Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Most - V sobotu se konal tradiční Superpohár ČR v národní házené výběru těch nejlepších hráčů a hráček z daných oblastí ve všech kategoriích. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích. Utkala se družstva Severních Čech, Středních Čech, Západních Čech, Východních Čech, Severní Moravy a Jižní Moravy. Ve všech kategoriích byly týmy Severních Čech vidět. Největší úspěch si však odnesla družstva dorostenek a starších žaček.

Dorostenky i přes počáteční problém s hráčkami, kdy dvě útočnice nemohly na Superpohár odjet, daly družstvo dohromady a umístily se na perfektním 2. místě. Pod vedením trenérů Petra Hojera (Litvínov) a Vladimíra Martínka (Chomutov) ustály první nepovedený zápas s družstvem Západních Čech a ostatní zápasy již vyhrály. Odnesly si stříbrné medaile a ukázaly, že zabojovat dokáží.

Sestava:

brankářky: Jiřka Hubená (Žatec), Míša Pospíšilová (Chomutov)

obránkyně: Váňová Terka, Marešová Hanka, Vaňová Sabina (všechny Litvínov), Kristýna Kolářová, Míša Vernerová (obě Žatec)

útočnice: Kamila Dudová (Chomutov), Nicole Alferiová (Litvínov), Nikola Dyrynková, Alena Ficková (obě Žatec)

Starší žačky pod vedením Igora Tučáka (Žatec) a Pavlíny Doubkové (Raspenava) nasadily hned na začátku proti favoritkám ze Západních Čech vysoké tempo a zápas vyhrály. Pak už se nevzdaly a vyhrávaly zápas za zápasem. Je třeba připomenout vynikající výkon obou brankářek, výkon bekyně Natálky Staré a útočnice Lenky Minaříkové. Před posledním utkáním už věděly, že mohou trochu polevit. Nastoupily do něj bez toho správného nasazení a děvčata z Jižní Moravy odskočila o čtyři branky. V druhém poločase sice naše děvčata náskok stáhla, ale vyhrát se jim již nepodařilo. Přesto se staly vítězkami Superpoháru a odvezly na Sever Čech 1. místo. Z celého turnaje šel znát týmový duch, trenéři svým citem pro hru a střídání vystihli, kdy je třeba holky prohodit a dotáhli tak celý turnaj do vítězného konce.

Sestava:

brankářky: Terka Svobodová (Žatec), Lucie Moravcová (Litvínov)

obránkyně: Patricie Prantová, Natálka Stará (obě Litvínov), Kristýna Burgrová (Raspenava), Zdeňka Řeháčková (Chomutov)

útočnice: Lea Mošničková, Hanka Gálová (obě Litvínov), Lenka Minaříková, Natálka Minaříková (obě Žatec), Eliška Doubková, Lucka Líbalová (obě Raspenava)

trenéři: Igor Tučák (Žatec), Pavlína Doubková (Raspenava)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací