Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Poslední zářijová neděle byla zároveň posledním hracím dnem letošní základní části Mostecké ligy malé kopané. Definitivně tak vykrystalizovala osmička týmů postupující do letošního play-off i složení jednotlivých čtvrtfinálových dvojic. Poslední kolo sestávalo z pouhých čtyř zápasů.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

Prvním z nich byl střet mezi FC Levels a Bridge City. V tomto utkání se Levels rozhodli, že si zvolí za svého čtvrtfinálového soupeře tým Old Bridge a tento zápas zcela vypustili. Levels nakonec podlehli týmu Bridge City 1:19 a ustavili tak nelichotivý rekord sezóny ve výšce porážky. V týmu vítězů svůj ofenzivní potenciál opět ukázal Ladislav Kešner (10+5), který se podepsal hned pod 15 gólů svého týmu. Výrazněji pak ještě vyčnívali Luboš Božovský, Lukáš Čábelka a Antonín Fišer (všichni 3+2). Jediný úspěch Levels zaznamenal Jindřich Gruntorád.

Druhý zápas dne proti sobě svedl Inseminátors FC a FC Kanec. Rovněž tento zápas skončil překvapivě výhrou Kance 8:4, který tak na poslední chvíli proklouzl na úkor FC Gunners Most do play-off. Pět kanadských bodů si v řadách vítězů připsal Petr Vlášek (1+4). Dále bodovali Ladislav Malina (3+1) či Tomáš Grundza (2+1). Za poražené vyčníval zejména Ladislav Friček (0+3), doplňovaný Zdeňkem Kopasem (1+1).

Třetí zápas dne proti sobě postavil FC Gunners Most a Hospodu ULITA. ULITA zvítězila přesvědčivě 12:3. V jejích řadách si vítězství v kanadském bodování základní části ligy pohlídal Vít Popelka (5+2). Ze spoluhráčů mu nejvíce asistovali Vladimír Pátek (4+2), či Jakub Hošek (2+2). Poslední góly v ročníku 2015 za Gunners vstřelili Jan Zajačik (2+0) a Jan Zeidl (1+0).

Kolo uzavřela výhra Gambles Most nad Old Bridge 11:0. Mezi Gamblery, kteří se již sešli v téměř play-off sestavě, vyčnívali Michal Macháček (3+2) a Jakub Polák a Tomáš Režný (oba 1+2). Brankář Gamblers, Ondřej Bíro, se se základní částí rozloučil čistým kontem.

Utkání proOFFICE - FC Boe United bylo kontumováno v poměru 5:0.

Složení čtvrtfinálových dvojic je tak pro následující víkend následující:

  • Gamblers Most – FC Kanec
  • Inseminátors FC – proOFFICE
  • Old Bridge – FC Levels
  • Bridge City – Hospoda ULITA

Kanadské bodování ligy zcela opanoval Vít Popelka z Hospody ULITA, který se stal nejproduktivnějším hráčem (41+40), nejlepším střelcem (41 gólů) i nejlepším nahrávačem (40 asistencí). V produktivitě za ním skončili David Macko z Gamblers Most (39+29) a Kamil Tůma z FC Kanec (39+21). Ve střelcích Kamil Tůma a David Macko (oba 39 gólů) a v asistencích David Macko (29 asistencí) a Lukáš Haspra z Old Bridge, Vladimír Pátek z Hospody ULITA a Petr Vlášek z FC Kanec (všichni 24).

Nejlepšími TOP gólmany ligy jsou Miloslav Zajíc z Bridge City (průměr 2,17 obdrženého gólu na zápas), Ondřej Bíro z Gamblers Most (2,44) a Ondřej Murcko z Hospody ULITA (3,08).

Jedinými dvěma hráči, kteří letos nastoupili ve všech zápasech svého týmu, byli Ondřej Bíro a Jan Juris (oba Gamblers Most)
Sezóna tak po předchozím odstoupení ze soutěže týmu FC Boe United skončila i pro FC Gunners Most. Jejich nejproduktivnějším hráčem byl jednoznačně Filip Kosman (26+15), který dosáhl dokonce na celkové osmé místo v kanadském bodování celé ligy.

Čtvrtfinálové boje proběhnou příští víkend na hřišti 11.ZŠ v Mostě a všichni diváci jsou na ně srdečně zváni. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist