu zvyšoval na 5:1 Jakub Polák. Po něm již na 6:1 navýšil Matěj Koudelka.

V okamžiku kdy téměř všichni na hřišti i v hledišti měli zápas za rozhodnutý, zvýšila Příbram obrátky. Na 6:2 snížil David Sandr, na 6:3 Martin Čupr a když dával Tomáš Macek z penalty již na 4:6 z pohledu Příbrami, začínalo to s Mostem vypadat všelijak.

Jakékoliv komplikace však odmítl dvěma góly Jakub Polák a na konečných 9:4 upravil David Macko. Most se tak uvedl v Lize malého fotbalu více než skvěle. Jednoznačnými tahouny na cestě za premiérovou výhrou byli Jakub Polák (4+1), David Macko (3+1), Matěj Koudelka (2+1) či Tomáš Režný (0+3).

Zeptali jsme se mosteckého trenéra Vojtěcha Bendy na jeho názor po skončení utkání: „Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře a o to více je třeba si vítězství vážit. Je zřejmé, že utkání LMF se budou vyznačovat vyšší mírou agresivity a nasazení, s jakými se při běžných zápasech Mostecké ligy malé kopané nesetkáváme. Každopádně tři body jsou skvělé a teď již můžeme vyhlížet naše další utkání 16. září 2015 v Milovicích. To bude o to pikantnější, že je bude přímým přenosem vysílat kanál ČT4 Sport,“ uvedl Benda.

Most tak vstoupil do této soutěže velmi suverénně a může sebevědomě vyhlížet další zápasy LMF.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist