Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Tuto neděli se vydal Most na horkou půdu Brna ke svému šestému utkání v celostátní Lize malého fotbalu. Šlo o střet aktuálně druhého a třetího týmu tabulky, když oba měly shodně po deseti bodech a dělilo je tak pouze skóre. Dalo se očekávat, že druhý největší svaz v rámci LMF bude na své domácí půdě pro Most pořádně velkým soustem a Most rozhodně neodjížděl v pozici favorita.

Foto: MLMK

Výběr Mostu ale dokázal všechny prognózy postavit na hlavu a zcela dominantním způsobem si v Brně vyzvedl další tři body. Tím poskočil na celkových třináct bodů a pasoval se do role aktuálně největšího vyzyvatele vedoucí Prahy.

Samotnému výjezdu tradičně předcházelo pár omluvenek nominovaných hráčů, ale na rozdíl od cesty do Jihlavy šlo tentokrát jen o dva případy a Most tak i nadále odjížděl směr Brno ve velmi silné sestavě. Její kostru tradičně tvořili hráči úřadujících mistrů republiky – Gamblers Most. Tým vyrazil za svým brněnským soupeřem ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Batelka David, Karaus Tomáš, Macko David, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Pyskatý Jan a Režný Tomáš.

Brno se Mostu postavilo v sestavě včetně několika českých reprezentantů - Kunický Dominik, Kubica David - brankáři, Kršák Michael, Ovčačík Jan, Koplík Martin, Cenek Čeněk, Presl David, Prokeš Tomáš, Klimeš Milan, Macko David (kuriózně jmenovec mosteckého reprezentanta), Lerch Stanislav a Švihálek Martin.

Zápas měl výkop ve 14:00 a stejně jako celý den i v tuto chvíli bylo hřiště smáčeno nepřestávajícím deštěm. Zřejmě i tento fakt nahrál s ohledem na velikost Brna nepříliš lichotivé divácké účasti na utkání. Mostečtí hráči se však žádným z těchto faktorů nenechali rozhodit a do zápasu vstoupili hned od začátku velmi koncentrovaně. Přes občasné útočné výlety Brna to byl hned od začátku Most, kdo tahal za obrazný delší konec provazu a hrálo se tak povětšinou na půli Brna. Mosteckou ofenzivu klasicky řídil ze svého kapitánského můstku na polovině hřiště mostecký brankář Ondřej Bíro. A byl to právě on, kdo svou nahrávkou vybídl k první brance, a celkově již jeho čtvrté v LMF, mosteckého Davida Macka. Bíro, brankář, si tak i nadále udržuje průměr jednoho kanadského bodu na zápas.

Most i nadále kontroloval zápas a Brno působilo značně bezradně, což vedlo i k několika slovním potyčkám mezi jejich hráči. Své vedení dokázal Most navýšit ještě před přestávkou, když pro soupeře tolik nepopulární gól „do šatny“ vstřelil v 28. minutě Dominik Onuščák po asistenci mosteckého debutanta Davida Batelky.

Brnu však poločasová přestávka prospěla a do druhé půle vstoupilo mnohem sebevědoměji. Hned dvě minuty po pauze snižoval ze závaru český reprezentant Čeněk Cenek. Od té chvíle to bylo naopak Brno, které bylo nebezpečnější, a Most chvílemi nestíhal. Klid na kopačky mu však vrátil opět velmi agilní Jan Pyskatý, který na půli vypíchl brněnskou přihrávku a postupoval sám na brněnského brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil. Tento gól zklidnil do té chvíle lehce rozháranou hru hostí a Most se opět vrátil ke kontrole zápasu.

Ve 47. minutě navýšil jeho vedení Tomáš Režný po druhé nedělní nahrávce Davida Batelky. Brno dokázalo v 58. minutě ještě jednou snížit, po šťastném odrazu korigoval Martin Koplík. Ale Most veškeré jeho myšlenky na případné zdramatizování utnul hned vzápětí, když na konečných 5:2 pro Most uzavíral chvíli před konečným hvizdem po nahrávce Tomáše Režného střelou na bližší tyč opět Jan Pyskatý. Nenápadně hrající Tomáš Režný je tak momentálně s jedním gólem a šesti asistencemi nejproduktivnějším hráčem mosteckého výběru v rámci LMF.

Opět jsme požádali o pár závěrečných slov mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendu: „Již před zápasem jsem mluvil o tom, že v LMF budou rozhodovat body zvenku. Ty jsme dnes ukořistili na půdě, odkud si je dle mého názoru jen tak někdo nepřiveze. Se samotným průběhem zápasu jsem velmi spokojený. Utkání jsme měli většinu času pod absolutní kontrolou a já chci mým hráčům poděkovat a vyslovit absolutorium.“

„Zároveň by se zde hodilo lehké povzdechnutí. Tak jak se postupně konfrontujeme s jednotlivými svazy, je pro mě stále větší záhadou ignorování mosteckých hráčů ze strany české reprezentace v malém fotbale. Znovu a znovu vidíme, že jsou naši nejlepší minimálně srovnatelní s reprezentanty, se kterými se střetáváme. A nadstavbu, kterou hře svého týmu dává Ondra Bíro, tu jsem zatím u žádného z ostatních brankářů neviděl ani vzdáleně. To vše ale asi bude otázka na někoho jiného.“ dodal mírně rozladěně Vojtěch Benda.

Most tak získal velmi cenné tři body a příští neděli může směle vyhlížet zápas na hřišti zatím posledních Pardubic.    

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist