Zprávy ze sportu

ROZHOVOR: Kemp Luďka Zelenky mě nadchnul, říká trenér mládeže FK Baník Most

Reklama

 

Most - Trenér mládeže Fotbalové akademie Josefa Masopusta v Mostě Tomáš Rain měl v uplynulém týdnu vyjímečnou možnost zúčastnit se jako trenér kempu bývalého fotbalisty a současného moderátora ČT Sport Luďka Zelenky a zprostředkoval nám své dojmy.

Tomáši znám Tě jako velkého nadšence do trénování malých fotbalistů, jak jsi se ale dostal k tomu, že jsi se mohl FKLZ zúčastnit?

Přesně jak říkáš, jsem nadšencem, rád učím děti novým věcem a rád dětem dělám radost. Proto jsem se kempu také zúčastnil, abych mohl rozdávat radost i mimo Mostecko. Do kempu mě pozval Luděk Zelenka, kterého jsem i já pozval na jaře letošního roku na turnaj, který jsem pořádal pro mé chlapce v Mostě. Luděk na moje pozvání opravdu přijel a tam začala naše spolupráce. Jsem za to Luďkovi vděčný, jelikož cílem kempu je dělat dětem hlavně radost, připravit dětem nezapomenutelné zážitky a to je to, co mě naplňuje. Nedělám to pro sebe, ale právě pro děti a také tato má vlastnost Luďka na mé osobě zaujala.

Co přesně Tě na kempu tak zaujalo?

Na kempu jsem se sešel se zkušenějšími trenéry, od kterých jsem měl možnost učit se novým věcem. Dále mě překvapilo, jakým způsobem kemp funguje, je to taková druhá rodina. Na kempu je též perfektní zázemí pro děti. Hezké pokoje, dobrá kuchyně se zdravou stravou, krásné travnaté hřiště či možnost využití umělé trávy. Dále se na kempu nachází dva tenisové kurty a bazén. Děti zde mají též možnost regenerace v sauně či výřivce.

Je kemp čistě jenom o fotbale?

To není, pro děti je připravený různorodý program. Během mého pobytu jsme navštívili též místní koupaliště, golfové hřiště, grilování v lese, nebo se děti zůčastnili kurzu první pomoci a tzv. dopravky, kde si vyzkoušeli jízdní kolo a zjistili jaká je pro jízdní kolo potřebná povinná výbava. Dále se zde děti mají možnost potkat se slavnými osobnostmi a jejich vzory, které se jim podepisují a zahrají si s nimi fotbálek. Byly to například fotbalisté Lukáš Vácha, Jiří Štajner, Vladimír Šmicer, hokejisté Ondra Pavelec, Jiří Tlustý nebo skokan na lyžích Jan Matura. V rámci psychologie je zde možnost využití bez dotykového x - boxu a též kurz anglického jazyka.

V jakém období kemp probíhá?

Letní kemp probíhá v červenci a zimním kemp v období jarních prázdnin, kdy jeho součástí je lyžování. Osobně doporučuji Mosteckým dětem, aby se kempu v budoucnu alespoň jednou zúčastnili a zažili tu atmosféru, jistě to pro ně bude velký zážitek.

Informace o FKLZ: http://www.zelenka-kemp.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 VIDEOPOZVÁNKA NA KEMP: 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.