Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Den po vyvrcholení Mostecké Ligy malé kopané vyrazil její výběr ke svému čtvrtému utkání v rámci Ligy malého fotbalu. Tentokrát zamířil Most do Jihlavy a vzhledem k nominované sestavě a také s ohledem na dosud nepřesvědčivé výkony Jihlavy byl na místě mírný optimismus.

Liga malého fotbalu: Most - Jihlava. Foto: fotbal-most.cz

Ten vzal ale za své ještě před samotným odjezdem, když se postupně mosteckému trenérovi omluvilo na poslední chvíli několik hráčů. Most se tedy vydal směr Jihlava ve složení - Šlégr Václav ml. "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Hlaváček Petr, Karaus Tomáš, Onuščák Dominik, Popelka Vít, Pyskatý Jan.

Jihlava Most přivítala ve složení - Derfl Ladislav, Šebesta Jakub - brankáři, Cipruš Radek, Demeter Robin, Fejt Michal, Kelbler Martin, Kriegsmann Miloš, Kučera Zdeněk, Průcha Adam, Přibyl Ondřej, Szabo Jakub, Šuta Radim, Ujčík Ivo.
Most s jedním hráčem na střídání se tak postavil silně motivované Jihlavě v jejím nejsilnějším možném složení včetně výborných Demetera a Šuty.

Začátek zápasu se nesl v atmosféře klasického oťukávání soupeřů a to až do deváté minuty, kdy skóre utkání otevřel střelou z úhlu jihlavský Radim Šuta. Jihlava byla po zbytek prvního poločasu lepším týmem a přes občasné šance Mostu to byla zejména ona, kdo byl nebezpečný. Za to, že se šlo v půli do šaten za stavu 1:0 pro Jihlavu, tak musel Most děkovat především svému brankáři, Václavovi Šlégrovi. Ten byl společně se spolehlivým Víťou Popelkou nejlepším mosteckým hráčem utkání.

Do druhé půle vstoupil Most aktivněji a v začátku poločasu byl lepším týmem. To však trvalo jen do 39. minuty, kdy jihlavský brejk zakončil český reprezentant v malém fotbalu, Robin Demeter. Právě v této fázi zápasu si začala vybírat daň úzká mostecká sestava a s ní související kupící se únava. Jihlavští hráči se stále častěji dostávali do přečíslení či dokonce samostatných úniků. Přestože se Václav Šlégr stále překonával, zvyšovala Jihlava v 46. minutě na 3:0, Jakub Szabo a ve 49. minutě na 4:0, opět Robin Demeter.

Most přesto nesložil zbraně a v 52. minutě dokázal snížit na 4:1 Dominik Onuščák po nahrávce Víta Popelky. Jihlava však již nechtěla připustit žádné komplikace a v 55. minutě uzavíral na konečných 5:1 z brejku do prázdné brány svým druhým gólem Radim Šuta.

Jihlava se tak dočkala svých prvních bodů v LMF a naopak Most poprvé ochutnal hořkost porážky.

Požádali jsme o shrnutí jeho dojmů mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu. „Utkání se mi nehodnotí úplně snadno. Ani ne tak kvůli porážce samotné, jako spíš kvůli tomu, co k ní vedlo. Série omluvenek na poslední chvíli nám způsobila značné těžkosti. Nedá se ale nic dělat a nechci se na nic vymlouvat. Do Jihlavy jsme i tak jeli s dobrými hráči a já jim chci poděkovat za to, jak se se zápasem popasovali. První poločas jsme ještě s Jihlavou celkem drželi krok, ale v tom druhém jsme již logicky fyzicky nezvládali konkurovat pravidelně střídajícímu soupeři." odpověděl Benda.

„Dnešních absencí v sestavě je o to větší škoda, že jsem přesvědčen, že Jihlava, přes veškerou úctu k ní a k jejím nejlepším hráčům, Robinovi Demeterovi a Radimovi Šutovi, byla zatím nejslabším týmem, na který jsme v LMF narazili." doplnil mostecký trenér.

Každopádně ani tato porážka nic nemění na faktu, že v příštím kole 1.11.2015 od 15:00, kdy Most přivítá na svém hřišti Prahu, půjde o střet prvního s druhým a tedy o přímý souboj o čelo tabulky.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist