Neděle 26. květen 2019
Svátek má Filip
Archivováno

Most - Most v rámci desátého kola DRFG Superligy malého fotbalu vyrážel na hřiště Blanenska a vzhledem k vývoji tabulky se před ním otevírala možnost, jít do čela průběžné tabulky ligy. A mostečtí tuto možnost využili beze zbytku!

Když Most po několikahodinové cestě dorazil do velmi malebného fotbalového areálu blanenského výběru, očekávaly ho zde nejen velmi vysoká návštěva, kamery České televize, která zápas vysílala přímým přenosem, ale především velmi kvalitní soupeř v čele s nejlepším střelcem ligy i české reprezentace, Ondřejem Paděrou.

Ovšem Most, vědomý si velké příležitosti, neponechal nic náhodě a do Blanenska se vypravil v takřka ideální sestavě, která, jak se později ukázalo, byla nad síly domácích. Most nastoupil k zápasu ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Khaur Michal, Macháček Michal, Macko David, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Pyskatý Jan, Režný Tomáš a Šlégr Václav.

Blanensko představilo sestavu - Šustr Martin, Hrdý Pavel - brankáři - Adamec Filip, Bláha Pavel, Preč Antonín,Fládr Zdeněk, Boček Vítězslav, Paděra Ondřej "C", Doležel Jan, Traxl Zdeněk, Müller Robin, Prudil Tomáš a Španěl Ondřej.

A byli to domácí, kdo byl od úvodního hvizdu aktivnější a je třeba přiznat, že v úvodních deseti minutách byl Most horším týmem, když přežil několik velkých šancí soupeře, ať již vinou jejich špatného řešení, či díky skvělým zákrokům Ondřeje Bíra. Poté se ale Most oklepal z únavy po dlouhé cestě a začal praktikovat svoji klasiku, tedy absolutní kontrolu obrazu hry za pomoci na polovině hřiště hrajícího brankáře. A byla to právě tato herní varianta, která vedla v 18. minutě k prvnímu gólu utkání. Ondřej Bíro postoupil hluboko na polovinu soupeře a jeho prudkou střelu dokázal ještě před domácím brankářem mírně tečovat Tomáš Režný. Najednou jako by z mosteckého výběru spadla veškerá nervozita a utkání si začal vyloženě užívat včetně řady fotbalových řešení více efektních než efektivních. Po brejku z 25. minuty navyšoval dloubáčkem David Macko po asistenci Michala Macháčka. První poločas se tak skóre zastavilo na hodnotě 2:0 pro hosty z Mostu.

I do druhé půle vstoupili lépe zelenočerní, když opět dobře vyřešili brejk nahrávající Ladislav Kešner a zakončující David Macko. Ten tak již dokázal v DRFG Superlize malého fotbalu skórovat jedenáctkrát a z druhé pozice nahání vedoucího Ondřeje Paděru. A byl to právě tento hráč, kdo dokázal na chvíli zvednout prapor odporu domácích, když svým patnáctým gólem sezóny snížil na 1:3. Domácí se začali nadechovat k náporu, ale jejich nadšení velmi brzy schladil Ladislav Kešner po přihrávce Tomáše Režného. Ve 48. minutě zvyšoval již na 5:1 pro hosty Jakub Polák po nahrávce produktivního Davida Macka. Poté se utkání již víceméně pouze dohrávalo a na kontrolované výhře Mostu nic nezměnila ani korekce na konečných 5:2 pro Most v podobě nešťastné vlastní branky.

Most tak využil zaváhání do té doby vedoucí Prahy v Jihlavě a po středeční výhře je nyní v čele ligy s jednobodovým náskokem právě na Prahu. O závěrečné zhodnocení jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěch Bendu.

„V první řadě chci klukům poděkovat. Tentokrát ani ne tak za předvedenou hru a nasazení, protože ty byly opět na vysoké úrovni, jak jsme u nich zvyklí. Spíše jim chci poděkovat za oddanost a oběti, které přináší mosteckému malému fotbalu. Málokdo si totiž uvědomuje, že třeba toto utkání od nich vyžadovalo celý den dovolené, více než osm hodin úmorného cestování a to vše zadarmo, jen z lásky k malému fotbalu a touhy po sportovním úspěchu" vysekl Benda poděkování svému týmu.

„Utkání se až na první fázi vyvíjelo dle našich představ. Naši hráči měli zápas pod kontrolou a v některých fázích si ho užívali až na tu hranu, kdy jdou na trenéra mdloby. Na druhou stranu jsem moc rád, že utkání nejen vyhráváme, ale že se při nich kluci i výborně baví. Především o tom by totiž malý fotbal stále měl být. Samotný zápas jednoznačně rozhodla stokrát přečtená a přece nikým neubránitelná herní varianta s Ondrou Bírem a kvalita naší přechodové fáze. Právě z brejkových situací domácích jsme měli před zápasem největší obavy a nakonec jsme to byli my, kdo z nich trestal" zhodnotil Benda.

„Závěrem se sluší ocenit kvalitu soupeře, kde především Ondřej Paděra a Zdeněk Traxl výrazně převyšovali ostatní. I přes naši výhru jsem přesvědčen, že odsud si body odveze málokdo" uzavřel mostecký lodivod.

Most v 11. kole přivítá 1.5.2016 od 14:00 na svém hřišti na jaře ve skvělé formě hrající Jihlavu a závěrem tak nezbývá než pozvat všechny diváky, aby přišli podpořit Most v jeho snaze o dosažení historického úspěchu.