Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Ve středu 16. září nastoupí Most v 18 hodin v rámci druhého kola Ligy malého fotbalu (LMF) na hřišti Milovic. Utkání bude pikantní hned ze dvou důvodů. Tím prvním z nich je fakt, že v Milovicích se jako u jediného účastníka prvního ročníku LMF hraje v hale a tím druhým je ten, že utkání bude přímým přenosem přenášet ČT4 Sport.

Mostecká liga malého fotbalu. Ilustrační foto: MLMK

Most, který v prvním kole jednoznačně porazil Příbram 9:4, tak poměří síly s dalším ze sedmičky soupeřů, se kterými se v prvním ročníku utká.

Milovická liga malého fotbalu začala svou historii psát v roce 2009. Přestože se z tohoto pohledu jedná o velmi mladý svaz, za pár let své existence se stihl rozrůst do úctyhodného počtu 26 týmů rozdělených do dvou lig. Trenér milovického výběru tak disponuje širší nabídkou pro možnou nominaci, ale to bude vzhledem k její velikosti handicapem Mostecké ligy malé kopané prakticky v každém utkání LMF. Nelze proto jinak, než spoléhat na vysokou kvalitu většiny týmů, které MLMK hrají a pro nominaci využívat i naší menší základny.

S Milovicemi má Most zdaleka největší zkušenost, když se s nimi v rámci přípravných zápasů setkal celkem třikrát. Poprvé zvítězil 3:1, podruhé byl doslova zničen 1:11 a při třetí konfrontaci prohrál 0:2. Všechna tato tři vystoupení však byla poznamenána neúčastí zástupců mistra republiky, Gamblers Most, a lze se tak oprávněně domnívat, že tentokrát půjde o zcela jiný zápas.

Zatímco Most, jak již bylo uvedeno, v prvním kole LMF porazil Příbram 9:4, Milovice podlehli silné Praze vysoko 3:10. Do druhého kola tak jdou oba výběry každý v jiném rozpoložení, přičemž Milovice jistě nebudou mít problém s hledáním motivace. Druhou porážku v řadě a před svými fanoušky určitě neplánují.

Výběr Mostu doznal ve své nominaci oproti prvnímu zápasu tři změny. Z vítězů nad Příbramí z nejrůznějších důvodů nenastoupí Matěj Koudelka (Gamblers Most), Miroslav Braum (Inseminátors FC) a Václav Šlégr (FC Kanec).

Nominace tedy vypadá následovně - Ondřej Bíro „C“ – brankář (Gamblers Most), a v poli Lukáš Haspra „A“ (Old Bridge), Jan Berka (proOFFICE), Tomáš Karaus (Gamblers Most), Zdeněk Kopas (Inseminátors FC), Michal Macháček (Gamblers Most), David Macko (Gamblers Most), Dominik Onuščák (Inseminátors FC), Jakub Polák (Gamblers Most), Vít Popelka (Hospoda ULITA) a Tomáš Režný (Gamblers Most).

Poprosili jsme trenéra Mostu, Vojtěcha Bendu, o jeho názor na nominovanou sestavu a zároveň o pár slov k příštímu soupeři: "Hráči, kteří tentokrát nemohou, byli nahrazeni Michalem Macháčkem, Vítem Popelkou a Janem Berkou. V mých očích se jedná o plnohodnotnou náhradu. Popelka momentálně vede kanadské bodování celé MLMK, Berka má průměr gól na zápas v jinak se trápícím proOFFICU a Michal Macháček je hráč takové kvality, že dokáže sám rozhodnout celé utkání. Od Milovic očekávám fotbal plný osobních soubojů a rychlého přistupování k hráčům, čemuž bude nahrávat i relativně malé hřiště v Milovicích. Právě tyto poznatky se budu snažit dostat k mým hráčům a připravit je na náročné utkání. S Milovicemi máme nemalé a ne zrovna hezké zkušenosti, ale tentokrát proti nim postavíme zcela jiný tým. Rozhodně však nečekáme lehké utkání, i sestava našeho soupeře určitě dozná spousty změn a navíc Milovice určitě budou chtít odčinit debakl z prvního kola, který jim uštědřila Praha. Navíc přítomnost kamer České televize bude jistě další motivací k co největšímu nasazení pro všechny na hřišti," zakončil Benda.

Doufejme tedy, že Most přidá druhé vítězství v řadě a že se bude televizním divákům prezentovat kvalitním fotbalem.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist