Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja
Archivováno

Mostecko - V celostátní DRFG Superlize malého fotbalu má před sebou Most své předposlední vystoupení v premiérovém ročníku. Tuto neděli přivítá na svém domácím hřišti na 11. ZŠ Most výběr Brna. To je dvě kola před koncem soutěže na průběžném pátém místě tabulky se stále reálnou šancí na zisk konečného třetího místa. Neskončí-li totiž sezóna pro Brno umístěním na medailových pozicích, bude jistě na místě mluvit v jeho případě vzhledem k velikosti brněnského svazu a předsezónním ambicím o velkém neúspěchu.

 

Ke svému pokusu o útok na stupně vítězů však Brno nemá zrovna nejvhodnější podmínky. Má totiž před sebou vyčerpávající cestu přes celou republiku a to navíc na hřiště velmi silného Mostu, který již nemůže skončit hůře než druhý a v tuto chvíli má na Brno náskok propastných dvanácti bodů.

Podzimní střet těchto týmů vyzněl jednoznačně 5:2 pro tehdy hostující Most a přes předzápasové obavy ze síly Brna si možná ještě někteří z fanoušků, kteří měli tehdy možnost sledovat zápas v přímém internetovém přenosu, vybaví, že Brno podalo nevýrazný a bezkrevný výkon, po kterém zaslouženě prohrálo. Je tak otázkou, v jaké formě a s jakými hráči nastoupí Brno tentokrát.
Most však neponechává nic náhodě a ať již jako poděkování svým fanouškům, z pocitu odpovědnosti k DRFG Superlize malého fotbalu, či ze snahy až do posledních minut ročníku tlačit na o bod vedoucí Prahu, posílá do zápasu opět velmi silnou sestavu.
Most tentokrát nastoupí ve složení - Šlégr Václav - brankář, Polák Jakub "C", Bohata Petr, Diego da Silva, Haspra Lukáš, Hruštinec Jakub, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Onuščák Dominik a Režný Tomáš.

O pár předzápasových slov jsme tradičně požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu. „Naši pravidelní diváci jistě zaznamenali v sestavě pár změn. Oproti klasickému složení za nás tentokrát nenastoupí již v Praze zraněný Michal Macháček, ze studijních důvodů pak Honza Pyskatý. Kombinace zranění a disciplinárního trestu za červenou kartu z Prahy do brány nepustí našeho kapitána Ondřeje Bíra a kapitánskou pásku tak po něm převezme český reprezentant v malém fotbale Jakub Polák. Již v Praze, stejně jako v sezóně několikrát předtím, Ondru v bráně bez problémů zastoupil Václav Šlégr a nemyslím si tak, že budeme na tomto postu oslabeni, byť samozřejmě herní schéma může být lehce jiné. Každopádně si myslím, že v České republice jsou dva gólmani malého fotbalu s opravdu výjimečnou technikou při hře nohama a je skvělé, že oba máme my" odpověděl s pousmáním Benda.

„Popsat očekávání, která mám směrem ke hře Brna, je dost obtížné. Brno se totiž prezentuje velmi nevyrovnanými výkony a vše tak bude záležet na sestavě, kterou přiveze do Mostu. My se každopádně soustředíme na své výkony a na snahu až do konce soutěže vyvíjet tlak na Prahu. K naší nominaci pak snad jen tolik, že se jedná opět o velmi silnou sestavu, o které jsem přesvědčen, že utkání dovede do vítězného konce pro mostecké barvy" uzavřel rezolutně Benda.

Podpořit mostecké reprezentanty mohou fanoušci tuto neděli od 14.00 hodin na hřišti 11. ZŠ Most. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací