Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš
Archivováno

Most – Tohle je moc pěkná vizitka pro město Most. Několikanásobná olympijská vítězka a mistryně světa v rychlobruslení, Claudia Pechstein z Německa, se stala usměvavou ozdobou nedělního inline maratonu na mostecké Matyldě. Na trati na dohled od hradu Hněvína se jí moc líbilo.

Claudia Pechstein v čele skupinky při závodech okolo Matyldy. Foto: Oldřich Hájek

Ale v Mostě nebyla jen pro ozdobu, nazula také brusle a postavila se na start hlavní ženské kategorie. Byť většinu závodu jela v tréninkovém tempu, dokázala s přehledem zvítězit. „Je to opravdu velice hezká trať. Prvních sedm kol jsem brala jako trénink, poslední tři kola jsem trochu víc přidala pro lepší čas. Jsem ráda, že dnes nepršelo, ale bylo trochu více větrno. Naštěstí jen v jednom směru, potom zase foukal do zad," usmála se, ani nepříliš zadýchaná po svém výkonu. A dál rozdávala úsměvy a ochotně se fotila se svými fanoušky. Do Mostu se chce vrátit. „Je to velice hezké místo. Až přijedu příště, doufám, že bude sluníčko," uvedla našemu online deníku. Přítomným potom slíbila, že ho raději přiveze s sebou.

Na start maratonu se postavil i hlavní organizátor závodů Jan Chejn, povoláním horník v lomu ČSA. „Předjížděla nás, nám slabším dala kolo. Ale bylo to super. Má pěkný styl, je vidět, že je to olympionička, má něco v sobě," řekl pořadatel a závodník v jedné osobě.

Organizátoři v druhém ročníku velkých závodů připravili kromě známé osobnosti ještě jednu novinku. V předvečer maratonského dne uspořádali večerní jízdu na bruslích okolo Matyldy, a to i s lampiony (zprávu s fotogalerií jsme přinesli zde).

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist