Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Most - Čtrnáct dní po skvělém představení na půdě Jihlavy, která pro mostecké znamenala důležité tři body, přivítá Most v rámci dvanáctého kola Superligy malého fotbalu Pardubice. Jde o soupeře, se kterým má Most dlouhodobě lehce pozitivní bilanci, ale zároveň o soupeře, který patří v Mostě spíše k těm méně oblíbeným.

Pardubice totiž dokáží s Mostem jak lehce prohrát, tak ho šokovat na jeho hřišti, či absolutně zničit doma. Ostatně právě s tímto soupeřem si Most připsal svou druhou nejhorší porážku v historii Superligy.

Most, který se momentálně nachází s osmnácti body na čtvrtém místě a na čelo tabulky ztrácí čtyři body, by rád naplno využil výhody domácího prostředí a naplno bodoval, když v dalším, a již předposledním kole, soutěže poputuje na půdu vedoucí Prahy.

Mostecký trenér, Vojtěch Benda, se nechce uchylovat k žádným experimentům a do zápasu vysílá v posledních zápasech ustálenou sestavu s prověřenými jmény - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "C", Dolejška Matěj, Fišer Antonín, Haviar David "A", Matyáš David, Nobst Dominik, Pátek Vladimír, Popelka Vít, Prokop Michal a Pyskatý Jan.

Jak již bylo uvedeno, má před sebou Most v tomto ročníku již jen tři závěrečná kola a to právě tento zápas doma s Pardubicemi, následně výjezd do Prahy a sezónu zakončí doma s Příbramí. Samozřejmě, že bude záležet i na výsledcích ostatních zápasů, ale přesto, pokud by Most naplno zvládl především svá dvě poslední domácí utkání, rýsuje se pro něj ve třetí sezóně Superligy možnost po premiérovém stříbru a loňské šesté pozici opět získat některou z medailí.

To, jak důležitým bude zápas s Pardubicemi, hodnotí mostecký lodivod, Vojtěch Benda.

„Dobře víme o potenciálu pardubické mladé sestavy. Ať již Pardubice vedou, či prohrávají, vždy lze počítat s tím, že zápas naplno odbojují až do závěrečného hvizdu. Bude proto nesmírně důležité, zůstat koncentrovaní po celé utkání, vnutit soupeři náš styl hry a naplno využít výhody domácího prostředí“ zahájil své předzápasové vyjádření Benda.

„Je samozřejmě otázkou v jaké síle vzdálené Pardubice dorazí, ale je dobré být vždy radši připraven na tu nejsilnější možnou variantu. Proto jsem k zápasu nominoval především kluky, kteří tak skvěle zahráli v Jihlavě. Pevně věřím, že to hráči zvládnou a do Prahy pojedeme o tři body bohatší“ uzavřel Benda.

To, jak se bude mosteckým s Východočechy dařit, si mohou diváci na vlastní oči ověřit v neděli ve 14:00 na hřišti 11. ZŠ Most.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací