Úterý 15. říjen 2019
Svátek má Tereza

Most - Závod Gigathlon, který unikátním způsobem kombinuje běh, plavání, in-line brusle, silniční a horské kolo, tentokrát první zářijový víkend zavítá na sever Čech. Start i cíl bude v Labe Aréně v Račicích, v sobotu 1. září pak bude hlavním dějištěm mostecká Matylda a její okolí. V neděli 2. září zde pak na Gigathlon naváže již pátý ročník tradičního in-line maratonu.

Jako první převezmou v areálu Labe Arény v Račicích v sobotu 1. září v 6:30 hodin pomyslnou štafetu silniční cyklisté, kteří vyrazí napříč Ústeckým krajem směrem k mostecké Matyldě, která se stane hlavním logistickým centrem sobotního závodu. Ten bude zahrnovat jak plavání, tak různé disciplíny s in-line bruslemi. Na tyto závody následně navážou milovníci horských kol na Resslu a nakonec běžci opět na Matyldě a mimo jiné i na Hněvíně.

Podrobnosti o průběhu a možnostech přihlašování najdou zájemci na webových stránkách http://www.gigathlon.com/czech-republic/2018/cz/trasy. Mezi partnery závodu patří město Most a společnosti Vrašanská uhelná a Severní energetická.

In-line maraton

V neděli 2. září od 9 do 17 hodin pak na čtyřkilometrovém okruhu na Matyldě naváže na Gigathlon již popáté in-line maraton Most42inline, jehož součástí je i mistrovství České republiky v silničním in-line maratonu. Závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie, širokou veřejnost i pro držitele licence ČSKB. Předzávodní program bude připraven již v sobotu odpoledne a večer.

„Hlavní závodní den odstartuje v 10 hodin dětskými závody na 500, 1 000 a 3 000 metrů. Následovat bude ve 13 hodin Mosteckej tucet na 12 kilometrů a tři kola a v 15 hodin Mistrovství České republiky v in-line maratonu na 42 kilometrů a deset kol,“ informoval hlavní pořadatel Jan Chejn.

Aktuality mohou zájemci sledovat na webových stránkách www.most42inline.cz, kde je možné se i registrovat. V den konání závodů bude pro veřejnost uzavřen prostor in-line dráhy, totéž platí v případě všech závodišť i během sobotního Gigathlonu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací