Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Mostecko - Tuto neděli v šestém kole celostátní Ligy malého fotbalu zajíždí Most k jednomu ze svých nejvzdálenějších soupeřů, do Brna. Tedy jen 14 dnů poté, co poměřil své síly s největším favoritem LMF, Prahou, narazí mostecký výběr na dalšího z žhavých kandidátů na celkové vítězství v této soutěži.

 

Stejně jako tomu bylo v případě utkání proti Praze, se i tentokrát postaví Most svazu, který je s ním co počtu týmů a aktivních hráčů naprosto nesrovnatelný. Brněnský trenér opět může nominovat z několika set hráčů. Mostu tak opět nezbývá nic jiného, než vsázet na vysokou kvalitu své soutěže a hráčů, kteří ji hrají.

Zatímco minulé utkání bylo střetem o první místo v tabulce, tentokrát nabídne zápas jinou napínavou zápletku. Na brněnském hřišti se proti sobě postaví dva týmy, které shodně s deseti body okupují momentálně druhou příčku tabulky a jsou tak největšími aspiranty na pronásledování vedoucí Prahy.

Brno je zatím doma stoprocentní, když zde porazilo Jihlavu 5:4 a před televizními obrazovkami Příbram 8:3. Zároveň dokázalo v pátém kole přivézt cenné body i zvenku, když vyhrálo v Milovicích 6:4. Jediné body tak zatím ztratilo na půdě Prahy (prohra 1:2 na penalty) a v Pardubicích (prohra 3:5).

Do Brna vyrazí Most ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Batelka David, Karaus Tomáš, Macko David, Polák Jakub, Popelka Vít, Onuščák Dominik, Pyskatý Jan, Šlégr Václav.
Tradičně jsme požádali o komentář k soupeři a k naší nominaci mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendu: „Jde o náš třetí výjezd a s přibývajícími koly LMF je čím dál jasnější, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem v soutěži bude ležet právě na hřištích soupeřů. Pouze tým, který dokáže vozit body i zvenku bude moci na konci sezóny pomýšlet na přední pozice. Proto chceme napravit naše nevydařené vystoupení z Jihlavy a v Brně podat mnohem lepší výkon."

K nominaci pak uvedl: „Za prvé je třeba říct, že tato nominace ještě není nominací zcela konečnou, neboť u některých dalších oslovených hráčů se ještě čeká na konečné vyjádření. Zároveň očekávám, že do nominace mohou ještě promluvit případná zranění, či jiné mimofotbalové záležitosti. Přesto jsem zatím s tvořící se sestavou velmi spokojen. V drtivé většině jde o kluky, kteří si již LMF osahali, ví co je v zápase třeba udělat pro úspěch a co od nich očekávám. Myslím, že pokud nedojde k větší sérii omluvenek na poslední chvíli, tak v Brně nastoupíme s velmi konkurenceschopným týmem."

Mostečtí fanoušci a příznivci budou opět moci být účastni zápasu svého týmu alespoň virtuálně formou improvizovaného textového online přenosu na stránkách www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist